Saga

Jauna kriprovalūta, kas nodrošināta ar dolāru

Kriptovalūta, kura ir piesaistīta dolāram

Iespējams, ka pagājušajā gadā jūs simts reižu nožēlojāt, ka nenopirkāt bitkoinus, kad to cena pieauga par tūkstošiem procentu. Un, iespējams, jums kļuva vieglāk, kad kurss kritās gandrīz par 40%.

Daudzi uzskata, ka kriptovalūtu trakā volatilitāte traucē tām kļūt par nākotnes finanšu sistēmas pamatu. Pazīstamu ekonomistu un finanšu novatoru grupa plāno atrisināt šo problēmu, izveidojot “pirmo ne anonīmo digitālo valūtu uz blockchain bāzes” ar nosaukumu Saga (SGA).

Padomājiet par to, kā par digitālo aktīvu bez volatilitātes, anonimitātes un divdomīgiem vērtības jēdzieniem, proti, tām lietām, par kurām centrālās bankas, citi regulatori, kā arī diezgan daudz parasto cilvēku kritizē kriptovalūtas.

Saga izstrādā pagājušajā gadā izveidotā Šveices nekomerciālā organizācija Saga Foundation, kas nodarbojas ar jaunu tehnoloģiju izstrādi atklātās un decentralizētās programmatūras jomā. Konsultatīvās padomes sastāvā ietilpst bijušais Izraēlas bankas vadītājs un JPMorgan Chase International priekšsēdētājs Jakovs Frenkels; Nobela prēmijas laureāts ekonomikā Mairons Šoulzs, kas pazīstams kā Bleka-Šoulza modeļa izveidotājs;  Dens Galais, viens no finanšu tirgus volatilitātes vadošā rādītāja VIX izstrādātājiem; un Leo Melameds, CME Group goda priekšsēdētājs un finanšu fjūčersu pionieris. Kā redzams šai sarakstā, padome kaut ko zina par to, kā strādā tirgi.

Tokena Saga domājamā stabilitāte paredzēta tam, lai tas būtu noderīgs kā vērtības vienība un apmaiņas līdzeklis, nevis kā instruments tikai spekulācijai.

Lai nodrošinātu zemu volatilitāti, Saga izmantos tradicionālās finanšu metodes: daļējas banku rezervēšanas metodi un depozītu rezerves bankās, kā arī ievērojamā mērā būs piesaistīta SVF speciālām aizņēmuma tiesībām (SDR) – starptautiskam rezervju aktīvam, kas sastāv no valūtas groza ar ASV dolāru un eiro pārsvaru. Centrālās bankas bieži notur SDR savās oficiālajās rezervēs.

Saga naudas masa tiks koriģēta algoritmiski atkarībā no tās ekonomikas mēroga: piemēram, paplašinoties smart kontraktu ekonomikai, palielinās tokenu daudzumu, kas ierobežos cenu kāpumu. Tiks noteikts arī cenu diapazons, lai novērstu pārmērīgu volatilitāti.

Saga īpašniekiem būs jāievēro KYC (“zini savu klientu”) un AML (cīņa ar naudas līdzekļu legalizāciju) procedūras saskaņā ar Šveices likumdošanu. Tas novērš anonimitāti, kas uzskatāma par kriptovalūtu svarīgāko elementu. Jāatzīmē, ka tādus identifikācijas līdzekļus jau plaši izmanto daudzas kriptovalūtu biržas, kā arī organizējot daudzus tokensale.

Kriptovalūta, kuru atbalsta banku rezerves, pārkāpj bitkoina pamatprincipu, kura ideja faktiski bija banku aizvākšana no finanšu sistēmas.

Bet, kā parādījusi prakse, kriptovalūtu tirgum ir nepieciešama stabila monēta (stablecoin), par kuras zināmāko piemēru var minēt Tether (USDT): tās vērtību pilnībā atbalsta dolāru rezerves. Šobrīd tirgū apgrozībā ir aptuveni 2,3 mljrd. USDT, bet neviens skaidri nezina, vai šīs naudas rezerves patiešām pastāv.

Saskaņā ar fonda vietni, tokenus Saga varēs nopirkt, sākot ar šī gada ceturto ceturksni, norēķinoties ar Ethereum, vai veicot pārskaitījumu bankai, kur glabājas Saga rezerves.

Kriptovalūtu pasaulei tradicionālā ICO vietā Saga izvēlējusies riska kapitāla finansējumu 30 milj. $ apmērā no Mangrove Capital Partners un Lightspeed Venture Partners. Viņi saņēma Saga Genesis – tokenu vaučeri agrīniem investoriem.

Platformas Saga mājaslapa saga.org

Video par Saga. The Voice of Money

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top