Tehnoloģijas

Jaunā virtuālā realitāte liks lietotājam izjust pat elpas trūkumu

Jaunā virtuālās realitāte liks lietotājam izjust pat elpas trūkumu

Mūsdienu virtuālās realitātes tehnoloģijas vēl neļauj pilnībā iegrimt iluzorajā pasaulē. Šobrīd VR būtībā ir iesaistīta tikai redze un dzirde. Pat cimdi, lai “pataustītu” virtuālo objektu, vēl nav izgājuši no prototipu stadijas. Bet Zalcburgas Lietišķo zinātņu universitātes komanda Austrijā prezentējusi masku ar nosaukumu AirRes, kas ļauj pastiprināt iespaidus, iesaistot lietotāja elpošanu.

Maska aizklāj lietotāja degunu un muti un imitē smakšanu un gaisa trūkumu. Piemēram, lietotājs virtuālajā realitātē vada iznīcinātāju un veic asu virāžu – šai gadījumā maska samazinās gaisa padevi. Izstrādes autori to pozicionē arī kā sistēmu ugunsdzēsēju treniņiem – tā var imitēt piedūmojumu un skābekļa trūkumu.

Maskai ir vēl viens režīms – ar to var, piemēram, nopūst virtuālās sveces vai spēlēt mutes ermoņiku. Tāpat, šaujot no virtuālās snaipera šautenes vai loka, šāviena brīdī nāksies aizturēt elpu, lai tēmēklis nenovirzītos.

Pagaidām netiek ziņots, vai izstrādātāji plāno izveidot AirRes komerciālo versiju. Tiek apgalvots, ka esošais prototips ir piemērots darbam ar virtuālās realitātes brillēm – piemēram, ar Meta Quest 2.

Avots: Gizmodo

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top