Tehnoloģijas

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Audi e-tron GT quattro kopš tā debijas 2021. gadā ir bijis vadošais elektriskais un sportiskais modelis Audi klāstā. Četru durvju Gran Turismo apvieno pievilcīgu dizainu ar augstu veiktspēju un dinamisku vadāmību. Audi tagad piedāvā trīs atjauninātā e-tron GT versijas ar ievērojami uzlabotu sniedzamību, uzlādes efektivitāti un vadāmības precizitāti: S e-tron GT, RS e-tron GT un RS e-tron GT performance. Jaunos modeļus var uzlādēt tikai 10 minūtēs, lai veiktu 280 km garu braucienu, un to kopējā sniedzamība ir līdz 609 km. Turklāt jaunais, īpaši jaudīgais RS e-tron GT performance modelis no 0 līdz 100 km/h paātrinās tikai 2,5 sekundēs, un tā maksimālā jauda ir 680 kW (925 ZS).

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Jaunajiem e-tron GT sērijas modeļiem ir progresīvs dizains un inovatīvas tehnoloģijas. Audi S e-tron GT izceļas ar elegantu sportiskumu, viendabīgu un izteiksmīgu dizainu auto priekšējai daļai. Audi RS e-tron GT ir sportiskāks, automobilim ir radikāls priekšējās daļas dizains ar apvērsto Singleframe resti, kurai ir RS tipiskais 3D rombu formas raksts. Aizmugurē ir tādi autosporta iedvesmoti elementi kā gaisa izkliedētājs un vertikāls sarkans atstarotājs starp aerodinamiskajiem kanāliem. RS e-tron GT performance modelim ir unikāli dizaina elementi, tostarp pieejams matēts, aptumšots oglekļa šķiedras jumts un oglekļa šķiedras kamuflāžas komponenti. Šie oglekļa šķiedras elementi ir atrodami buferu konstrukcijās, durvju apdarē, gaisa izkliedētājā un sānu spoguļos, kas paredzēti tikai RS performance versijai.

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Audi ir atjauninājis arī vieglmetāla disku piedāvājumu, ieviešot jaunus 20 collu daudzspieķu diskus S e-tron GT un RS modeļiem, kā arī divus jaunus sešu dubulstpieķu diskus RS modeļiem. Kaltajiem un frēzētajiem 21 collas diskiem, kuru iedvesmas avots ir ikoniskais “AVUS wheel” no 1991. gada Audi Avus quattro konceptauto, ir skaidras, bezkompromisa līnijas, kas ir neatņemama Audi dizaina DNS sastāvdaļa.

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Salons: Sportiski elementi un ilgtspējīgi materiāli

e-tron GT modeļu salonā ir izmantoti sportiski elementi un ilgtspējīgi materiāli. Audi jaunā korporatīvā identitāte ietekmē salona dizainu, kurā ir pielāgoti sēdekļi, stūre, sliekšņu uzlikas un digitālais saturs. e-tron GT modeļu saimei ir pieejami jauni koka ielaidumi no dabīgā bērza antracīta krāsā, savukārt RS e-tron GT performance modelim ir pieejami matēti oglekļa šķiedras kamuflāžas ielaidumi, kas sasaucas ar eksterjera elementiem. Vanādijs – antracīta krāsas efekta apdare – ir pieejams papildaprīkojumā S e-tron GT modelim un standarta aprīkojumā RS modeļiem, radot daudzveidīgu izskatu, kas mainās līdz ar apgaismojumu.

e-tron GT versijām stūre augšā un apakšā ir nošķelta. S e-tron GT standarta aprīkojumā ir sporta sēdekļi, kas ir regulējami 14 virzienos. Kopā ar dizaina komplektāciju, kurā nav izmantota āda,  sēdekļiem ir kontrastējošas oranžas šuves. RS modeļiem sēdekļus pēc pasūtījuma var aprīkot ar masāžas funkciju.

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Salonā plaši izmantoti tādi ilgtspējīgi materiāli kā Dinamica un Cascade. Dinamica sastāvu, kas pēc izskata un sajūtām atgādina zamšādu, gandrīz pusi veido pārstrādāts poliesters, kas daļēji iegūts no audumu atgriezumiem. Sēdekļi, stūre, virtuālās informācijas sistēmas augšpuse, durvju spoguļi, centrālā konsole un logu apdares malas no 37% līdz 45% veido šie materiāli.

Audi virtuālā vadītāja informācijas sistēma jaunajos e-tron GT modeļos sniedz jaunu informāciju par akumulatora temperatūru un uzlādes jaudu reālajā laikā. RS e-tron GT ietver RS specifiskus satura displejus, piemēram, balto jaudas displeju un spidometru, kas ir kā cieņas apliecinājums 1994. gada Audi RS 2 Avant. Pēc izvēles pieejams viedais panorāmas stikla jumts, kurā izmantota polimēru izkliedēto šķidro kristālu (PDLC) tehnoloģija, kas samazina tiešās saules gaismas starojumu un spēj pārslēgties no caurspīdīga uz necaurspīdīgu ar vienu pogas spiedienu.

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Efektīvāks un jaudīgāks: Elektriskā visu riteņu piedziņa

e-tron GT saime izmanto pastāvīgo magnētu sinhronos motorus (PSM) uz S e-tron GT un RS e-tron GT modeļu priekšējās ass, un katra jauda ir 176 kW (239 ZS). Savukārt RS e-tron GT performance ietver pārveidotu priekšējās ass jaudas elektroniku ar pārskatītu impulsu invertoru lielākām izlādes strāvām. Visiem modeļiem ir uzlabota efektivitāte, jauda un paātrinājums. Jaunizveidotais aizmugurējās ass motors, kas arī ir PSM, atbilst priekšējā motora izmēram un aizgūts no PPE (Premium Platform Electric) elektroauto platformas. Katrs no elektromotoriem attīsta 415 kW (564 ZS) jaudu, S e-tron GT maksimālā jauda ir 500 kW (679 ZS), RS e-tron GT sasniedz 630 kW (856 ZS), bet RS e-tron GT performance nodrošina 680 kW (925 ZS) jaudu, tādējādi kļūstot par Audi jaudīgāko sērijveida automobili.

Šie modeļi nodrošina iespaidīgu veiktspēju, S e-tron GT no 0 līdz 100 km/h paātrinoties 3,4 sekundēs, RS e-tron GT – 2,8 sekundēs, bet RS e-tron GT performance – tikai 2,5 sekundēs. Maksimālais ātrums ir 245 km/h S modelim un 250 km/h RS modeļiem.

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Jaunā bremžu sistēma ar standarta tērauda diskiem un melniem suportiem nodrošina sabremzēšanos S e-tron GT modelī, bet sarkani bremžu suporti ir pieejami papildaprīkojumā. RS modeļiem ir ar volframa karbīdu pārklāti bremžu diski, kas S modelim pieejami papildu aprīkojumā, bet suporti pieejami melnā, sarkanā vai oranžā krāsā. Oglekļa šķiedras keramiskie diski ir pieejami visiem e-tron GT modeļiem.

RS e-tron GT un RS e-tron GT performance standarta komplektācijā pieejamā jaunā boost funkcija nodrošina 70 kW jaudas palielinājumu braukšanas laikā, ko var aktivizēt ar slēdzi stūres kreisajā pusē jaudas palielināšanai uz desmit sekundēm.

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Augstsprieguma akumulators tagad ir vieglāks, ar lielāku enerģijas blīvumu, kas nodrošina sniedzamību līdz pat 609 kilometriem. Akumulatora svars ir samazināts par deviņiem kilogramiem, tagad tas sver 625 kilogramus, bet akumulatora bruto ietilpība ir 105 kWh (neto: 97 kWh). Uzlabojumi dzesēšanas un materiālu jomā ir palielinājuši akumulatora ietilpību un enerģijas blīvumu, turklāt rekuperācijas jauda ir palielinājusies no 290 līdz 400 kW. Vadītājs, izmantojot MMI ekrānu, var izvēlēties manuālo vai automātisko rekuperāciju un manuāli to kontrolēt trīs līmeņos, izmantojot pārslēgšanas lāpstiņas pie stūres.

Uzlādes jauda ir palielināta līdz 320 kW, kas ļauj HV akumulatoru 18 minūtēs uzlādēt lieljaudas uzlādes stacijās no 10 līdz 80%. Tikai 10 minūšu laikā akumulatoru iespējams uzlādēt, lai nobrauktu līdz pat 280 kilometriem. Automobiļa Plug&Charge funkcija automātiski atrod un aktivizē saderīgas uzlādes stacijas. Jaunajam HV akumulatoram ir arī plašāks ātrās uzlādes logs, kas nodrošina augstu uzlādes veiktspēju pat pie zemākas temperatūras, tādējādi uzlabojot klientu ērtības.

Standarta balstiekārta ir aprīkota ar jaunu pneimatisko balstiekārtu ar 2 kameru/2 vārstu tehnoloģiju, kas nodrošina lielāku braukšanas dinamiku un komfortu. Papildaprīkojumā ir pieejama inovatīva aktīvās balstiekārtas sistēma, kas nodrošina līdzsvaru starp komfortu un veiktspēju. Audi drive select sistēma ļauj vadītājam kontrolēt automobiļa raksturu, izmantojot trīs profilus: efficiency, comfort un dynamic. S e-tron GT piedāvā individuālo režīmu, savukārt RS modeļi piedāvā divus konfigurējamus RS režīmus: RS1 un RS2. RS e-tron GT performance modelim ir veiktspējas režīms, kas optimizēts braukšanai slēgtā sacīkšu trasē.

Jaunais Audi e-tron GT: elektrificēts šedevrs

Aktīvā balstiekārta nodrošina automobiļa virsbūves stabilitāti dinamisku manevru laikā, sniedzot precīzu stūrēšanas reakciju un līdzsvarotu riteņu slodzes sadalījumu. Tā neitralizē vibrācijas vienmērīgas braukšanas laikā un kompensē automobiļa sasvēršanos un sagāšanos, izbraucot līkumus, uzsākot kustību un bremzējot. Balstiekārtai ir arī ērtas iekāpšanas funkcija, kas paceļ automobili par 55 līdz 77 milimetriem.

Par Audi

Audi Group ir viens no visveiksmīgākajiem premium un luksusa klases automobiļu un motociklu ražotājiem. Audi, Ducati, Lamborghini un Bentley zīmolu produkti tiek ražoti 21 rūpnīcā 13 pasaules valstīs. Audi zīmols un tā partneri ir pārstāvēti 100 pasaules valstīs.
2023. gadā Audi Group piegādāja saviem klientiem aptuveni 1,895 miljonus Audi automobiļu, 13,560 Bentley automobiļus, 10,112 Lamborghini automobiļus un 58,224 Ducati motociklus. 2023. finanšu gadā AUDI AG kopējie ieņēmumi veidoja 69,9 miljardus eiro, bet operatīvā peļņa pirms atskaitījumiem – 6,3 miljardus eiro. Audi Group visā pasaulē nodarbina vairāk nekā 87 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 54 000 strādā Vācijā. Grupas mērķis ir būt ilgtspējīgas, individuālas un augstvērtīgas mobilitātes nodrošinātājam, piedāvājot pievilcīgus zīmolus, jaunus modeļus, mobilitātes inovācijas un progresīvus pakalpojumus.

Par Møller Baltic Import

Møller Baltic Import SE ir Møller Mobility Group AS pilnībā piederošs vairumtirdzniecības uzņēmums, kas ir Audi automobiļu importētājs Latvijā un Lietuvā, kā arī Volkswagen automobiļu importētājs Baltijas valstīs. Møller Baltic Import apgrozījums 2023. gadā bija 332 miljoni eiro, peļņa – 16,25 miljoni eiro.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top