Tehnoloģijas

Jaunais Google Chrome pārlūks ievērojami palielinās mobilo ierīču autonomiju

Jaunais Google Chrome pārlūks ievērojami palielinās mobilo ierīču autonomiju

Funkcija tagad ir pieejama testa variantā.

Kompānija Google testē pārlūka Chrome funkcijas, kas ļaus pagarināt klēpjdatoru, viedtālruņu un citu mobilo ierīču autonomijas darbības laiku.

Par to vēsta tematiskais resurss TheWindowsClub. Sākot ar Chrome 86 versiju, pārlūkā ieviests Javascript taimeru ierobežojums lapām fona režīmā – ne vairāk kā 1 iedarbošanās minūtē, kā Apple Safari. Funkcija eksperimentālā veidā ir pieejama Chrome operētājsistēmām Windows, Mac, Linux, Android un Chrome OS, to var aktivizēt lapā chrome://flags.

Izstrādātāji ir atklājuši, ka lietotājiem nav nekāda labuma no liekas JavaScript taimeru izmantošanas, kad lapa ir atvērta fona režīmā. Nav nepieciešams izsekot daudzus parametrus, piemēram – pārbaudīt, vai nav mainījusies ritināšanas pozīcija, vai analizēt mijiedarbību ar reklāmu. Visi šie “nesvarīgie” JavaScript uzdevumi lapām fonā izraisa lieku mobilo ierīču akumulatora patēriņu.

Ierobežojums ļauj samazināt pārmērīgu uzlādes patēriņu. Google izstrādātāji testēja funkciju ar fonā atvērtām 36 tukšām cilnēm un ieguva gandrīz 2 stundas autonomas darbības laiku (28%). Ar papildu YouTube video atskaņošanu fonā autonomas darbības laika atšķirība bija gandrīz 36 minūtes (13%).

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top