Biržas

Jaunais kriptobiržas FTX izpilddirektors apsūdz Semu Bankmanu-Frīdu ļaunprātīgā darbībā

Jaunais kriptobiržas FTX izpilddirektors apsūdz Semu Bankmanu-Frīdu ļaunprātīgā darbībā

Uzstājoties tiesas priekšā, jaunais FTX izpilddirektors Džons Vejs nosodīja iepriekšējās administrācijas nepareizos aprēķinus un bijušā biržas vadītāja Sema Bankmena-Frīda vadības stilu.

Ceturtdien Delavēras štata tiesa sarīkoja savu pirmo sēdi, kurā tika izskatīta FTX kriptovalūtu biržas bankrota procedūra, kā arī aktīvu vērtēšanas procesu uzsākšana.

Jaunais biržas izpilddirektors Džons J. Rejs sacīja, ka kopš iecelšanas amatā 11. novembrī viņš kopā ar speciālistiem no Alvarez & Marsal, Sullivan & Cromwell, Nardello & Co., Chainalysis, Kroll un konfidenciālas kiberdrošības firmas strādā visu diennakti, lai izsekotu un nodrošinātu investoru aktīvus.

Viņa komandai tika uzdots vākt informāciju, izsekot un aizsargāt klientu līdzekļus. Darbu apgrūtināja atbildes uz daudzajiem regulatoru pieprasījumiem, grāmatvedības uzskaites atšifrēšana, kā arī tiesā iesniedzamās dokumentācijas sagatavošana.

“Man ir vairāk nekā 40 gadu pieredze jurisprudencē un pārstrukturēšanas jomā. Esmu bijis vairāku lielāko uzņēmumu bankrotu vadītājs: Enron, Residential Capital, Nortel un Overseas. Gandrīz katrai situācijai, kurā esmu bijis iesaistīts, ir raksturīgas iekšējās kontroles, atbilstības, cilvēkresursu un sistēmu integritātes nepilnības. Tomēr nekad savā karjerā neesmu redzējis tik totālu korporatīvās kontroles neesamību un tik pilnīgu uzticamas finanšu informācijas trūkumu, kā tas notika šeit,” sacīja Džons Rejs.

Rejs turpināja paskaidrot, ka šī ir “bezprecedenta situācija”, kurā visa vaina ir Semam Bankmanam-Frīdam un viņa komandai – “nelielai nepieredzējušu un potenciāli kompromitētu personu grupai”. Saskaņā ar provizoriskiem konstatējumiem uzņēmumam trūka ietvara, lai ieviestu grāmatvedības, audita, skaidras naudas pārvaldības, kiberdrošības, cilvēkresursu pārvaldības, datu aizsardzības risku un citu biznesam svarīgu sistēmu kontroles rīku.

Sems Bankmans-Frīds

Sems Bankmans-Frīds šonedēļ veikalā Bahamās.

Šajā sakarā ir grūti atrast FTX īpašumu atrašanās vietas un nodrošināt drošību mantas atsavināšanai. Džons Rejs norādīja, ka ievērojama daļa FTX aktīvu varētu būt pazuduši vai nozagti, un arī lūdza tiesu veikt visaptverošu un atklātu izmeklēšanu par viņa prasībām pret Semu Bankmanu-Frīdu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top