Tehnoloģijas

Jaunais “Porsche Taycan” veiksmīgi pievārējis sarežģītus izturības testus

Jaunais “Porsche Taycan” veiksmīgi pievārējis sarežģītus izturības testus

“Porsche” veic pēdējos jaunā pilnībā elektriskā sporta automobiļa “Taycan” pārbaudes testus pirms tā nonākšanas tirgū 2024. gada pavasarī, informēja uzņēmumā.
Jaunās paaudzes “Taycan”, “Taycan Cross Turismo” un “Taycan Sport Turismo” modeļi ir nobraukuši aptuveni 3,6 miljonus testa kilometru izmēģinājumu poligonos, sacīkšu trasēs un pa koplietošanas ceļiem visā pasaulē. Jaunais “Taycan” testēts arī ekstremālos apstākļos – no plus 53 grādiem pēc Celsija Nāves ielejā Kalifornijā līdz mīnus 41 grādam uz ziemeļiem no Somijas polārā loka.

Pēc sākotnējām datorsimulācijām un visaptverošām pārbaudēm testēšanas stendos atjauninātais “Taycan” elektroauto tagad tiek pakļauts beidzamajām pārbaudēm reālos apstākļos trasēs un uz koplietošanas ceļiem.

Jaunais “Porsche Taycan” veiksmīgi pievārējis sarežģītus izturības testus

“Ātrāk, augstāk, tālāk – salīdzinot ar tā priekšgājēju, mēs esam uzlabojuši jauno “Taycan”. Tā kā izmaiņas ir tik apjomīgas, plašā testēšanas programma ir gandrīz pielīdzināma jauna modeļa testēšanai,” saka modeļu līnijas viceprezidents Kevins Gīks.

Viņš norāda, ka jau uzreiz pēc nonākšanas tirgū visi trīs virsbūves varianti tiks piedāvāti ar plašām modifikācijām – “Taycan” sporta sedans, daudzpusīgais “Taycan Cross Turismo”, kas pieejams ar bezceļu aprīkojumu, un sportiskais, taču vienlaikus praktiskais “Taycan Sport Turismo”.

Jaunais “Porsche Taycan” veiksmīgi pievārējis sarežģītus izturības testus

No 3,6 miljoniem testa kilometru 300 000 kilometru tika nobraukti valstīs ar aukstiem laikapstākļiem un 200 000 kilometru – valstīs ar karstiem laikapstākļiem. Somijā, aptuveni 350 kilometru uz ziemeļiem no polārā loka, elektriskais sporta automobilis ne tikai demonstrēja savu izcilo braukšanas dinamiku uz sniega un ledus, bet arī sasniedza gandrīz uz pusi īsāku uzlādes laiku aukstākā temperatūrā. Aukstos laikapstākļos jaunais “Taycan” parādīja, ka tas spēj pārvarēt pat visgrūtākos apstākļus uz aizsalušiem ezeriem un dziļā sniegā.

Tikpat sarežģīti apstākļi, taču temperatūras skalas otrā galā, bija arī Nāves ielejā, kur tika veikti izturības testi karstos laikapstākļos. “Porsche” izstrādes komanda pārbaudīja arī akumulatora uzlādes sistēmu un termiskās vadības sistēmas uzticamību ekstremālā temperatūrā.

Jaunais “Porsche Taycan” veiksmīgi pievārējis sarežģītus izturības testus

““Porsche” elektriskajiem automobiļiem ir jāiziet tāda pati padziļināta testēšanas programma kā mūsu sporta automobiļiem ar iekšdedzes dzinēju. Līdztekus izcilai veiktspējai galvenā prasība ir bezkompromisa lietojamība ikdienā visos klimatiskajos apstākļos. Pēc dažiem mēnešiem, kad tas tiks laists tirgū, būtiski modernizētais “Taycan” būs pabeidzis plašus testus 17 pasaules valstīs temperatūrā no mīnus 41 līdz plus 53 grādiem pēc Celsija,” saka “Taycan” testēšanas vadītājs Florians Štāls.

 

Par SIA “Baltijas Sporta Auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas Sporta Auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas Sporta Auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top