Tehnoloģijas

Jaunie “Cayenne GTS” modeļi ar V8 dzinēju – precīzi un dinamiski

Jaunie “Cayenne GTS” modeļi ar V8 dzinēju – precīzi un dinamiski

Cayenne GTS Coupé un Cayenne GTS

  • Uz veiktspēju orientēta šasija ar “Turbo GT” komponentiem
  • Četru litru V8 biturbo dzinējs ar 368 kW (500 ZS) jaudu
  • Uzreiz atpazīstams “GTS” raksturs ar jauniem dizaina akcentiem
  • Uzlabots standarta aprīkojums

Štutgarte. “Porsche” papildina savu “Cayenne” modeļu līniju ar jaunajiem, īpaši dinamiskajiem “GTS” modeļiem – SUV un “Coupé” apvieno jaudīgu 368 kW (500 ZS) V8 biturbo dzinēju, šasiju, kas ir orientēta gan uz veiktspēju, gan ikdienas praktiskumu, izteiksmīgus dizaina elementus un uzlabotu standarta aprīkojumu, informēja uzņēmumā.

“Porsche” abreviatūra “GTS” nozīmē “Gran Turismo Sport” – praksē tā ir papildu dinamikas deva un spēja komfortabli nobraukt lielus attālumus. Savā būtībā “Cayenne” ir gan augstas veiktspējas sporta automobilis, gan apvidus SUV. Tomēr tradicionāli “GTS” modeļos tiek likts uzsvars uz spējām braukt pa asfaltētiem ceļiem. Ar jaudīgu piedziņas sistēmu, precīzu regulējumu un ekskluzīvu dizainu jaunais “Cayenne GTS” paliek gan uzticīgs šim principam, gan ir piemērots ikdienas lietošanai.

Jaunie “Cayenne GTS” modeļi ar V8 dzinēju – precīzi un dinamiski

Šasijas tehnoloģija no “Cayenne Turbo GT”

Precīzi pielāgotā, “GTS” specifiskā šasija un par 10 milimetriem zemāks automobiļa augstums iezīmē aizraujošu “Cayenne GTS” attīstību. Ieskatoties nedaudz dziļāk, redzams, ka automobilis tagad standarta komplektācijā ir aprīkots ar adaptīvo pneimatisko balstiekārtu, tostarp “Porsche” aktīvo piekares vadības sistēmu (PASM) un “Porsche” griezes momenta vektorizācijas sistēmu “Plus” (“PTV Plus”). Visi šasijas komponenti un vadības sistēmas, piemēram, “Porsche” vilkmes kontroles sistēma (PTM) un pēc izvēles pieejamā “Porsche” dinamiskā šasijas kontrole (PDCC), ir īpaši izstrādātas optimālai veiktspējai uz ceļa.

“GTS” divu vārstu amortizatoru tehnoloģija nodrošina iespaidīgu atsaucību, un divu kameru pneimatiskā balstiekārta sniedz automobilim ļoti dinamisku atsperojuma pakāpi, vienlaikus nodrošinot komfortu auto vadītājam.

Jaunie “Cayenne GTS” modeļi ar V8 dzinēju – precīzi un dinamiski

“Cayenne GTS” modeļu priekšējās ass šarnīrgultņi ir aizgūti no “Cayenne Turbo GT”, kas Eiropā netiek piedāvāts. Salīdzinājumā ar citiem “Cayenne” modeļiem tie palielina riteņu negatīvo sagāzumu par 0,58 grādiem. Tā tiek panākta īpaši precīza līkumu izbraukšana un izcila vadāmības dinamika.

Efektīvāks un par 30 kW (40 ZS) jaudīgāks nekā iepriekšējais modelis

Papildus detalizēti izstrādātai šasijai harismātiskais V8 ir vēl viena svarīga “Cayenne GTS” iezīme. “Porsche” radītais un Cufenhauzenē ražotais 4,0 litru V8 biturbo dzinējs ir piedzīvojis plašas tehniskās izmaiņas. Ir palielināta tā efektivitāte un ievērojami paaugstināta veiktspēja: dzinējs tagad attīsta 368 kW (500 ZS) jaudu – par 30 kW (40 ZS) vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli. Maksimālais griezes moments tagad ir 660 Nm – par 40 Nm vairāk. Pārstrādātā astoņu pakāpju “Tiptronic S” pārnesumkārba ievērojami uzlabo braukšanas veiktspēju, pateicoties īsākam reakcijas un pārslēgšanās ilgumam “Sport” un “Sport Plus” režīmā.

Šo īpašību kombinācija nodrošina četrdurvju sporta automobilim patiesi izcilu veiktspēju. Jaunais “Cayenne GTS” no 0 līdz 100 km/h paātrinās 4,4 sekundēs. Maksimālais ātrums ir 275 kilometri stundā.

Jaunie “Cayenne GTS” modeļi ar V8 dzinēju – precīzi un dinamiski

Vēl viens tehnisks jauninājums ir tas, ka visu riteņu piedziņas “Porsche” vilkmes kontroles sistēmas (PTM) sadales kārbai ir neatkarīgs ūdens dzesēšanas kontūrs. Arī šī tehnoloģija ir pārņemta no augstas veiktspējas “Turbo GT” modeļa. Tā tiek stabilizēta nepārtrauktās slodzes jauda, piemēram, braucot pa trasi vai pārvietojoties pa kalnu ceļiem.

Ekskluzīvs “GTS” stila dizains un aprīkojums

Visi “Porsche GTS” modeļi ir atpazīstami, pateicoties to unikālajam, sportiskajam dizainam. “Cayenne GTS” tas ietver melnus “GTS” uzrakstus uz automobiļa sāniem un aizmugurē, priekšpusē – lielākas dzesēšanas gaisa atveres, tumši tonētus priekšējos un aizmugurējos lukturus, kā arī sarkanas bremžu skavas. Saglabājot šo klasisko dizaina DNS, automašīna uzreiz iegūst atpazīstamo “Porsche” izskatu, taču ar dažiem jauninājumiem.

Virsbūves elementi, piemēram, sliekšņu uzlikas, priekšējie ielaidumi, sānu logu apdares līstes un riteņu arku paplašinājumi, kas ir standarta “Sport Design” pakotnē, tagad tiek ražoti melnā, spīdīgā krāsā. Iepriekšējiem “GTS” modeļiem dažas no šīm virsbūves detaļām bija virsbūves krāsā. Turpretī sporta izplūdes sistēmas uzgaļi, kas iepriekš bija melnā krāsā, tagad ir tumšā bronzas tonī. Lai vēl vairāk papildinātu “Porsche GTS” modeļu dizaina portfeli, uzstādīti 21 collas “RS Spyder” dizaina diski antracīta pelēkā krāsā.

Jaunie “Cayenne GTS” modeļi ar V8 dzinēju – precīzi un dinamiski

“Cayenne GTS” salonā ir apsildāma “GT” sporta stūre, kas iekļauta standarta aprīkojumā. Visā salona apdarē izmantots arī augstas kvalitātes “Race-Tex” materiāls. Zamšam līdzīgais audums klāj griestus, roku balstus, durvju paneļus un astoņos virzienos regulējamo sporta sēdekļu vidus daļas. Sēdekļu sānu balsti ir vēl vairāk paaugstināti, lai līkumos nodrošinātu lielāku sānu atbalstu. “Porsche” piedāvā arī divas alternatīvas – “GTS” specifiskas salona pakotnes karmīnsarkanā (“Carmine Red”) vai šīfera pelēkā neo (“Slate Grey Neo”) krāsā, lai iegūtu individualizētāku izskatu.

Jauna “Driver Experience” ar noskaņojuma apgaismojumu un pilnapjoma skaņu

Jaunajos “GTS” modeļos atspoguļojas 2023. gadā veiktais visaptverošais “Cayenne” produktu atjauninājums, kas ietver arī jauno “Porsche Driver Experience” ar izliektu digitālo instrumentu paneli standarta aprīkojumā un papildu komplektācijā pieejamu pasažiera displeju.

Papildus “Sport Design” pakotnei, tumši tonētiem “HD matrix” LED priekšējiem lukturiem un pneimatiskajai balstiekārtai modelis ir aprīkots arī ar “Bose”® pilnapjoma skaņas sistēmu un noskaņojuma apgaismojumu. “Cayenne GTS Coupé” standarta aprīkojumā ir fiksēts stikla panorāmas jumts un adaptīvs aizmugurējais spoilers.

Jaunie “Cayenne GTS” modeļi ar V8 dzinēju – precīzi un dinamiski

Ja ir vēlēšanās, “Coupé” dinamisko sajūtu var vēl vairāk pastiprināt ar sporta izplūdes sistēmu, kuras centrā ir novietoti uzgaļi tumšā bronzas krāsā. Tā ir pieejama kā daļa no trim dažādām vieglsvara sporta pakotnēm. Tās ietver arī vieglu jumtu un oglekļa šķiedras aizmugurējo gaisa izkliedētāju un samazinātu trokšņu izolāciju. Atkarībā no aprīkojuma vieglsvara pakotne var samazināt automobiļa svaru pat par 25 kilogramiem.

Jaunā “Porsche Cayenne GTS” bāzes cena Latvijā būs 142 100 eiro, bet “Cayenne GTS Coupé” – 145 900 eiro. Šajā cenā iekļauts pievienotās vērtības nodoklis. Abus modeļus jau var pasūtīt. Piegāde Eiropā sāksies 2024. gada vasarā.

Papildu informācija, kā arī video un foto materiāli pieejami Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com

“Cayenne GTS” (WLTP)
Degvielas patēriņš (kombinētajā režīmā): 13,3–12,6 l/100 km; CO2 izmeši kombinētajā režīmā: 303–286 g/km; CO2 klase: G
“Cayenne GTS Coupé” (WLTP)
Degvielas patēriņš (kombinētajā režīmā) 13,3–12,6 l/100 km; CO2 izmeši kombinētajā režīmā: 303–287 g/km; CO2 klase: G

Ja vērtības ir norādītas kā nobraucamais attālums, tās neattiecas uz vienu konkrētu automobili un nav daļa no piedāvātā produktu klāsta. Tās ir norādītas tikai dažādu automobiļu tipu salīdzināšanai. Papildu aprīkojums un piederumi (papildaprīkojums, riepu izmēri u. c.) var mainīt attiecīgos automobiļa parametrus, tostarp svaru, rites pretestību un aerodinamiku. Šie faktori papildus laikapstākļiem, satiksmes apstākļiem un braukšanas paradumiem var ietekmēt automobiļa degvielas/elektroenerģijas patēriņu, CO2 emisijas, nobraucamo attālumu un veiktspējas rādītājus.

Jaunie “Cayenne GTS” modeļi ar V8 dzinēju – precīzi un dinamiski

Par SIA “Baltijas sporta auto”

Oficiālais “Porsche pārstāvis Latvijā SIA “Baltijas sporta auto” lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas sporta auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top