Bez tēmas

Jauns e-rīks par vides prasībām autoservisu darbībā

auns e-rīks par vides prasībām autoservisu darbībā

Foto: Hannes Edinger/Pixabay.com

Kā iegūt nepieciešamo vides atļauju jaunai autotransportlīdzekļu remontdarbnīcai (autoservisam)?

Kādas vides prasības jāievēro autoservisa darbībā? Kāda uzskaite jāveic par izmantotajiem resursiem un autoservisa radīto piesārņojumu? Kādas atskaites jāiesniedz? Atbildes uz šiem jautājumiem tagad vienkopus iespējams rast mansautoserviss.lv.

Majaslapa ir jauns digitāls rīks autoservisu īpašniekiem vai topošajiem īpašniekiem, kur pieejama ne tikai atbildes uz šiem jautājumiem, bet kur apkopota un pieejama informācija kā soli pa solim panākt sava autoservisa darbības atbilstību vides prasībām un izdarīt to neizejot no mājām vai biroja.

Lietotājiem izveidotas četras galvenās sadaļas:

  •  “Jauna autoservisa izveide”, kur soli pa solim izklāstīts, kā atvērt autoservisu un kādi dokumenti ir nepieciešami, lai to izdarītu;
  •  “C kategorijas reģistrācija”, kur norādīts, kādi dokumenti nepieciešamai reģistrācijai un kritēriji, kas attiecas uz autoservisiem, kam jāveic C kategorijas reģistrēšana;
  •  “Vides aizsardzības prasības”, kas jāievēro pilnīgi visiem autoservisiem;
  •  “Nepieciešamie dokumenti un atskaišu formas”, kur apkopota informācija par to, kāda uzskaite jāveic autoservisa īpašniekam un kādas atskaites jāiesniedz par savu darbību.

Šeit vienkopus pieejama arī informācija par to, kāda ir atbildība autoservisa īpašniekam, ja tas savā darbībā neievēro vides prasības.

E-rīku izveidojis Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju (LRAA) un nozares profesionāļiem.

Vietne tapusi 2020.gada decembrī VVD un LRAA kopīgi īstenotās izglītojošās kampaņas par vides prasībām autoservisu darbībā ietvaros. Lai izglītotu šajā nozarē strādājošos, decembrī tiek organizēts piecu tiešsaistes semināru cikls. Līdz šim jau notikuši tiešsaistes semināri Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales reģionu autoservisiem, kā arī šo reģionu profesionālo izglītības iestāžu studenti, kas apgūst automehāniķa profesiju.

Izglītojošās kampaņas noslēdzošais seminārs notiks 14.decembrī plkst.10.00. Seminārā aicinām piedalīties ne tikai Rīgas un Pierīgas autoservisu īpašniekus un darbiniekus, un jauniešus, kuri pašlaik apgūst automehāniķa profesiju, bet visus interesentus! Seminārs notiks Zoom platformā, pieejas adrese.

Izglītojošā kampaņa norisinās Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta “”Konsultē vispirms! principa ieviešana autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu (autoservisu) vides prasību kontrolē” ietvaros.

Informāciju sagatavoja Kristīne Kļaveniece, Sabiedrisko attiecību vadītāja Valsts vides dienests.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top