Visas ziņas

Prezentēts jauns risinājums maksājumu pieņemšanas uzlabošanai Lightning Network tīklā

Kompānija Lightning Labs paziņojusi par Lightning Loop – jaunā risinājuma, kura galvenais uzdevums būs padarīt vienkāršāku bitkoinu pieņemšanas procesu otrā līmeņa tīklā Lightning Network, – alfa relīzi.

Izstrādātāju blogā kanālu darbības mehānisms Lightning Network tīklā tiek salīdzināts ar caurulēm, pa kurām plūst nauda: jo vairāk līdzekļu lietotājs nosūta, jo vairāk līdzekļu viņš var pieņemt, un pretēji. Neraugoties uz to, ka nauda pa šīm caurulēm pārvietojas regulāri, līdzekļu kopējais daudzums paliek nemainīgs. Tāpēc – atšķirībā no citām maksājumu sistēmām – Lightning tīklam līdzekļu pieņemšanai nepieciešama tā sauktā “ienākošā kapacitāte”.

Jaunā risinājuma sākotnējā relīze vērsta uz to, lai uzlabotu maksājumu pieņemšanu, un šai nolūkā izmanto mehānismu ar nosaukumu Loop Out. Tas ļauj lietotājiem palielināt līdzekļu pieņemšanas caurlaides spēju – izlādējot viņu līdzekļus no tīkla, bet tostarp atstājot kanālus atvērtus.

Prezentēts jauns risinājums maksājumu pieņemšanas uzlabošanai Lightning Network tīklā

Kā piemēru izstrādātāji apraksta situāciju, kad kompānija Backgammon’s nolēma sākt pārdot picu Lightning Network tīklā. Tai klājās labi, tirdzniecība notiek augstā līmenī, bet kādudien kompānija konstatē, ka visi tās kanāli ir pieblīvēti ar pieteikumiem – un tā vairs nespēj pieņemt maksājumus. Tieši šeit palīgā nāk Loop Out – kompānija pārskaita līdzekļus no sava kanāla uz jebkuru ārējo bitkoinu maku vai pat apmaina tos bankā pret fiat naudu – pēc tam var kā iepriekš turpināt picu pārdošanas un maksājumu pieņemšanas ciklu.
Turklāt, ja tāds tirgotājs – kā Backgammon’s – Lightning Network tīklam pievienojas pirmoreiz, tad tas var izmantot Loop Out, lai saņemtu savu sākotnējo “ienākošo kapacitāti”. Tādējādi tīkla jaunajiem dalībniekiem vairs nav jāpaļaujas uz citiem lietotājiem, kuri vēlēsies ar tiem atvērt maksājumu kanālu.

var izmantot Loop Out

Nākamajā relīzē izstrādātāji plāno pievienot funkciju Loop In – tā ļaus lietotājiem papildināt Lightning kanālus caur onchain transakcijām no saviem makiem vai biržām.
Tādējādi Lightning Labs apgalvo, ka jaunais risinājums ļauj droši izvadīt vai iemaksāt bitkoinus Lightning Network tīklā, šim nolūkam izmantojot nekastodiālus kontraktus – proti, šī procesa laikā trešajām pusēm nav piekļuves lietotāju līdzekļiem. Tas visu tīklu padarīs efektīvāku, stabilāku un lētāku.

Lightning Network alfa relīze orientēta galvenokārt uz izstrādātājiem – risinājums pieejams, izmantojot komandrindas interfeisu vai gRPC API. Klienta pusē programmatūrai ir atvērtais izejas kods un tā strādā pēc MIT licences, serveru pusi iespējams verificēt caur bitkoinu kontraktiem.
Šajā relīzē noteikts arī transakcijas apmēra ierobežojums – maksimālā summa ir 0.01 BTC. Turklāt pašas transakcijas Lightning Network tīklā šajā posmā tiek īstenotas bez komisijas maksas (izņemot onchain transakcijas).
Atgādinām – iepriekš martā Bitfury Group noslēdza partnerību ar maksājumu procesingu HadePay, kam pateicoties, maksājumi Lightning Network tīklā būs pieejami ASV, Kanādas un ES tirgotājiem.

Arī mēs esam pabeiguši visus priekšdarbus un aktivizējuši savu Lightning nodi, lai atbalstītu Lightning Network tehnoloģijas attīstību. Tās mērķis ir paātrināt blokķēdes tīkla darbību, lai maksājumi būtu momentāli un komisijas maksas – minimālas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top