Visas ziņas

Jaunuzņēmumi AIKON un Hadron iesaistījuši blockchain datu apstrādei no teleskopa “Habbl”

Blockchain projekti AIKON un Hadron iesaistījuši dalītā reģistra tehnoloģiju datu apstrādei no kosmiskā teleskopa “Habbl”

Blockchain projekti  AIKON un Hadron iesaistījuši dalītā reģistra tehnoloģiju datu apstrādei no kosmiskā teleskopa “Habbl”

Tostarp AIKON Kosmisko teleskopu institūta (STScI) astronomiem piedāvā interfeisu, caur kuru pētnieki saņem fotogrāfijas ar “Habbl”, bet datori izmanto blockchain tīklu Hadron šo datu apstrādei un vizualizēšanai. STScI astronoms Džošs Piks paziņojis, ka datu apstrādei no kosmiskajiem teleskopiem nepieciešams daudz procesoru laika. Saskaņā ar viņa teikto – blockchain risinājums ļaus efektīvi izmantot datora skaitļošanas jaudu resursus.

Piks arī uzskata, ka risinājumi uz dalītā reģistra bāzes ir 10 reizes lētāki par standarta mākoņskaitļošanu, ko izmanto NASA un STScI.

Procesoru laiks tiek apmaksāts ar AIKON tokeniem CPU. Monētas cena piesaistīta skaitļošanas jaudu vidējai vērtībai, ko iekasē hostinga mākoņu dienesti.

Sistēmu tagad testē neliela STScI astronomu grupa, izmantojot bezmaksas tokenu CPU krājumus. Nākotnē AIKON monētu jaunajiem lietotājiem plāno izmantot tūlītēju norēķinu sistēmu (pay as you go).

Atgādināsim – janvārī ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa aģentūra (NASA) piešķīra Akrona Universitātes zinātniekiem dotāciju 330 000 $ apmērā pētījumiem par blockchain tehnoloģiju potenciālu kosmosa komunikāciju pilnveidošanas procesos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top