Tehnoloģijas

Elektriskais gaisa taksometrs Joby Aero vairāk nekā 240 km nolido bez papildu uzlādes (Video)

Joby Aero
Joby Aero Inc. paziņoja, ka tās pilnībā elektriskais gaisa taksometrs, kas paredzēts komerciālo pasažieru apkalpošanai, savā attīstībā ir sasniedzis svarīgu posmu. 

Izstrādātāji apstiprinājuši, ka nesen pilna izmēra gaisa taksometra Joby Aero prototips ar vienu uzlādi pieveica vairāk nekā 240 km, turklāt tas veica vertikālu pacelšanos un nosēšanos. Lidojums tika pabeigts Joby Electric lidošanas bāzē Big Sur reģionā, Kalifornijā, kompānijas lidojumu izmēģinājumu programmas ietvaros.

Gaisa taksometrs Joby Aero pacēlās un veica 11 apļus pa noteiktu maršrutu, kura kopējais garums bija 248 km. Izmēģinājuma lidojums ilga 1 stundu 17 minūtes un pēc tam Joby Aero spēja piezemēties.

Joby ģenerāldirektors un dibinātājs JoeBen Bevirt teica, ka kompānija ir sasniegusi to, ko daudzi uzskatīja par neiespējamu ar mūsdienu akumulatoru ražošanas tehnoloģijām. Joby saka, ka kompānija sper pirmo soli uz to, lai ērtus un videi draudzīgus lidojumus starp pilsētām padarītu par ikdienas realitāti.

Prototips darbojas no pārdošanā esošajiem litija jonu akumulatoriem, kas adaptēti izmantošanai lidmašīnās. Kā parādīja laboratorijas testi – baterija spēj izturēt vairāk nekā 10 000 tādus lidojumu ciklus.

Kompānija atzīst, ka jāveic vēl daudzi izmēģinājumi, taču šis lidojums ir svarīgs pavērsiens un svarīgs tās tehnoloģijas pārbaudījums. Pasažieru komerpārvadājumus Joby pašreiz plāno sākt 2024. gadā ar lidaparātiem, kas spēj pārvadāt pilotu un četrus pasažierus ar ātrumu līdz 320 km/h.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top