Tehnoloģijas

Joks par WETH maksātnespēju izraisa paniku kriptovalūtu tirgū

joks par WETH maksātnespēju sagrāva kriptovalūtu tirgu

Kriptovalūtu tirgus negatīvi reaģēja uz joku par Ethereum (wETH) maksātnespēju un nonāca sarkanajā zonā pēc tam, kad to atbalstīja projekta Tron dibinātājs un Ethereum līdzdibinātājs Buterins.

Viss sākās ar to, ka brīvdienās blokķēdes un ERC-721A izstrādātājs ar pseidonīmu Cygaar publicēja Twitter joku postu par to, ka wETH – ERC-20 tokens uz Ethereum bāzes – drīz būs maksātnespējīgs.

Cygaar uzreiz paskaidroja, ka tas bija joks, lai pārbaudītu – vai kāds pievērš uzmanību viņa postiem sociālajā tīklā. Tomēr Cygaar joks kļuva par vīrusu – īpaši pēc tam, kad to atbalstīja projekta Tron dibinātājs Džastins Sans (Justin Sun) un Ethereum līdzdibinātājs Vitaļiks Buterins. Citējot tvītu par “wETH maksātnespēju”, Džastins Sans uzrakstīja, ka “apspriedis situāciju ar labāko draugu Vitaļiku Buterinu un viņi kopā investē 2 miljardus dolāru WEF, lai atgūtu visus līdzekļus”.

Tostarp ievērojama daļa kripto kopienas nepievērsa uzmanību tam, ka Džastinam Sanam patiesībā ir Pasaules ekonomikas foruma (The World Economic Forum) abreviatūra – nevis wETH nosaukums. Rezultātā ārēji nekaitīgā Cygaar izjokošana kriptovalūtu tirgū izraisīja nervozitāti un nelielu paniku. Pirmdien, 28. novembrī, informācijai izplatoties starp kripto kopienas dalībniekiem, bitkoina un Ethereum cena kritās attiecīgi vairāk par 3% un 4%. BTC vērtība pārvarēja atbalstu 16 500 dolāru apmērā un tika tirgots par 16 474 dolāriem, bet ETH vērtība nokritās zem 1 200 dolāriem un pašreiz tas tiek tirgots par 1 212 dolāriem.

Panika ap wETH parādīja, ka nervozitātes fonā saistībā ar FTX krīzi kripto tirgus ir kļuvis īpaši uzņēmīgs pret jebkādām negatīvām ziņām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top