Visas ziņas

JPMorgan: trīs iemesli kādēļ Ethereum pēdējās nedēļās apsteidz bitkoinu

JP Morgan par Ethereum

Foto: AlphaTradeZone / Pexels

Ethereum cena aprīlī pieauga par 41%, savukārt bitkoina cena par 8% samazinājās. JPMorgan eksperti uzskata, ka tendence var turpināties.

Vēstulē investoriem bankas analītiķi uzsvēra atšķirību starp aktīviem. Viņi uzskata, ka pirmā kriptovalūta vairāk tiek uztverta kā ietaupījumu līdzeklis un konkurē ar zeltu, bet Ethereum ir kripto ekonomikas pamats un funkcionē kā apmaiņas vienība.

“Tādā apmērā, cik šīs aktivitātes daļu īpašums ir vērtīgāks – teorija vēsta, ka Ethereum ir jāpārspēj bitkoins ilgtermiņa perspektīvā”, – uzskata JPMorgan.

Bankas speciālisti redz trīs iemeslus, kādēļ Ethereum pēdējās nedēļās ienesīguma ziņā apsteidz pirmo kriptovalūtu.

Stabilāka likviditāte

Pagājušajā nedēļā likviditātes šoks, kas radās derivatīvu tirgū, skāra visu kriptovalūtu tirgu, bet bitkoins cieta vairāk nekā galvenais konkurents.

“Uz šī fona iespaidīgāka ir Ethereum tirgus dziļuma atjaunošanās, kas dažās biržās ir lielāka nekā pirms nesenā likviditātes šoka”, – paziņoja banka.

Mazāka atkarība no derivatīvu tirgiem

Tirgū ar ievērojami augstāku spot darījumu apgrozījumu pamatā esošā ilgtermiņa pozīcija (Ethereum) ir mazāk atkarīga no kredītpleca fjūčeru vai svopu veidā.

Noturīgāks pieprasījuma pamats

Ethereum tīklam jau sen ir raksturīgi augstāki transakciju tempi publiskajā blokķēdē nekā bitkoinam. Saskaņā ar JP Morgan ekspertu teikto – tas, visticamāk, ir saistīts ar paaugstināto aktivitāti DeFi un citos sektoros.

Saskaņā ar dažām aplēsēm – pie augstas likviditātes monētām pēdējā mēneša laikā tika attiecināti 11% Ethereum emisijas, bitkoinam šis rādītājs bija 4%.

Avots: Businessinsider

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top