Tehnoloģijas

JPMorgan analītiķis pieļauj iespēju, ka bitkoina cena var pakāpties arī virs 146 000 $.

Bitcoin cena pēc JPMorgan domām

Foto: Miloslav Hamřík / Pixabay.com

Bankas JPMorgan analītiķi pieļauj iespēju, ka bitkoina cena pakāpsies virs 146 000 $. Rakstā klientiem stratēģis Nikolaos Panigircoglu pirmdien rakstīja, ka tas kļūs iespējams, ja turpināsies kapitāla aizplūde no zelta uz kriptovalūtu. Tomēr viņš brīdina, ka process būs ilgs.

“Bitkoina un zelta volatilitātes konverģence diezin vai notiks ātri. Mēs uzskatām, ka tas būs process daudzu gadu garumā. Tas nozīmē, ka teorētiskais mērķis virs 146 000 $ bitkoinam jāuzskata par ilgtermiņa un tāpēc šogad nesasniedzamu mērķi”, – raksta Panigircoglu.

Šī mērķa sasniegšanai bitkoinam – aktīvam ar kapitalizāciju 580 mljrd. $ apmērā – no pašreizējā līmeņa jāpieaug četrarpus reizes. Tas to pielīdzinās privātā sektora investīcijām zeltā, izmantojot biržā tirgotos fondus (ETF) vai dārgmetālu stieņus un monētas, – atzīmē analītiķis.

Vienlaikus JPMorgan saskata šķērsli bitkoina straujā pieauguma turpināšanai īstermiņa perspektīvā, kas izpaužas kā garu spekulatīvo pozīciju apjoma palielināšanās.

“Jaunajā gadā bitkoina novērtējums un pozicionālais konteksts ir kļuvis daudz problemātiskāks. Lai gan mēs nevaram izslēgt iespēju, ka pašreizējā spekulatīvā mānija turpinās attīstīties – virzot bitkoina cenu augšup līdz nākamajai konsensa zonai starp 50 000 $ un 100 000 $, mēs uzskatām, ka šāds cenu līmenis izrādīsies nestabils”, – piebilst autori.

Jāatzīmē, ka novembra sākumā – kad cena bija aptuveni 14 000 $, Panigircoglu, pamatojoties uz pozicionāliem indikatoriem un tehniskajiem faktoriem, paziņoja, ka bitkoina tirgu pārpērk inerciālie treideri, kam – saskaņā ar viņa gaidīto – vajadzēja izraisīt peļņas fiksēšanas periodu un naudas plūsmu apgriešanos, bet jau līdz mēneša beigām viņš bija spiests atteikties no savas prognozes.

Avots: Ttrcoin

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top