BitCoin

JPMorgan meklē līdzības

Pēdējā pusotra mēneša laikā bitkoins ir veicis vairāk kustību nekā visā iepriekšējā gadā. Atgādinām – no aprīļa sākuma galvenā kriptovalūta ir pieaugusi gandrīz par 100 procentiem un vairākas reizes tā cena ir pārkāpusi kritisko 8000 dolāru slieksni. JPMorgan analītiķi uzskata, ka situācija tirgū ir ļoti līdzīga tirdzniecībā notiekošajam 2017. gada beigās.

Pētījumu par līdzīgām tendencēm starp tirgus modeļiem publicējis vācu ekonomists Holgers Zšajepics. Analītiķis paskaidrojis, ka pavasara vidū bitkoina cena pēkšņi izrāvusies ievērojami augstāk par tā ieguves vērtības. Kā redzams grafikā – 1 BTC ģenerācijas pašizmaksa tagad ir gandrīz divas reizes mazāka par tā cenu.

Holgers atzīmējis, ka pašreizējais tirgus rallijs ir ļoti līdzīgs “2017. gada atbalsīm”, kad bitkoina grafiks strauji pakāpās pat bez nopietna iemesla. Protams, ja vien tas nav haips.

Vēl nesen JPMorgan saglabāja negatīvu pozīciju saistībā ar kriptovalūtu tirgu. Bitkoins šeit īsti nepatīk un tam arvien tiek prognozēta jauna lejupslīde pat zemāk par 3000 dolāriem. Taču jau februārī kompānijas vadība pieņēma lēmumu par savas monētas izstrādi.

Vai galvenā kriptovalūta patiešām tiek tirgota nepamatoti augsti attiecībā pret pašas pašizmaksu? Interchange līdzdibinātājs Dens Helds tā neuzskata. Eksperts nesen paziņoja, ka situācija ap kriptovalūtu tirgu kopš 2017. gada ir fundamentāli mainījusies, tāpēc nav nekādas nozīmes šo laika periodu salīdzināt ar tagadējo.

Bitkoinam ir visas izredzes sasniegt 10 tūkstošus dolārus – šī latiņa ir ļoti svarīga visam digitālo aktīvu tirgum. Toms Lī uzskata, ka tieši pēc apaļā cipara pārkāpšanas pretestībā ap kriptovalūtām sāksies īsts haips.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top