Tehnoloģijas

Jūnijā kriptovalūtu tirgus noasiņoja, tomēr optimisms saglabājas

Jūnijā kriptovalūtu tirgus noasiņoja, tomēr optimisms saglabājas

Jūnijā visai spēcīgu cenu kritumu piedzīvoja viss kriptovalūtu tirgus, tostarp saudzētas netika arī lielākās brīvi tirgotās kriptovalūtas – Bitcoin, Ethereum un BNB. Savukārt jūlijs tiek sagaidīts ar pozitīvām cerībām, prognozējot tirgū paaugstinātu cenu svārstīgumu, aktuālo kriptovalūtu tirgus situāciju komentē Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē.

Kā viens no galvenajiem kriptovalūtu tirgus cenu krituma virzītājspēkiem jūnijā tiek minēta tā dēvētā Bitcoin ieguvēju jeb “racēju” kapitulācija, kas parasti notiek laika periodā pēc Bitcoin dalīšanas (ieguves samazināšanas uz pusi). Bitcoin dalīšanas dēļ racēju ieņēmumi samazinās, un viņi bija spiesti pārdot savas BTC uzkrājumu rezerves, lai segtu Bitcoin ieguves izmaksas.  Arī eksperti, kuri analizē blokķēdes darījumu datus, norāda, ka galvenie pārdevēji jūnijā bija īstermiņa kritpovalūtu īpašnieki, tostarp daudzi no viņiem bija tieši Bitcoin ieguves uzņēmumi.

Bitcoin cena jūnija sākumā bija 62 337 eiro, bet mēneša beigās samazinājās līdz 57 715 eiro, kas bija kritums par 7,4 %. No visu laiku augstākā BTC cenas līmeņa 67 405 eiro, kas tika sasniegts martā, BTC cena jūnija beigās bija samazinājusies par 14 %. Mēneša pēdējās nedēļās BTC cena nostabilizējās, jūnija pēdējās dienās piedzīvojot pat nelielu kāpumu, kas mudināja domāt, ka lejupejošā tendence varētu būt pārvarēta. Šobrīd par galveno cenas pretestības slieksni tiek uzskatīts 65 000 USD cenas līmenis (60 640 eiro). Tiek prognozēts, ka, pārvarot šo pretestības slieksni, varētu atkal atsākties kriptovalūtu tirgus kāpums.

Ethereum (ETH) cena jūnija sākumā bija 3 494 eiro, bet mēnesi noslēdza pie 3 188 eiro cenu atzīmes, kas bija samazinājums par 8,8 %. Ethereum kritumu cita starpā ietekmēja ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) rīcības nenoteiktība attiecībā uz Ethereum fondu tirdzniecības uzsākšanu ASV biržās. SEC jau ir veikusi nepieciešamās tiesiskās izmaiņas, kas paver ceļu Ethereum ETF darbības uzsākšanai ASV, tomēr pagaidām vēl joprojām kavējas ar pašu licenču piešķiršanu fondiem. Tiek prognozēts, ka pirmie Ethereum spot ETF varētu debitēt jūlija otrajā pusē vai augusta sākumā. Kopumā pavisam astoņi fondi, ieskaitot pasaulē lielāko aktīvu pārvaldītāju BlackRock, gaida apstiprinājumu tirdzniecības uzsākšanai biržā.

BNB cena jūnija sākumā bija 548 eiro un mēneša ietvaros piedzīvoja ļoti pieticīgu – 1,6 % kritumu, samazinoties līdz 539 eiro. BNB kārtējo reizi kopējā tirgus lejupslīdes laikā uzrādīja salīdzinoši stabilu cenu, apliecinot, ka spēj nodrošināt spēcīgu alternatīvu Ethereum ekosistēmai.

Kopumā kriptovalūtu tirgū jūlija sākumā var novērot jaunu ievērības cienīgu notikumu gaidas, kas ļautu pārvarēt īslaicīgo lejupslīdi un nodrošinātu tirgus izaugsmes turpinājumu. Dati liecina, ka lielākie tirgus spēlētāji jūnija tirgus lejupslīdi ir izmantojuši, lai palielinātu savus kriptovalūtu uzkrājumus, tādejādi raisot kopumā pozitīvas nākotnes gaidas kriptovalūtu tirgus spēlētāju vidū.

Jārēķinās ar to, ka tirgus noskaņojumu var ietekmēt gan aktuālie ASV ekonomikas rādītāji un  bāzes procentu likmju izmaiņas, gan arī tendences akciju tirgos, kur galveno izaugsmi šobrīd nodrošina tehnoloģiju uzņēmumu akcijas. Daļa ekspertu jūlijā prognozē kriptovalūtu tirgus kāpumu, vienlaikus norādot, ka to var pavadīt arī lielāka tirgus nepastāvība un cenas svārstības.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top