BitCoin

Kā bitkoins savas pastāvēšanas laikā mainījis pasauli

Bitkoina priekšrocības

Pirms mazliet vairāk kā vienpadsmit gadiem bitkoins bija tikai ļoti šauram cilvēku lokam zināma koncepcija. Tomēr gadu gaitā kriptovalūta ir piedzīvojusi ļoti daudzas izmaiņas un lielā mērā ietekmējusi pasauli. Kaut arī bitkoins (BTC)  nav visā pasaulē atzīts maksājumu līdzeklis – monētas cenas pieauguma bums 2017. gadā daudziem lika zaudēt prātu. Bez straujā cenas kāpuma – bitkoins pa šo laiku ir mūs pārsteidzis arī ar ko citu.

Galvenie nopelni

Pēc kripto entuziasta Čārlija Šrema teiktā – fintech sfēra vēl nekad nav attīstījusies tik strauji – kā pēc bitkoina parādīšanās. Kriptovalūtai ir patiešām izdevies “iekustināt” finanšu sektoru un piespiest to ieviest inovācijas. Turklāt “interneta maģiskā nauda” pati par sevi ir pārsteidzoša inovācija cilvēces vēsture.
Šrems atzīmēja, ka banku pakalpojumu attīstība jau sen atrodas stagnācijas stadijā. Transakcijas tika apstrādātas lēni, turklāt finanšu iestādes pieprasīja diezgan augstas komisijas maksas.
Būtībā agrāk visa banku attīstība reducējās uz “jaunu komisijas maksu” meklēšanu, lai nopelnītu vairāk naudas no klientiem.

Bitkoinam nav vajadzīgas centralizētas institūcijas, lai funkcionētu, turklāt transakcijas BTC maksā daudz lētāk – nekā parastie banku pārskaitījumi. Līdz ar kriptovalūtas parādīšanos pie fintech horizonta parādījās jauns konkurents. Šīs pašas konkurences straujās palielināšanās dēļ finanšu sfēra, beidzot, ir ieguvusi stimulu normālai attīstībai.

Starp citu – bezskaidras naudas norēķinu apjoms pasaulē turpina pieaugt. Lietotāji atsakās no banknotēm par labu skaitļiem savā virtuālajā kontā – tā ir ērtāk. Pēc Sogeti analītiķu datiem – līdz 2022. gadam bezskaidras naudas norēķinu apjoms pieaugs vismaz līdz 14 procentiem.

Kā bitkoins savas pastāvēšanas laikā mainījis pasauli

Bitkoins ir devis cilvēkiem vēl vienu vērtīgu aktīvu – zināšanas. Tie, kas šajā industrijā ir bijuši iesaistīti samērā ilgu laiku, pievērš vairāk uzmanības savai finanšu izglītotībai. Turklāt kripto entuziasti aktīvi cenšas izplatīt šīs zināšanas starp citiem cilvēkiem.

YouTube, mācību platformās un citos resursos tagad ir tūkstošiem materiālu par visdažādākajiem naudas un kriptovalūtu funkcionēšanas aspektiem. Šīs zināšanas uzlabo dzīves kvalitāti, ja tās tiek prasmīgi izmantotas praksē. Un lai arī bitkoina parādīšanās atveda sev līdz veselu krāpnieku un hakeru armiju – tā pozitīvā ietekme acīmredzami atsver visus mīnusus.

Starp citu – ar to pirmās kriptovalūtas priekšrocības nebeidzas. Oktobrī bitcoina priekšrocību sarakstu darīja zināmu Stīvs Forbs – gigantiskās izdevniecības Forbes Media Group priekšsēdētājs un tāda paša nosaukuma žurnāla galvenais redaktors. Viņš noteikti netic, ka kriptovalūta it kā ir finanšu piramīda, un citiem apvainojumiem, kurus izplata nelabvēļi.
Saskaņā ar uzņēmēja teikto – bitkoins ir devis iespēju vienkāršajiem cilvēkiem apiet valdības ierobežojumus un finanšu institūtu alkatību. Pateicoties tam, lietotājs var nosūtīt jebkādu summu vajadzīgajam cilvēkam jebkurā pasaules vietā. Turklāt viņam nav jāprasa atļauja finanšu iestāžu darbiniekiem, jāstāsta par naudas izcelsmi vai jāmaksā milzīga komisijas maksa. Viss izdodas vienkāršāk, ātrāk un izdevīgāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top