Tehnoloģijas

Kā iekārtot visērtāko vietu produktīvam darbam pie datora – iesaka Egita no @mansremonts

Kā iekārtot visērtāko vietu produktīvam darbam pie datora – iesaka Egita no @mansremonts

Mūsdienās daudziem no mums darba dienas lielākā daļa tiek pavadīta sēžot gandrīz nekustīgi vienā vietā – pie datora. Diemžēl tas būtiski ietekmē fizisko pašsajūtu un nereti dienas beigās lielākais nogurums ir radies tieši ārējo apstākļu dēļ. Pievēršot uzmanību darba vietas iekārtojumam, iespējams parūpēties gan par savu pašsajūtu, gan arī produktivitāti. Padomus, kā veiksmīgi iekārtot ērtu darba vietu gan mājās, gan birojā, sagatavojusi Instagram konta @mansremonts īpašniece Egita.

“Darba vidē ļoti svarīgs ir apgaismojums, gaisa kvalitāte un mēbeles. Ja tas ir iespējams, tad darba vietu vislabāk iekārtot tuvāk logam –  dienas gaismas apgaismojums būs tīkamāks acīm un veicinās produktivitāti. Turklāt tad arī biežāk var atcerēties telpu pavēdināt, lai nodrošinātu svaiga gaisa apmaiņu.” uzsver Egita. Gaiša telpa un pareizs apgaismojums var palīdzēt būt produktīvākam, tomēr, tuvojoties rudenim un ziemai, ir svarīgi padomāt arī par papildu apgaismojumu darbam vakaros. Produktīvākam darba ieteicams izvēlēties balti vēso gaismu un nepieļaut spuldzes staru spīdēšanu tieši acīs.

Runājot par mēbelēm, Egita uzsver, ka šobrīd aktuāli izvēlēties galdu, kura augstums ir regulējams, lai  daļu darba laika var pavadīt arī stāvus. Ilgstoša sēdēšana negatīvi ietekmē veselību un būtiski noslogo mugurkaulu un citas ķermeņa daļas. Protams, ne vienmēr tas ir iespējams, tādēļ ieteicams izvēlēties ergonomisku darba krēslu. “Noteikti jāizvēlas krēsls, kura augstumu var regulēt un vēlams, lai tam būtu vismaz 20 milimetru biezs polsterējums, kas apvilkts ar elastīgu un elpojošu audumu. Tas padarīs sēdēšanu ne tikai ērtāku, bet arī veselīgāku. Ideālā gadījumā krēslam būtu jābūt arī regulējamam sēdvietas dziļumam un roku balstu augstumam, lai katrs krēslu var pielāgot sev ērtākajā veidā,” min Egita.

Savukārt izvēloties tehniku ar ko strādāt, īpaši svarīgs ir kvalitatīvs monitors, kas ir pielāgojams augstumā un automātiski reaģē uz apgaismojuma izmaiņām, tā saudzējot acis. Lai gan ir cilvēki, kas ikdienā darbam izmanto tikai portatīvo datoru, tomēr ar to strādājot vairākas stundas ik dienu, ir lielāka iespēja saskarties ar diskomfortu acīm un ķermenim. Biežāk tiek ieņemtas nevēlamas pozas, kurās tiek sēdēts līdz pat vēlam vakaram, kad telpās palicis tumšāks, bet ekrāna spilgtums nav attiecīgi pielāgots. Lai nebūtu jāatsakās no mobilitātes, bet vienlaikus uzlabotu darba produktivitāti un arī fizisko pašsajūtu, Egita iesaka iekārtotajā darba vietā izmantot monitoru kā papildu ekrānu. Piemēram, Samsung Smart Monitor M8 ir ērti savienojams gan ar Samsung viedtālruņiem, gan citu ražotāju ierīcēm. Tas arī ir aprīkots ar adaptīvo attēla tehnoloģiju, kas automātiski pielāgo ekrāna spilgtumu un krāsu temperatūru, savukārt monitora statīvs ļauj ierīci pielāgot lietotājam ērtākajā pozīcijā, jo iespējams regulēt gan tā augstumu, gan arī ekrāna slīpumu. Ir svarīgi atcerēties, ka iekārtojoties darba vietā, ekrāna augšējai malai būtu jābūt acu līmenī, lai neradītu saspringumu kakla muskulatūrai.

“Gan darba, gan mājās katrai lietai ir jābūt savai noteiktai vietai. Zinu, ka dažkārt ir slinkums piekārtot darba galdu, jo darbu vienmēr ir daudz, bet nekārtība un vizuālais troksnis būtiski ietekmē mūsu labsajūtu,” saka Egita un iesaka darba vietas kārtības uzturēšanu veidot kā ieradumu, vienmēr katru lietu noliekot atpakaļ tam paredzētajā vietā. Ir svarīgi, ka katram objektam, kas atrodas ap darba vietu, ir sava funkcija, kā arī skaidri zināms, kur tam jāatrodas, kad netiek lietots. Tāpat nereti darba galdu haotisku padara visu saslēgto ierīču vadi, tieši tādēļ Smart Monitor M8 ir pieejama ērta bezvadu savienojamība ar dažādu ražotāju ierīcēm.

Visbeidzot, neskatoties uz to, cik ērta un ergonomiski pareiza ir iekārtota darba vieta birojā vai mājās, nedrīkst aizmirst par regulāru izkustēšanos. Ir viegli iegrimt darbos, īpaši, ja ķermenis pats vēl nesignalizē, ka nejūtas labi, tomēr izejot nelielā pastaigā vai noejot kādu noteiktu soļu skaitu tur pat birojā, var atpūtināt galvu un arī ķermeni, kas ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem gan veselībai, gan produktivitātei.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top