Biržas

Kā izdzīvot kriptovalūtu tirdzniecībā

Tirdzniecība birža

Izdzīvošana kriptovalūtu tirdzniecībā: 19 profesionāļi dalās savos noslēpumos

Šis īsais pētījums ir 19 kriptovalūtas tirgus profesionāļu aptaujas rezultāts.

Tātad sākam!

  1. Vienmēr vajadzīgs plāns

Mēs vienmēr visai viegli sakām, ka plāns ir. Tomēr vairumā gadījumu pašā atbildīgajā brīdī, piemēram, pērkot monētas, mūsu plāns izrādās kaut kas visai izplūdis – tā vienkāršā iemesla dēļ, ka mēs neko neievērojam.

Iespējams, ka jūs arī pieļāvāt šo kļūdu. Jūs mainījāt plānu pēdējā minūtē un rezultātā pārdevāt pārāk agri vai pārāk vēlu.

Jums jāuzstāda kritēriji – precīzi definēti noteikumi, kurus jūs ievērosiet, kad tirgus virzīsies tādā vai citādā virzienā. Katram profesionālim ir treidinga plāns, kuru tas vienmēr ievēro.

Tāpēc arī mums ir laiks sākt domāt kā profesionāļiem. Ir pienācis laiks sastādīt plānu. Lūk, plāna šablons, kuru mūsu komanda izmanto, veicot darījumus. Tas ietver visus galvenos momentus, kādus man ir iemācījuši profesionāli treideri.

Jums tas jāaizpilda, jāizdrukā un jāievēro (!) neatkarīgi no tā, kādā platformā jūs tirgojat. Jūsu plānam jābūt redzamā vietā un, kad tirgus atbildīs tajā norādītajiem kritērijiem, viss, kas jums jādara – tas jāizpilda.

Pēc tam, kad jūsu stratēģija ir pierakstīta un atrodas jūsu acu priekšā, jums ir daudz grūtāk to ignorēt.

Jūsu praktiskās darbības: sastādīt treidinga plānu pēc iepriekš norādītā šablona un ievērot to.

Piezīme: dažos gadījumos noderīgi ir veikt sava veida “ugunsdrošības mācības”. Biežāk pajautājiet sev: “Ja tirgus sabruks tieši tagad un es pazaudēšu visu, vai es varēšu atgūties?” Ja atbilde ir “jā”, tad turpiniet darīt to, ko jūs darāt. Bet, ja atbilde “nē”, tad jāpārdomā sava pieeja.

  1. Jūsu portfeļa konsolidācija

Jums jāpārskata savs portfelis un jāatdala monētas ar ilgtermiņa potenciālu no tām, kurām tāds nav.

Iespējams, jūsu kuģis negrasās slīkt, bet tam pienākuši grūti laiki. Jebkurš lieks svars var to nogremdēt.

Treideris Henrijs, kuram jau ir septiņu gadu darba pieredze ar akcijām un kriptovalūtām, pastāstīja man par savām darbībām nopietnas tirgus lejupslīdes gadījumā.

Tieciet vaļā no mirušās kravas…

Ja tas būtu bull market, tad uz priekšu. Tad patiešām nav svarīgi, kur jūs vēlaties investēt: tirgus aug un iegūst visi, bet daži pat vairāk, nekā citi.

Bear market viss mainās, tirgus krītās. Uz kārts likta reāla nauda. Ja jūs neveicat aktīvas darbības, tad jūs faktiski zaudējat naudu. Tas arī viss!

Henrijs uzsver, cik svarīgi ir rīkoties izlēmīgi, kad tirgus krītas. Padomājiet, kādas ir jūsu investīcijas, piemēram, “šitkoinos” (lētas monētas ar neskaidrām perspektīvām). Tiekot no tām vaļā, jūs vienkārši kļūsiet pieticīgāks un saudzīgāks.

Tāpat var pārskatīt arī ilgtermiņa monētu sarakstu. Pajautājiet sev: vai ir vērts riskēt, saglabājot tās? Investējiet savu naudu perspektīvākās monētās, kas varēs pretoties potenciālajam sabrukumam.

Jūsu praktiskās darbības: sastādiet savu monētu sarakstu prioritāšu kārtībā. Padomājiet, no kurām labāk tikt vaļā, ja tirgus kritīs.

  1. Tieciet vaļā no liekas steigas un trokšņošanas.

Jums jāturas tālāk no jebkādas liekas informācijas. To man apgalvoja 19 profesionāļi visi kā viens.

Ilgtermiņa rentabilitāte nozīmē, ka jūs neesat pūlī. Turieties pa gabalu no čatiem un forumiem. Visiem šo grupu dalībniekiem ir slēpts motīvs.

Daudzi pavada laiku diskusijās Facebook, Reddit, Slack, Telegram, Discord utt. Bet velti: tur ir pārāk daudz dezinformācijas, kas var rosināt jūs pieņemt pārsteidzīgus lēmumus.

Treiderim ir jāseko līdz grafikiem un jāprognozē. Prognozes izveidošana nepavisam nenozīmē to, ka jums jāpiebāž pilna galva ar visādu informāciju. Runa ir tikai par kvalitatīvas informācijas saņemšanu, tā nedrīkst būt pārāk liela apjoma – tai jābūt patiesai.

Ja vēlaties saņemt patiesas ziņas – pievienojieties VIP grupām. Tās ir šauras kopienas, kurās cilvēki viens ar otru dalās ar zināšanām, lai viss kolektīvs noslēgtu izdevīgus darījumus.

Jūsu praktiskās darbības: apšaubiet informācijas avotus. Pajautājiet sev: “Vai man tas ir vajadzīgs?”, “Vai viņi tiešām man palīdz?”. Ja nē, tad labāk no viņiem atvadīties.

  1. Izveidojiet “sapņu komandu”

Šo tehniku mums ieteica Sparki – treideris no Zviedrijas. Viņam ir 43 gadi, sieva un divi bērni. Viņš ir kārtīgs ģimenes cilvēks un veiksmīgs treideris, kurš pamanās to visu apvienot, jo ir izdomājis vienu ģeniālu risinājumu.

Viņam ir neliela piecu treideru komanda. No tiem katrs ir abonējis divus vai trīs primāros informācijas avotus. Katru dienu treideri izpēta šos avotus, labākos datus nodod grupai, bet Sparki pieņem efektīvus tirdzniecības lēmumus.

Jūsu praktiskās darbības: atrodiet dažus treiderus, kuriem var uzticēties. Uzsāciet kopīgu grupas čatu. Katram no jums ir jāizpēta divi vai trīs ticami avotu un grupai jānodod tikai tā informācija, kādai ir izšķiroša nozīme treidingā.

  1. Instrumenti

“Ja cilvēkam iedod zivi, tad viņš būs paēdis visu dienu. Ja cilvēkam iemāca ķert zivis, viņš būs paēdis visu mūžu”. Diezin vai cilvēks varēs noķert zivi, ja neiedosiet viņam makšķeri. Tāpat arī ir treidingā: jums vajadzēs efektīvus instrumentus.

Tātad jūs jau sākat apgūt treidingu un mēs jums izraudzīsimies kaut kādus instrumentus. Lūk pāris lieliski tirdzniecības instrumenti, par kuriem es uzzināju, komunicējot ar profesionāļiem.

Trading View (Pro)

TradingView — tā ir maksas platforma, kuru jūs varēsiet izmantot kriptovalūtu un akciju tirdzniecībai. (Ir bezmaksas testa versija mēnesim, un instruments ir vislabāk pielāgots digitālajiem aktīviem.)

Trading View (Pro) ļaus jums iziet jaunā līmenī. Viena no tā labākajām funkcijām ir sadalītais ekrāns. Programmatūra atbalsta līdz četriem atsevišķiem un pilnībā interaktīviem grafikiem jebkurā logā. Vienkārši super! Jūs varat kontrolēt katru ekrānu atsevišķi, tāpat kā arī katru indikatoru izvēlētajam laika periodam.

TradingView — tā ir kā misijas vadīšana, bet tikai jūsu monētām.

Hacked.com

6 no 19 profesionāļiem, ar kuriem es runāju, izvēlas Hacked.com kā informācijas avotu.

Tomēr diezin vai šo instrumentu var uzskatīt par izšķirošo. Patiesībā tā ir vienkārši apkopota informācija par kriptovalūtām. (Ja jums ir zināma pieredze, jūs varēsiet iztikt arī bez tāda maksas instrumenta.)

Iespējams, ka jūs, tāpat kā es, vēlaties optimizēt savus zināšanu avotus – tad visdrīzāk jums vajadzētu abonēt kaut ko tamlīdzīgu.

Jūsu praktiskās darbības: izlemiet pats, vai ir vērts abonēt maksas instrumentus/signālus/kopienas. Kā arī padomājiet, vai labāk nebūtu vienkārši iemācīties analizēt situāciju, izmantot veselo saprātu un savu pieredzi.

Apkoposim rezultātus

Treidings – tas ir stress, un laikam gan ne jau man  tas būtu jums jāstāsta. Tomēr, ja jūs pareizi apbruņosieties, izmantojot tās viltības, par kurām es jums stāstīju, tad jūs būsiet izdevīgā situācijā.

Ceru, ka mani padomi jums noderēs. Tātad daži galvenie momenti:

Izveidojiet treidinga plānu: sagatavojieties jebkādiem pārsteigumiem, lai jums vienmēr ir stratēģija iziešanai no spēles.

Pareizi izvēlieties monētas: investējiet tikai tajās, kas nes peļņu, tieciet vaļā no tām, kurām nav perspektīvas.

Tieciet vaļā no liekas steigas/trokšņa/sociālajiem tīkliem: nepieļaujiet “masu apziņas” ietekmi, lai nepieņemtu pārsteidzīgus lēmumus.

Izveidojiet “sapņu komandu”: atrodiet citus treiderus, ar kuriem varēsiet apspriest situāciju tirgū (balstoties uz informāciju, kuru jūsu komanda uzskata par izšķirošu).

Izmantojiet maksas instrumentus profesionāļiem: ar tiem jūs varat iegūt priekšrocības (lai gan par vērtīgāko ieguvumu vienmēr jāuzskata jūsu personīgā pieredze).

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top