Mainings

Kā maineri ietekmē Bitcoin cenu

Kā maineri ietekme Bitcoin cenu

Bitcoin cenas īstermiņa izaugsme notika pēc tam, kad ASV tika apstiprināti pirmie Bitcoin ETF, taču pēc tam tirgū bija vērojama lejupslīde līdz ar tirgotāju aktivitātes samazināšanos. Pēc Bitfinex analītiķu domām, BTC kritums ir saistīts ar maineru masveida monētu izpārdošanu, tādējādi gatavojoties pavasara halvingam. 

Halvings ir procedūra, kad maineriem atlīdzība par Bitcoin bloka ieguvi tiek samazināta uz pusi. Šobrīd atlīdzība par vienu bloku ir 6,25 BTC, bet 2024. gada aprīlī vai maijā šī summa samazināsies līdz 3,125 BTC.

Šis notikums tradicionāli tiek uzskatīts par pozitīvu, jo tas cilvēkiem ārpus kriptovalūtas nozares atgādina par skaidriem BTC emisijas noteikumiem un pakāpenisku jaunās monētas piedāvājuma samazināšanos. Tas padara to par pievilcīgu aktīvu, jo Bitcoin ierobežotā apgrozība ir daudz labāka nekā situācija ar problemātisko inflāciju ekonomikā šobrīd.

Tomēr maineriem atlīdzības samazināšana nav iemesls priekam, jo tas nozīmē arī ienākumu samazināšanos uz pusi, ja monētas cena paliks nemainīga.

Bitfinex eksperti konstatēja, ka maineri jau laikus sāka gatavoties gaidāmajai Bitcoin atlīdzības samazināšanai uz pusi. Šīs procedūras laikā viņu ienākumi no jaunu kriptovalūtas bloku atrašanas samazināsies tieši uz pusi. Tāpēc daži maininga iekārtu īpašnieki jau tagad aktīvi pārdod savas monētas, lai iegūtu kapitālu savas infrastruktūras uzlabošanai, kā arī apdrošināšanai pret iespējamiem pārsteigumiem.

Bitcoin miner rezerves

Bitcoin maineru rezerves

Šobrīd maineru rīcībā esošo BTC apjoms ir zemākais kopš 2021. gada jūnija – runa ir par 1,826 miljoniem monētu.

Saskaņā ar CryptoPotato avotiem, nākamajā dienā pēc spot Bitcoin-ETF kotēšanas maineri nosūtīja uz biržām monētas vairāk nekā miljarda dolāru vērtībā. Tas ir rekordliels kriptovalūtu aizplūšanas apjoms no viņu makiem pēdējo sešu gadu laikā.

Tajā pašā laikā jau 1. februārī analītiķi fiksēja arī 13 500 BTC aizplūšanu, kas bija rekordliels apjoms visā attiecīgā novērojuma periodā. Lūk, ekspertu viedoklis šajā jautājumā.

Atlīdzības samazināšana uz pusi, kas paredzēta 2024. gada pavasarī, nozīmē maineru ienākumu samazinājumu par 50 procentiem no katra bloka. Tāpēc šķiet, ka viņi aktīvi pārdod daļu no savām rezervēm, lai finansētu efektīvāku iekārtu iegādi savam biznesam.

Tomēr atšķirībā no maineriem ilgtermiņa Bitcoin turētāji joprojām nesteidzas atvadīties no savām monētām.

Šāds HODL modelis – īpaši ilgtermiņa ieguldītāju vidū – atspoguļo pastāvīgu ticību Bitcoin vērtības pieaugumam nākotnē.

Šādas cerības šķiet loģiskas, jo šobrīd monētu tirgus joprojām nav pārgājis jaunā buļļu tirgus stadijā. Un, kā liecina iepriekšējie kriptovalūtu izaugsmes cikli, digitālajiem aktīviem piemīt talants divkārt pārsniegt savus vēsturiskos kursa kāpumus. Šobrīd Bitcoin vērtība par 38% atpaliek no sava cenu rekorda, atstājot ilgtermiņa investorus gaidīšanas režīmā, kad tirgus situācija uzlabosies.

Bitcoin tīkla hashrate izmaiņas pēdējā gada laikā

Bitcoin tīkla hashrate izmaiņas pēdējā gada laikā

Lielākais ASV maininga uzņēmums CleanSpark Inc, kuras akcijas tiek tirgotas Nasdaq biržā, arī paplašinās savu kriptovalūtu ieguvi. Dienu iepriekš uzņēmums paziņoja par trīs ieguves centru iegādi Misisipi štatā par 19,8 miljoniem ASV dolāru. Paredzams, ka pēc pilnīgas integrācijas šīs iegādes palielinās CleanSpark maininga jaudu par 2,4 EH/s.

Turklāt CleanSpark ir noslēdzis līgumu par vēl viena centra iegādi Daltonā, Džordžijas štatā. Šis objekts nodrošinās uzņēmumam aptuveni papildus 0,8 EH/s, un iegāde izmaksās 6,9 miljonus ASV dolāru, ziņo Decrypt.

Kad jaunie maininga centri sāks pilnībā darboties, CleanSpark ieguves jauda palielināsies no 10 līdz vairāk nekā 20 EH/s. Saskaņā ar CleanSpark izpilddirektora Zaka Bredforda teikto, iegādes ļaus skaitļošanas jaudas nodrošinātājam turpināt darboties ar “labākajām izmaksām savā klasē”.

Jāatzīmē, ka CleanSpark nav vienīgais uzņēmums, kas gatavojas palielināt savu klātbūtni monētu nozarē. Arī Core Scientific, kas dienu iepriekš saņēma tiesas atļauju atsaukt bankrota procedūru, janvāra beigās paziņoja par nodomu četru gadu laikā palielināt savu skaitļošanas jaudu par 50 %.

Kā kļuva zināms jau februārī, 2023. gada laikā šis gigants 2023. gadā “izraka” 19 274 BTC 812 miljonu ASV dolāru vērtībā. Tādējādi tas kļuva par lielāko BTC ieguvēju Ziemeļamerikā starp publiskiem uzņēmumiem.

Kā maineri ietekme Bitcoin cenu

BTC ieguvei paredzēto skaitļošanas iekārtu īpašniekiem gaidāms izaicinājumiem pārpilns pavasaris, jo ieguve kļūs uz pusi mazāk ienesīga. Situāciju pasliktina arī ieguves sarežģītibas indekss, kas šobrīd ir sasniedzis visu laiku augstāko līmeni. Attiecīgi daži tirgus dalībnieki noteikti būs spiesti pārtraukt savu darbību.

Taču, pirms tas notiks, tuvākajās nedēļās noteikti varam sagaidīt, ka maineru darbība kļūs aktīvāka un Bitcoin tīkla hashrate sasniegs vēl vienu rekordu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top