Tehnoloģijas

Kā maksimizēt iespējamo peļņu, pateicoties Ethereum pārejai uz Proof-of-Stake

Kā maksimizēt iespējamo peļņu, pateicoties Ethereum pārejai uz Proof-of-Stake

Pēc Ethereum pārejas uz jauno konsensa sasniegšanas algoritmu ar nosaukumu Proof-of-Stake (PoS) ir iespējama kriptovalūtas forku parādīšanās. Tas iespējams dēļ maineriem, kuri var turpināt atbalstīt PoW tīkla darbspēju, lai turpinātu savu darbību.

Peļņas perspektīvas saistītas ar forku veidošanu – proti, alternatīvo monētu, kuru tīkli atkārtos Ethereum blokķēdes stāvokli līdz pat tā pārejas uz PoS brīdim. Tas var būt gan jau minētais PoW-ETH, gan jebkuri alternatīvi projekti, kurus izveidos citi izstrādātāji.

Agrāk jau kas tamlīdzīgs ir noticis. Piemēram – bitkoina forki. Forku īpatnība ir tāda, ka jaunās monētas tiek ieskaitītas kriptovalūtas turētājiem personīgajos nekastodiālajos makos, jo pēdējo blokķēdes būtībā kopē galveno ķēdi. Tieši tāpēc savulaik turētāji, piemēram par 1 BTC saņēma 1 BCH.

Kas būs ar Ethereum pēc apvienošanas?

Vienkāršākais veids, kā saņemt “bezmaksas” monētas – turēt ETH biržās, kas atbalsta forkus. Tomēr der arī ETH uzglabāšana aparatūras makos, kas piedevām piešķirs treiderim tiesības saņemt absolūti visus forku tokenus.

Turot monētas biržā ar forku atbalstu ideali būtu, ja birža uzreiz arī atbalsta šojauno monētu tirdzniecību. Dažās platformās līdzekļu ieskaitīšana jūsu kontā var aizņemt vairākus mēnešus. Pārbaudiet jūsu biržas politiku saistībā ar gaidāmo apvienošanu.

Kriptovalūtu birža Binance iepriekš apstiprināja, ka ETH turētājiem izdalīs forku koinus to parādīšanās gadījumā. Tomēr svarīgi ir atcerēties, ka platformas vadība to var paveikt jebkurā tai ērtā laikā, un nevis – piemēram – uzreiz pēc monētas parādīšanās. Turklāt par “neoficiālajiem forkiem” birža sniegs atsevišķu paziņojumu, proti – galarezultātā lietotāji tos var arī nesaņemt.

Kā nopelnīt ar Ethereum ETH

Lai maksimizētu izdevīgumu kripto entuziastiem, ieteicams arī izmantot blokķēdes tiltus un Ethereum galvenajā tīklā izvadīt visus ETH, kuri tiem var būt alternatīvajos tīklos.

Jūs nesaņemsiet ETH PoW par jūsu monētām Optimism, Arbitrum, Polygon, Avalanche vai jebkurā citā otrā līmeņa protokolā. Pārvietojiet tās uz Ethereum galveno tīklu pirms apvienošanas, lai saņemtu forku tokenus.

Tomēr iespējamā forka gadījumā jaunie projekti ņems vērā Ethereum galvenā tīkla stāvokli atjauninājuma brīdī. Ja lietotājs nosūtījis ETH uz Avalanche tīklu, izmantojot blokķēdes tiltus, tad šīs monētas netiks ņemtas vērā.

Saskaņā ar Cointelegraph avotu datiem – Ethereum ieteicams izvadīt no decentralizētajiem protokoliem likviditātes nodrošināšanai.

Vēl viens triks – Ethereum monētu aizņēmums platformās Aave vai Compound. Tā saņemšanas gadījumā investors arī var cerēt uz forku monētām.

Visbeidzot, noslēdzošais posms – būt gatavam ātri pārdot forkus. Nav izslēgts, ka pēc to tirdzniecības uzsākšanas lielajās kripto biržās to cena ātri pieaugs. Tomēr tā ir tikai varbūtība. Kā parādīja situācija ar biržas Uniswap tokeniem ar nosaukumu Uni, kurus izdalīja 2020. gada septembrī, pat “bezmaksas monētu” cena laika gaitā var pieaugt. Turklāt vairākas reizes.

Ethereum ceļā uz algoritma nomaiņu

Tikmēr Ethereum ir vēl soli tuvāk algoritma maiņai. PoS tīklā ar nosaukumu Beacon Chain notika Bellatrix atjauninājums. Tas ir pēdējais pakāpiens ceļā uz pilnvērtīgu blokķēdes pāreju uz algoritmu Proof-of-Stake. Noslēdzošais posms būs atjauninājums Paris, kas notiks nākamnedēļ.

Bellatrix atjauninājums

Bellatrix atjauninājums

 

Atsevišķi atzīmēsim, ka daži indivīdi projektus izveidos tikai lietotāju apmānīšanai. Viņi mēģinās iegūt parakstu vai privāto atslēgu no konkrētas adreses, lai no tās izvadītu svešus aktīvus parastajā Ethereum tīklā, jo privāto atslēgu un adrešu formāts forkos sakrīt ar oriģinālo ķēdi. Tāpēc ideālā gadījumā pirms kādas maz zināmas forka kriptovalūtas pieprasījuma saņemšanas savas ETH monetas no ierastā maka vajadzētu parvest uz citu adresi.

Te drošākais variants ir ETH uzglabāt aparatūras makā, kas tā vai citādi neparādīs lietotāja privāto atslēgu. Attiecīgi, lai saņemtu forku tokenus, pietiks vien pārslēgt tīklu maka interfeisa iestatījumos. Tomēr, ja lietotājs iesācējs nesaprot blokķēžu un privāto atslēgu darbības īpatnības, tad drošāk būs monētas turēt konkrētās tam piemērotās biržās.

Padomi negarantē peļņas iespēju un nav finanšu ieteikums. Monētu industrijā tomēr var notikt jebkas – un loģiskākie situācijas attīstības varianti nenozīmē, ka tā arī būs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top