Visas ziņas

Iepirkšanās pārcelta tiešsaistē – kā nodrošināt ātrus un drošus norēķinus?

Iepirkšanās pārcelta tiešsaistē – kā nodrošināt ātrus un drošus norēķinus?
Kopš pasauli pārņēmusi Covid-19 pandēmija un valstis noteikušas stingrus pulcēšanās ierobežojumus, ikdienas iepirkumi pamatā tiek veikti tiešsaistē. Tas ir veicinājis tiešsaistes darījumu skaita pieaugumu, uzliekot papildus slogu gan tirgotājiem, kuriem nemitīgi jāpilnveido iepirkšanās iespējas internetā, strauji augot pirkumu skaitam, gan bankām, kurām ir jāspēj šie darījumi apstrādāt tā, lai interneta veikalu klientiem nodrošinātu ātru, ērtu un drošu iepirkšanos.

Covid-19 pandēmijas ietekmē 2020. gads kļuva par e-komercijas izaugsmes gadu. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka pagājušā gadā Latvijā 62,8% iedzīvotāju izmantojuši iespēju iegādāties dažādas preces un pakalpojumus internetā. Vienlaikus ar pakāpenisku lietotāju skaita pieaugumu interneta veikaliem gan pie mums, gan citās valstīs bija jāiztur arī vairāki gadījumi, kad lietotāju skaits strauji pieauga, piemēram, stājoties spēkā jauniem ierobežojumiem valstī vai norisinoties gada lielākajām izpārdošanām.

Liels pārbaudījums banku IT sistēmām bija, piemēram, pagājušā gada “melnās piektdienas” iepirkšanās bums tiešsaistē. Tas uzskatāmi atklāja jaunus izaicinājumus bankām, apstrādājot milzīgo transakciju skaitu, īpaši radot problēmas tām iestādēm, kuras nebija vēl atjaunojušas esošās datu uzglabāšanas sistēmas. “Viena no aptaujātajām bankām, analizējot notikušo “melnajā piektdienā”, norādīja, ka uzreiz pēc pusnakts tai bija jāapstrādā 30 000 tiešsaistes darījumus sekundē, kas ir par 30% vairāk nekā iepriekšējā gada izpārdošanas laikā,” stāsta Huawei vadītājs Baltijas valstīs Rikijs Čens.

“Šāds iekšējo un ārējo darījumu skaita pieaugums sekundē (IOPS) var radīt būtiskas problēmas banku un maksājumu pakalpojumu sniedzēju sistēmām, kas paļaujas uz novecojušām datu uzglabāšanas platformām. Kombinācijā ar augstāku latentumu var rasties sistēmas iestrēgšana brīdī, kad tiek veikts maksājums, tādejādi liekot vilties pircējiem, bet interneta veikaliem – zaudēt ieņēmumus. Lai to novērstu, daudzas bankas pasaulē preventīvi uzlabo savas datu krātuves uz All Flash sistēmām, piemēram, Huawei OceanStor Dorado sēriju,” par uzņēmuma izstrādāto tehnoloģiju stāsta R. Čens.

Ja salīdzina banku maksājumu sistēmu ar automaģistrāli, OceanStor Dorado faktiski palielina maksājumiem pieejamo joslu skaitu, tādējādi jau preventīvi atrisinot sastrēgumu problēmu. Tajā pašā laikā uzlabotais latentums vēl vairāk paātrina darījumu apstrādi – tā, it kā manuālo auto nodevu maksāšanu uz automaģistrāles aizstātu ar automatizētu nodevu iekasēšanas sistēmu. “Šo datu krātuves sistēmu bankas veiksmīgi izmanto visā pasaulē. Piemēram, Absolut Bank Krievijā “pīķa” stundās tagad spēj sasniegt 400 000 IOPS ar latentumu, kas mazāks par 1 milisekundi,” izceļ Huawei vadītājs Baltijas valstīs.

Pirkumu veikšana internetā ir kļuvusi par neatņemamu mūsdienu pasaules sastāvdaļu. Lai nemainīgi apmierinātu klientu augošās prasības un pieaugošo transakciju skaitu, gan bankām, gan internetveikaliem aktīvi jāseko līdzi jaunajām iepirkšanās tendencēm, lai spētu operatīvi uzlabot savas IT vides noturību un pielāgot to atbilstoši pieprasījumam, nodrošinot ikvienam ātru, ērtu un drošu iepirkšanos tiešsaistē.

Par Huawei:

Huawei, kas dibināts 1987. gadā, ir pasaulē vadošais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūras un viedierīču piegādātājs. Mums ir vairāk nekā 194 000 darbinieku un mēs darbojamies vairāk nekā 170 valstīs un reģionos, nodrošinot savus pakalpojumus vairāk nekā trim miljardiem cilvēku visā pasaulē. Mūsu vīzija un misija ir ienest digitālus risinājumus ikviena cilvēka dzīvē, mājsaimniecībā un organizācijā, veidojot savienotu un viedu pasauli. Lai to īstenotu, mēs vienmēr aktīvi strādāsim, lai veicinātu visuresošu savienojamību un vienlīdzīgu piekļuvi tīkliem, ieviestu mākoņpakalpojumus un mākslīgā intelekta risinājumus jebkurā pasaules malā, lai nodrošinātu izcilu skaitļošanas jaudu jebkurā brīdī tur, kur tas nepieciešams, kā arī izstrādātu digitālas platformas, kas palīdzētu visām nozarēm un organizācijām kļūt elastīgākām, efektīvākām un dinamiskākām, un no jauna veidosim lietotāju pieredzi ar mākslīgo intelektu, padarot to personalizētāku jebkurā cilvēka dzīves jomā, neatkarīgi no tā vai atrodaties mājās, birojā vai ceļā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top