Bez tēmas

Par blockchain tehnoloģijām

 

Bitcoin un Ethereum – tas nav vienīgais veids, kā nopelnīt ar blockchain tehnoloģijām

Fondu tirgus tradicionāli tiek uzskatīts par galveno labklājības avotu. Ilgu laiku akcijas investoriem ienesa vidēji 7% gadā, ņemot vērā dividenžu reinvestēšanu un inflāciju. Tādējādi ieguldījumi varēja divkāršoties desmit gadu laikā.
Tomēr kriptovalūtas, tādas, kā Bitcoin un Ethereum, izrādījās acīm redzami pievilcīgākas. Kopš gada sākuma kriptovalūtu tirgus kopējā kapitalizācija palielinājās no 17,7 līdz 309 mljrd. dolāru. Tas nozīmē, ka pieaugums bija vairāk kā 1600% 11 mēnešos. Fondu tirgum tam vajadzētu desmitgades.

Visa būtība blockchain

Par pieauguma līderiem kļuva Bitkoins (Bitcoin) un Ethereum. Bitkoins, kas gadu sāka pie atzīmes $967, decembrī jau saniedzis $15 000 līmeni. Ethereum tiek tirgots ap $400, kopš gada sākuma tas sadārdzinājās par 5800%.
Kriptovalūtu straujo pieaugumu 2017.gadā nosaka vairāki faktori, tomēr vairums no tiem saistīti ar ažiotāžu ap blockchain tehnoloģijām. Lielākās daļas digitālo valūtu, tostarp Bitkoina un Ethereuma, pamatā ir digitāli decentralizēti tīkli, kas reģistrē transakcijas bez finanšu starpnieka, piemēram, bankas, dalības. Šiem tīkliem gandrīz vienmēr ir atvērtais izejas kods, kas padara neiespējamu kādu datu mainīšanu bez pēdām.
Tā ir viena no tām galvenajām funkcijām, kurām blockchain jāpadara drošāks par esošo programmatūru. Ilgtermiņa perspektīvā tehnoloģija ļaus kompānijām ietaupīt ievērojamus līdzekļus, jo operāciju izmaksas blockchain ir mazākas, nekā esošajās programmatūrās transakciju pārbaudei un apstrādei.
Pēdējos mēnešos tika iniciēta bitkoina ķēdes atjaunošana, lai palielinātu tās caurlaides spēju, samazinātu transakciju izmaksas un paātrinātu aprēķinus. Tas tika darīts, lai piesaistītu biznesu blockchain testēšanai. Saistībā ar Ethereum tās blockchain tagad testē vairāk kā 150 organizācijas – Enterprise Ethereum Alliance locekles.

Bitkoina un Ethereum alternatīvas

Tomēr lielākajām kriptovalūtām vislielākās briesmas var būt tādas, ka barjera ieejai nozarē un jaunas valūtas palaišanai ir relatīvi zema. Pateicoties coin-līderu tirgū panākumiem un ICO bumam, pircējam pieejamo kriptovalūtu skaits ir strauji pieaudzis.
Saskaņā ar Coinmarketcap datiem tagad to skaits pārsniedz 1300. Vienmēr pastāv varbūtība, ka Bitkoins un/vai Ethereum nevar piedāvāt biznesam to, ko tas vēlas saņemt no blockchain.
Nedaudz vairāk kā pirms nedēļas finanšu giganti American Express (NYSE: AXP) un Banco Santander (NYSE: SAN) paziņoja par pārrobežu partnerību, kas paredz kompānijas Ripple izstrādātā blockchain tīkla izmantošanu. Pašreiz tāda paša nosaukuma kriptovalūta ieņem ceturto vietu kapitalizācijas ziņā.

Pateicoties sadarbībai ar Ripple, tiks paātrināti pārskaitījumi starp American Express korporatīvajiem klientiem ASV un bankas Santander klientiem Lielbritānijā. Tagad tie aizņems nevis vairākas dienas, bet tikai dažas sekundes.
“Šis risinājums uz blockchain bāzes atver jaunu kanālu starp ASV un Lielbritāniju un sniedz iespējas veikt maksājumus visā pasaulē”, – sacīja Hose Luis Kalderons, Santander globālo transakciju nodaļas vadītājs.
Turklāt šī partnerība var ietekmēt arī pašas kriptovalūtas Ripple likteni. Pašreiz jaunuzņēmums testē tālākās maksājumu paātrināšanas metodes, kas ļautu Ripple kļūt par nākamo banku partnerības projektu dalībnieku.
“Tehnoloģija, kuru mēs izstrādājām, ir atdalīta no kriptovalūtas vai tokena. Tas nozīmē, ka banka vai finanšu organizācija, piemēram, American Express, var izmantot Ripple sakariem vai vienkārši pārskaitīt līdzekļus no vienas fiat valūtas uz citu tieši, neizmantojot kādu digitālo valūtu kā starpposmu”, – sacīja Ripple direktors attīstības jomā Markus Tremahers.

Risks visām kriptovalūtām un investoriem

Un tas nav vienīgais gadījums, kad lielas finanšu iestādes interesējas par ko citu papildus Bitkoinam un Ethereumam. Augusta beigās kļuva zināms, ka sešas lielākās pasaules bankas, tostarp Barclays, Credit Suisse, CIBC, HSBC, Mitsubishi UFJ un State Street, ir apvienojušās, lai radītu savu blockchain un kriptovalūtu utility settlement coin (USC). USC finanšu institūtiem ļaus norēķināties par vērtspapīriem, negaidot, kamēr tiks pabeigts naudas līdzekļu pārskaitījums tradicionālā veidā.

Lai gan gandrīz neviens nenoliedz, ka nākotnē blockchain ieņems savu vietu finanšu industrijā un, iespējams, citos sektoros, neviens nezina, kāda ir šīs tehnoloģijas patiesā vērtība, un cik ātri tā tiks ieviesta. Jā, jau ir zināms par daudziem nelieliem pilotprojektiem ar Ethereum blockchain izmantošanu, un, jā, Ripple nodrošināja American Express un Banco Santander partnerību. Tomēr šī testēšana nav tas pats, kas plaša blockchain pielietošana, un maz ticams, ka mēs to ieraudzīsim tuvākajā laikā.

Mums arī nav izpratnes par to, vai blockchain kādā brīdī kļūs par labāku izvēli korporatīvajiem klientiem. Šķiet, Ethereum ieguvis handikapu, pateicoties saviem smart kontraktiem. Tomēr, pat ņemot to vērā, nav nekādas garantijas, ka Ethereum blockchain, tāpat kā bitkoinu vai Ripple, izvēlēsies bizness.
Jebkura vilšanās blockchain, par kuru interese tik stipri ietekmē pašreizējo kriptovalūtu novērtējumu, var novest pie tā, ka burbulis šajā tirgū ātri pārplīsīs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top