Kā pārbaudīt bitkoina transakcijas?

Izmantojot bloku novērotājus (blokķēdes eksplorerus) un dažu kriptobiržu īpašos servisus.

Atšķirībā no bankām, kur parasti ir grūti atrast informāciju par transakcijām – gan tagad veicamām, gan arī jau pabeigtām, – blokķēde piedāvā daudz augstāku caurskatāmības līmeni. Ikviens var atrast informāciju par bitkoina adresēm, bloku numuriem un transakcijām. Kopā ar maku novērotājiem tas nozīmē, ka var izveidot saikni starp adresēm un makiem, kas tiek izmantoti bitkoinu uzglabāšanai.

Protams, tas īpaši noder, ja jūs uztraucaties par to – vai jūsu kriptovalūta ir nonākusi vajadzīgajā adresē. Vai arī nepieciešams pārbaudīt – vai transakcija ir apstiprināta. Bet arī jāatceras, ka tamlīdzīgi instrumenti ir praktiski tiesībaizsardzības institūcijām, kas vēlas novērst BTC izmantošanu nelikumīgiem mērķiem.

Vispopulārākais eksplorers bitkoinam – Blockchain.com. Ekrāna augšējā daļā ievadām vajadzīgo adresi vai transakcijas hash un iegūstam rezultātu. Tās var būt operācijas detaļas vai maka transakciju saraksts. Lūk, piemērs – nejauši izvēlēta maka bilance bc1qepa48hhs9zawuachlsn8gy887dfv0z35ajqwv2.

Kā pārbaudīt bitkoina transakcijas?

Avots: Blockchain.com

Visas bitkoina maka transakcijas

Avots: Blockchain.com

Kādas ir blokķēdes eksploreru priekšrocības?

To Top