Tehnoloģijas

Kā pārbaudīt lielāko kriptovalūtu biržu rezerves

Kā pārbaudīt lielāko kriptovalūtu biržu rezerves

CoinMarketCap aktivizējis rīku centralizēto biržu rezervju izsekošanai. Tagad lietotāji paši varēs novērtēt Proof-of-Reserves (PoR) vai tā dēvētos “rezervju pierādījumus” populārākajām tirdzniecības platformām. Apskatāma būs detalizēta informācija par kompāniju kopējiem aktīviem un ar tiem saistītiem kripto makiem. Šī tendence kļuva aktuāla pēc biržas FTX bankrota.

Iniciatīva par kriptovalūtu biržu rezervju caurspīdīgumu radās pēc FTX kraha, kuras vadība savu lietotāju līdzekļus izmantoja nepārdomāti. Ideja par papildu caurspīdīgumu ir laba, tomēr tai ir arī kritiķi. Tostarp eksperti uzstāj arī uz nepieciešamību apstiprināt biržu pašu saistības. FTX gadījumā kompānijai tomēr bija likvīdie aktīvi 900 miljonu dolāru apmērā, taču saistības sasniedza pat veselu 9 miljardu ekvivalentu.

Uzticības slieksnis centralizētajām biržam ir jūtami samazinājies. Pēdējās nedēļas laikā tirdzniecības apjomi lielākajās tirdzniecības platformās samazinājās vairāk kā divas reizes. Visvairāk cietusi birža Huobi: tirdzniecība samazinājās par vairāk nekā 80 procentiem.

Svarīgi ir arī saprast, ka runa ir ne tikai par uzticēšanās zudumu, bet arī par bailēm iesaistīties kriptovalūtu tirgū tā pašreizējā situācijā. Galu galā – jo vairāk monētas grimst, jo bailīgāk ir ar tām mijiedarboties, baidoties no turpmāka sabrukuma perspektīvām.

Ziņa par rezervju apstiprināšanas integrāciju ar instrukciju tika publicēta CoinMarketCap blogā. Platforma atzīmē, ka biržu rezervju avotus apstiprina uzticami auditi.

Sadaļu var atrast CoinMarketCap galvenās lapas sadaļā “Biržas”

Cik daudz naudas ir kripto biržām

 

Saskaņā ar Cointelegraph avotu datiem, rīks attēlo šādus datus, kas tiek atjaunināti ik pēc piecām minūtēm:

  • Aktīvu kopējais apjoms;
  • Kripto maku saraksts, to bilance un statistika pēc kriptovalūtām tajos;
  • Tirdzniecības pāri un to statistika.

Paltformas Binance gadījumā situācija izskatās šādi:

Paltformas Binance gadījumā situācija izskatās šādi

Kā piemērs instrukcijā ir Binance rezervju pierādīšanas ekrānuzņēmums. Papildus lielākajai kripto biržai, rīks parāda arī KuCoin, Bitfinex, OKX, Bybit, Crypto.com un Huobi rezerves. Starp citu – tā nav nejaušība, ka PoR tik ātri parādījās tieši CoinMarketCap: Binance platformu iegādājās 2020. gadā par 400 miljoniem dolāru. Tolaik tas bija viens no lielākajiem darījumiem kripto industrijas vēsturē.

Faktam, ka Čžao aktīvi virza rezervju pierādīšanas koncepciju, ir pozitīvi jāietekmē lielo investoru uzticēšanās kripto sfērai kopumā. PoR ērtā forma CoinMarketCap mājaslapā palielina arī uzticēšanos no individuālo investoru ar samērā nelielu kapitālu puses. Nākotnē vēlētos redzēt šādu datu publicēšanu kā standarta praksi visām biržām, savukārt šīs informācijas vākšanas metodes tiktu detalizēti izskaidrotas plašai auditorijai.

Tomēr daži blokķēdes industrijas pārstāvji patlaban ir skeptiski noskaņoti pret šādu datu publicēšanu. Viņi uzskata, ka šeit platformas var publicēt pievilcīgāku informāciju – nekā tas patiesībā ir.

FTX un citu lielo platformu bankrots kriptoindustrijā raisa arī finanšu regulatoru satraukumu. Starp neseniem paziņojumiem no to puses ir Honkongas Monetārās iestādes (HKMA) publikācija, kurā institūcijas eksperti pauž bažas par kriptovalūtas un tostarp stablecoin volatilitāti. Viņi uzskata, ka straujas pārmaiņas industrijā var negatīvi ietekmēt arī tradicionālo finanšu sektoru.

Proof-of-Reserves mehānisms nāks par labu blokķēdes industrijai. Un – lai gan šādi dati neapstiprina atbilstību starp rezervju summu un lietotāju depozītiem – mijiedarbojoties ar biržu, pārliecība vienalga ir lielāka, ja tai ir aktīvi miljardiem dolāru vērtībā.  Tāpēc turpmāk platformām ir jāizlemj – kādā veidā apstiprināt arī savas saistības.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top