Visas ziņas

Kā rīkosies Twitter ar kripto reklāmām?

Kritovalūtu reklāmas

Google lēmums aizliegt kriptovalūtu un ICO reklāmu nostāda neērtā situācijā Twitter vadītāju Džeku Dorsi.

Sabiedrība gaida, ka Twitter sekos Google un Facebook piemēram un aizliegs tādu servisu reklāmu, kuros lietotāji ar lielu varbūtību var zaudēt naudu.

Twitter ģenerāldirektoram Džekam Dorsi var būt iemesls pretoties tam: viņš vada arī kompāniju Square, kas nesen sāka piedāvāt bitkoina tirdzniecību un izskata investīciju iespējas kriptovalūtu industrijā – sanāk, ka Dorsi ir jāizvēlas.

Kriptovalūtas kopiena sen ir ienākusi Twitter, un šeit ir visi – gan izstrādātāji, gan interesenti, kas virza ICO. Lietotāji jau ir noguruši no nepatiesās un bezkaunīgās reklāmas, un pagājušajā nedēļā Emin Gan Sier no Kornela Universitātes publiski pajautāja Dorsi, ko viņš domā darīt ar šiem nekaunīgajiem krāpniekiem. Dorsi atbildēja: “Mēs ar šo problēmu nodarbojamies”.

Bet tas nekādā veidā neizpaužas. Facebook jau pirms diviem mēnešiem paziņoja par “maldinošas” kriptovalūtu reklāmas aizliegumu. Twitter vispirms varētu paziņot par līdzīgas politikas ieviešanu, neraugoties uz iespējamo tās realizācijas sarežģītību.

Nesen kompānijas pārstāvis solīja veikt pasākumus ar kriptoaktīviem saistītas “manipulēšanas” novēršanā, un iesaldēja vairākus kontus, bet diezin vai ar to pietiks.

Protams, Facebook un Google aizliegumus var apiet (piemēram, aizstājot burtus vārdos), bet tā ir vismaz prioritāšu demonstrēšana – vispirms patērētāju intereses, pēc tam reklāmas nauda.

Jā, šīs kompānijas tur divas trešdaļas visa reklāmas tirgus ASV, un aizliegums diezin vai stipri kaitēs viņu maciņam, bet tas parāda, ka Silīcija ielejas giganti pievērš uzmanību sabiedrības interesēm.

Twitter  lēmumi ir atkarīgi no Dorsi, un viņš būs spiests mēģināt atrisināt problēmu, pat ja tas maksās kaut kādu naudu. Problēma ir viņa otrajā veidolā, kurā viņš pārstāv Square intereses – šeit viņam jāskatās kriptovalūtu virzienā. Šķelšanās redzama pat Dorsi personīgajos tvītos – reizēm viņš runā par to, kā Twitter cenšas ievērot korektumu šai jautājumā, bet reizēm reklamē Square bitkoina produktus.

Daudzi pat bez tā uzskatīja, ka Twitter noderētu pilnas slodzes ģenerāldirektors.  Jau 2016. gadā analītiķi atzīmēja, ka jaunu lietotāju pieplūduma trūkums un zemais reklāmas pārdošanas pieaugums norāda uz nepieciešamību mainīt līderi, un kopš tā laika situācija principā nav uzlabojusies.

Saturs ir svarīgs politiķiem un regulatoriem, bet investoriem tas ir risks. Kad notiks nākamais skandāls, tad Twitter labāk būtu atbildēt, ka “mēs pie tā strādājam uz pilnu slodzi”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top