Visas ziņas

Kā servisam LocalBitcoins izdodas nopelnīt 27 $ milj. gadā

Localbitcoins peļņa

27$ milj. Tieši tik daudz pagājušajā gadā nopelnīja serviss LocalBitcoins, pateicoties biznesam, kura uzsākšanai 2011. gadā tika investēti tikai daži tūkstoši dolāru. Tā ir viena no visvecākajām un vispretrunīgākajām bitkoinu maiņas vietnēm. Patreiz tajā ir aptuveni 20 darbinieki visā pasaulē un 4 milj. kontu, no kuriem 40% reģistrēti pēdējo sešu mēnešu laikā.

Kompānijas ģenerāldirektors Nikolauss Kangas kopā ar savu brāli Džeremisu dibināja kompāniju laikā, kad pastāvēja tikai daži tamlīdzīgi servisi. Līdz šai dienai platforma turpina plaukt pat spēcīgas konkurences gadījumā no biržu puses, kas izaugušas, pateicoties riska kapitāla finansējumam.

Protams, p2p marketplace sanāk samērā neliela daļa no pasaules bitkoinu tirdzniecības: pagājušajā nedēļā serviss apstrādāja operācijas par 62 milj. $ (saskaņā ar Coin.Dance datiem). Tas varbūt arī ir mazāk par tirdzniecības apjomiem pirmā divdesmitnieka biržās, bet serviss jūtas lieliski tirgos, kurus ignorē lielas kompānijas. Kangas saka:

Mēs esam pati globālākā platforma. Mūsu mērķis ir uzlabot globālās tirdzniecības iespējas, apkalpot cilvēkus, kuriem ir ierobežota piekļuve finanšu pakalpojumiem.

LocalBitcoins parasti bitkoinu cena ir dārgāka (pārdevēji paši nosaka savas cenas), bet serviss ir ļoti pieprasīts. Šomēnes LocalBitcoins transakcijas Venecuēlā pieauga līdz jaunam rekordlielam maksimumam, tāpat kā servisa lietošana Tanzānijā un Peru – patlaban tās ir valstis, kuras cik vien spēdamas mēģina atgūties no banku darbības. Nedēļas tirdzniecības maksimuma punktā (14. aprīlī) LocalBitcoins apjomi šajās trīs valstīs kopumā sasniedza aptuveni 55 milj. $, bet tas ir sešas reizes vairāk, nekā LocalBitcoins ASV.

Saskaņā ar Kangasa teikto, serviss, kas iekasē 1% komisijas naudas, 2017. gadā ieguva vairāk nekā 27,2 milj. $ peļņas, pārsniedzot 2016. gada peļņu vairāk nekā trīs reizes. Neraugoties uz tirgus kritumu šajā gadā, saskaņā ar viņa teikto tirdzniecības apjoms turpina augt:

Ja jūs mūs salīdzināsiet ar lielajām altkoinu biržām, kas pagājušajā rudenī pelnīja aptuveni 100 milj. $ dienā, tad mēs izskatāmies kā mazs spēlētājs. Bet es domāju, ka mēs risinām galveno problēmu: kā pirkt vai pārdot bitkoinu par fiat valūtu.

Somijas programmētāju Nikolausu apbūra jaunā globālā valūta bitkoins, kas varēja atņemt varu bankām un, iespējams, pat valdībām. Bet bija ļoti grūti lietot vietnes, kuras piedāvāja pakalpojumus Somijas pircējiem. Brāļi Kangasi vēlējās to mainīt. Gada laikā sakrājot dažus tūkstošus dolāru serveru apmaksai, viņi uzsāka  LocalBitcoins.

LocalBitcoins dzīve ne vienmēr bija viegla. Daudzu gadu laikā kompānija testēja vairākus produktus (piemēram, tirdzniecības bilinga serviss 2014. gadā), bet neviens no tiem nekļuva tik veiksmīgs, kā p2p maiņas punkts.

Turklāt LocalBitcoins figurēja vairāk nekā pusotrā desmitā krimināllietu, kas saistītas ar atsevišķiem treideriem. Piemēram, pērn ASV Tieslietu ministrija LocalBitcoins lietotājiem Maiklam un Rendalam Lordiem (tēvs un dēls) piesprieda vairākus gadus cietumsodu par nelicencētu biznesu saistībā ar naudas operācijām.

Forumā Reddit ir ļoti daudz informācijas par krāpniekiem un hakeriem, kuri iedzīvojas uz nepieredzējušu LocalBitcoins lietotāju rēķina. Bet kopumā visi šie gadījumi nav pārāk iespaidojuši platformās popularitāti, ņemot vērā trīskārtīgo ieņēmumu pieaugumu.

Nikolauss saka, ka komanda ir ļoti norūpējusies par nelikumīgo darbību platformā un sadarbojas ar varas iestādēm, lai izmeklētu jebkurus noziegumus, kuros figurē platforma:

Mēs vēlamies ievērot visus spēkā esošos normatīvus un likumus, bet tagad tie ir absolūti neskaidri.

Pagaidām skaidrs ir tikai tas, ka kompānijai ir jāziņo par atsevišķām transakcijām kā par aizdomīgām. Tās ir transakcijas par summu virs 10 000 $ un jebkādas operācijas, kas veiktas, lai apietu šo limitu. Viss pārējais – konkrētas valsts normatīvu ievērošana – atkarīga tikai no pircēja un pārdevēja. LocalBitcoins parādījis sevi tieši kā serviss, un nevis kā līdzdalībnieks nelikumīgās darbībās, kādas varēja īstenot lietotāji. Tā ir atbildības dalīšana – viens no iemesliem, kādēļ kompānija ir varējusi palikt uz ūdens.

Tā kā kopumā LocalBitcoins operē ar nelielām summām, tas reti piesaista uzmanību. Piemēram, kad Ņujorkas prokuratūras Investoru tiesību aizsardzības birojs sāka izmeklēšanu saistībā ar 13 kriptobiržām, tostarp Coinbase, Kraken un Gemini (kuras daudzējādā ziņā funkcionē kā bankas), LocalBitcoins un citas p2p platformas netika iesaistītas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top