Visas ziņas

Kā sporta nozarē tiek integrēti tokeni un kriptovalūta

Kā sporta nozarē tiek integrēti tokeni un kriptovalūta
Pēdējo gadu laikā kriptovalūta un tokeni ir kļuvuši par nozīmīgiem finanšu rīkiem dažādās nozarēs, un sporta pasaule nav izņēmums. Sporta cienītāji dedzīgi atbalsta savas sporta komandas dažādos iespējamos veidos, sākot no biļešu iegādes uz sporta pasākumiem līdz piemiņlietu, kolekcijas priekšmetu pirkšanas.

Tā kā sporta pasaule turpina attīstīties arī tiešsaistē, sporta komandas un organizācijas sāk faniem nodrošināt ekskluzīvu sporta komandas piemiņlietu iegādes iespēju, izmantojot kriptovalūtu un tokenus. Sporta telpā šis solis uz kriptovalūtas akceptu ir noticis jau kādu laiku atpakaļ. Jau 2014. gadā NBA komanda Sacramento Kings pati pirmā sporta nozarē sāka pieņemt bitkoinus (BTC) kā biļešu iegādes un preču apmaksas līdzekli.

Kopš tā laika daudzas organizācijas ir sākušas pievērst uzmanību tokenu un kriptovalūtas izmantošanas iespējām.

Futbola komandas atbalsta kriptovalūtu

Futbols – vai “sokers” kā to sauc Amerikas Savienotajās Valstīs, līdz šim ir vispopulārākais sporta veids visā pasaulē. Saskaņā ar FIFA veikto datu apkopojumu vairāk nekā 3,5 miljardi cilvēku bija ientersēti 2018. gada FIFA Pasaules kausa finālturnīra spēlēs Krievijā. Šis skaitlis liek domāt, ka vismaz puse pasaules iedzīvotāju aktīvi sekoja līdzi šīm sporta spēlem, kas līdz ar to norāda uz nozīmīgo sporta lomu pasaulē. Ņemot vērā šo lielo interesi par sportu, reklāmas joma var tikai iegūt labumu no tā, reklamējot populārākos sporta komandu zīmolus.

Sporta faniem ir vienmēr interesējušas savu sporta komandu piemiņlietas, sākot no apģērba ar komandas simboliku līdz autogrāfiem uz tiem. Lielākajām futbola komandām ir daudz atbalstītāju visā pasaulē, kas domā par arvien jauniem savu komandu atbalsta veidiem. Vairākas lielākās sporta komandas Eiropā jau izmanto uz blokķēdes tehnoloģijas balstītu risinājumu, kas sporta faniem sniedz jaunas iespējas savu komandu atbalstam. Tā piemēra, Juventus, Paris Saint Germaine, West Ham un Roma komandas sadarbojas ar Socios platformu, kas ir bastīta uz blokķēdes tehnoloģiju, nodrošinot jaunu saziņas un sadarbības iespēju ar saviem faniem. Šīm komandām platformā ir iespējams integrēt savus tokenus, kurus var iegādāties fani. Izmantojot tokenus, sporta komandu atbalstītājiem ir iespēja piedalīties balsošanā par tādām lietām kā izmaiņu veikšanu sporta komandas kreklu izskatā, tāpat var arī iegādāties ekskluzīvas sporta komandas piemiņlietas. Socios platformā ir iespējami divu veidu balsošanas mehānismi: saistoši un nesaistoši. Saistošs balsojums nozīmē, ka klubam ir jāizpilda savas saistības vai solījumi  neatkarīgi no balsojuma iznākuma. Tātad, ja sporta līdzjutēji nobalso par savas komandas krekla krāsas maiņu, klubam būs jāizpilda šis solījums. Ņemot vērā to, ka balsojumi notiek blokķēdes tehnoloģijas platformā, tas nozīmē, ka tos nevar grozīt vai atcelt.

Tas, ka sporta komandas ir sākuši atbalstīt kriptovalūtu un blokķēdes tehnoloģiju, ir apstiprinājums šīs jomas nozīmīgumam. Platforma nesen paziņoja par partnerību ar galveno kriptovalūtas maiņas platformu Binance un šajā platformas kriptovalūtu sarakstā jau ir pieejams Socios  tokens Chiliz.

Šāda veida partnerība norāda uz dažādajām blokķēdes tehnoloģijas un kriptovalūtas izmantošanas iespējām sporta jomā. Kā atzīmēja Socios platformas izpilddirektors Alekss Dreifuss, tiek lēsts, ka sportu visā pasaulē atbalsta aptuveni 3,5 miljardi cilvēku, kas norāda uz plaša mēroga sporta jomas potenciālu sadarbībai.

Arī Portugāles futbola klubs Benfica 2019. gada jūnijā ir sācis atbalstīt apmaksu kriptovalūtā par precēm un biļetēm, izmantojot kriptovalūtas platformu Utrust. Šie jauninājumi tiek nodrošināti, lai atbalstītu vairāk nekā 7 miljonu fanu prasības sociālajos medijos. Šobrīd ir iespējams veikt platformā pirkumus, izmantojot BTC, Ethereun (ETH) un Utrust tokenus.

Vairāki ievērojami futbola spēlētāji, tajā skaitā čempionvienības “Barcelona” zvaigzne Lionels Messi, ir arī atbaltījuši dažādus kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģijas projektus.

Kriptovalūtas reklāma sporta jomā

Sportam un sporta derībām ir sena vēsture. Kriptovalūtas ieviešana ir ievērojami atvieglojusi sporta spēļu derības. Līdz ar kriptovalūtas jomas ienākšanu sporta nozarē, sporta komandu sponsori ir atraduši savu nišu tajā.

  1. gadā Arsenal Heavyweights Prem parakstīja reklāmas līgumu ar Kalifornijas azartspēļu firmu CashBet. Uzņēmums 2019. gada janvārī laida klajā savu kriptovalūtu – CashBet Coin. CashBet Coin tiks reklamēta Arsenal Premjerlīgas sezonas mājas spēļu laikā.

Savukārt premjerlīgas klubam Wolverhampton Wanderers ir noslēgts pastāvīgs reklāmas līgums ar kriptovalūtas maiņas platformu CoinDeal. Uzņēmuma logotips būs redzams uz Wolves T-krekla 2018. – 2019. gada sezonā, abas puses jau ir vienojušās par jaunu darījumu gaidāmajai futbola sezonai.

  1. gadā eToro platformas sponsorreklāmas ietvaros tika noslēgti darījumi ar septiņām premjerlīgas komandām, šis darījums tika pilnībā apmaksāts bitkoinos. Pagājušajā gadā tika noslēgti darījumi ar Newcastle, Tottenham Hotspur, Brighton and Hove Albion, Cardiff, Crystal Palace, Leicester City un Southampton. Kampaņā ietilpst arī eToro FC izveide, kas kopienas biedriem nodrošinās izglītojošus materiālus, konsultācijas un tirgus ziņas.
  2. gadā ASV NBA Klīvlendas “Cavaliers” komanda paziņoja par jaunu partnerību ar kriptovalūtas maiņu UnitedCoin, kas paredz uzņēmuma reklamēšanu stadionā. Reklāma tiks izvietota un būs redzama arī sociālo mediju platformās un sacensību laikā tiešsaistē.

Tāpat ir zināms, ka Miami Dolphins ir noslēdzis līgumu ar Litecoin (LTC) kā NFL komandas oficiālo kriptovalūtu. Dolphins fani arī varēs iegādāties biļetes uz komandu spēlēm, izmantojot Litecoin un bitkoinus, un puse no šiem ieņēmumiem tiks novirzīta labdarībai, kuru atbalstīs komanda.

Pirmās kripto kolekcijas

Ethereum valūtas ienākšana kriptopasaulē un viedo līgumu izstrāde ir pavērusi jaunas iespējas. Pavisam īsā laikā arī CryptoKitties projekts ieguva popularitāti, jo Ethereum lietotāji bija ieinteresēti vērtīgās kolekcijās.

Beisbola komanda Los Angeles Dodgers uzsāka jaunu kriptovalūtas popularizēšanas veidu, proti, iepazītināja ar to sporta pasākuma laikā 2018. gada septembrī.  Pirmie 40 000 sporta līdzjutēji, kas bija ieradušies stadionā atbalstīt  savu komandu, saņēma tokenus un digitālu pieeju kolekcionējamiem sporta komandas priekšmetiem. Tas ir viens no piemēriem, kā var izmantot Ethereum, lai iegūtu iespēju piekļūt ekskluzīvam digitālam saturam.

Ieskats tuvākajā nakotnē

Nav noliedzams, ka sportam pasaulei ir liela nozīme un vispārēja ietekme uz dažādām jomām visā pasaulē. Populārāko sporta veidu atbalstītāju skaits sniedzās līdz pat simtiem miljonu, un tas potenciālajiem reklāmdevējiem nodrošina milzīgu attīstības potenciālu.

Ņemot vērā to, ka kriptovalūta un blokķēdes tehnoloģija pastāv tikai nedaudz vairāk nekā desmit gadus, to izplatība visā pasaulē ir samērā iespaidīga.

Reklāmas iespējas ļauj plašu auditoriju iepazīstināt ar kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģijas pasauli, tāpat bez ievērības nav palikuši noslēgtie reklāmas darījumi ar lielākajām Eiropas un Amerikas futbola komandām.

Sporta līdzjutēju piesaistīšana ar tiešsaistes formu, palīdzēs popularizēt kriptovalūtas, un platformas līdz ar to gūs zināmu labumu no šādas iespējas. Sports vienmēr ir vienojis cilvēkus un ietekmējis daudzu cilvēku dzīvi, un, ja tiks nodrošinātas liela apjoma reklāmas kampaņas, tiks panākta lielāka kriptovalūtas un platformu popularitāte.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top