Bez tēmas

Kā tiek veikti lielākie tirdzniecības darījumi ar bitkoinu?

Kā tiek veikti lielākie tirdzniecības darījumi ar bitkoinu?
Lielās transakcijas bitkoinos bieži piesaista kripto entuziastu uzmanību. Tā kā blokķēde ir pilnībā atvērta visiem, tad visbagātāko investoru kripto pārskaitījumi kļūst par sabiedrības īpašumu. Te būs daži visbiežāk uzdotie jautājumi par bitkoinu tirdzniecību lielā apmērā.

Kāpēc cilvēki apspriež transakcijas kriptovalūtās?

Pastāv viedoklis, ka pēc tām var novērot tirgus potenciālo pieaugumu. Šī gada aprīlī pirmoreiz pēc daudziem mēnešiem bitkoins demonstrēja ievērojamu cenas kāpumu – ļoti īsā laikā kriptovalūta kļuva dārgāka līdz pat 5000 dolāru, pārvarot vairākus svarīgus pretestības līmeņus grafikā. Kripto analītiķi ir izvirzījuši daudzas teorijas par pieauguma cēloni. Daži pat ir paziņojuši, ka tā cēlonis bija 1. aprīļa Smieklu diena.

Pēc Reuters žurnālistu datiem, trigeris bitkoina cenas kāpumam līdz 5000 dolāriem bija liels orderis par 20 tūkstošu BTC iegādi, kas bija sadalīts pa biržām Coinbase, Kraken un Bitstamp.

Mūsdienu treidings gandrīz jebkurā tirgū daudzējādā ziņā ir automatizēts – reālu cilvēku vietā desmitiem tūkstošu pieprasījumu aktīva pirkšanai un pārdošanai izvieto tirdzniecības boti. Liela ordera izraisīta krasa situācijas maiņa izsolēs var automātiski rosināt lavīnveida reakciju botu algoritmos. Tā arī izraisīs strauju tirdzniecības apjomu un instrumenta cenas pieaugumu.

Kādas ir bijušas lielākās transakcijas kriptovalūtu vēsturē?

Par tādām transakcijām tiek uzskatīti pārskaitījumi, kuru vērtība ir virs 50 tūkstošiem BTC. Tie tiek veikti katru gadu laiku pa laikam.

Līdz šim par lielāko transakciju bitkoina vēsturē tiek uzskatīts 2011. gada novembrī veiktais pārskaitījums. Toreiz kāds pārskaitīja 500 treidinTreidingstūkstošus BTC uz vienu adresi, tai laikā transakcijas vērtība tik tikko pārsniedza 1,3 miljonus dolāru. Tagad šis skaitlis jau pārsniedz 4 miljardus dolāru.

Otrajā vietā transakcija ar parakstu “Bitstamp Audit”, kas veikta 2013. gada novembrī. Tad viena no biržas adresēm pārskaitīja 194 993 BTC 1,6 miljardu dolāru vērtībā pēc pašreizējā kursa. Ne tik sen anonīmais pārskaitīja nedaudz vairāk par miljardu dolāru, turklāt samaksāja pārāk lielu komisijas maksu.

Kas veic lielas bitkoinu transakcijas?

Visbiežāk tās ir lielās biržas, vai nu “vaļi” – tā dēvē agrīnos investorus kriptovalūtās, maininga pūlos un fondos, kuru rīcībā ir daudz naudas.

Simts lielākās bitkoinu adreses kontrolē vairāk nekā 16 procentus visu apgrozībā esošo monētu. Saskaņā ar tabulas Bitcoin Rich List datiem – piecām no tām kontā ir vairāk nekā 570 tūkst. BTC apmēram 4,7 miljardu dolāru vērtībā.

Nesen daudzi bagātie bitkoinu holderi, kuri savas monētas nav pārvietojuši vairāk nekā sešus mēnešus, sāka veikt transakcijas. Domājams, ka “vaļi” pakāpeniski “mostas no miega” un sāk ietekmēt kriptovalūtu tirgu.

Transakcijas vairāk nekā 100 tūkstošu dolāru ekvivalentā parasti pieņem institucionālie investori – Bloomberg analītiķi ir noskaidrojuši, ka institucionāļi izvēlas iepirkt lielas monētu partijas. Turklāt 66 procenti investīciju par 2018. gada ceturto ceturksni bitkoinā tika saņemtas no parastajiem kripto pircējiem un hedžfondiem.

Vai pastāv kādi zemūdens akmeņi, veicot lielu tirdzniecības operāciju?

Jā, grūtības patiešām pastāv. Tās saistītas ar biržu ierobežojumiem un relatīvi zemo kriptovalūtu tirgus likviditāti.

Kripto biržām ir kripto izvadīšanas ierobežojumi. Piemēram, Coinbase ļauj izvadīt tikai 10 tūkstošus dolāru saviem klientiem ar Pro statusu. Šo limitu var palielināt līdz 25 tūkstošiem dolāru. Binance šī politika nav tik stingra – klienti, kuri veikuši personas verifikācijas procedūru, var izvadīt līdz 100 BTC dienā vai aptuveni 910 tūkstošus dolāru pēc pašreizējā kursa. Coinbase Pro pēc visu biržas prasību izpildes dienas limits var tikt palielināts līdz pat 25 miljoniem dolāru.

Neaizmirstiet arī, ka tad, ja jūs pēkšņi gribēsiet pārdot ļoti lielu daudzumu monētu vienā orderī – tas var ļoti negatīvi iespaidot bitkoina cenu. Tas viss tirdzniecības platformu relatīvi zemās likviditātes dēļ. Jūs neatradīsiet pietiekami daudz pircēju savām monētām, tāpēc BTC vērtība nopietni samazināsies.

Vai var nesāpīgi pirkt vai pārdot ļoti lielu bitkoinu partiju?

Nāksies sadalīt savu tirdzniecības orderi vairākās daļās, tās izvietot dažādās biržās dažādā laikā.

Pārdot ļoti ielu daudzumu BTC vienā pieprasījumā ir ļoti neizdevīgi. Liels orderis noteikti piesaistīs treideru uzmanību un var izraisīt paniku. Tieši tāpēc vislabāk ir sadalīt orderi pārdošanai uzreiz pa vairākām biržām, lai lielākā daļa nepamanītu pakāpenisku pārdošanas apjomu pieaugumu.

Visbeidzot – visizdevīgākais risinājums – atrast pircēju, kurš būs gatavs nopirkt no jums lielu partiju monētu, apejot biržas. Starp citu – tieši tādēļ kriptovalūtu industrijā ļoti populāras ir platformas, kas orientētas uz lieliem tirdzniecības darījumiem.

Kādus rīkus lieto bitkoinu vaļi, veicot darījumus?

Viņiem pieejams plašs paņēmienu kopums lielas monētu partijas pārdošanai vai pirkšanai – kriptoizsoles, algoritmiskais treidings un OTC darījumu biržas.

Lai izvairītos no galvassāpēm saistībā ar ordera sadalīšanu vairākās daļās, var izmantot izsoli, kuru rīko ASV kripto birža Gemini. Vaļi šeit var pārdot vai pirkt bitkoinus, Ethereum, Zcash, Litecoin un Bitcoin Cash.

Ja darījums tomēr ir jāveic, izmantojot tradicionālās biržas, tad var izmantot Trade Santa programmatūru. Tā ļauj automātiski sadalīt lielu tirdzniecības orderi pa dažādām biržām, minimizējot ietekmi uz tirgu.

Visbeidzot – trešais un vispopulārākais rīks – OTC darījumu biržas. Tās ļauj lielajiem klientiem sazināties vienam ar otru, apejot tradicionālās tirdzniecības platformas. OTC treidings ir ļoti populārs – tirdzniecības apjoms šeit bieži vien pārsniedz darījumu kopējo apjomu visās tradicionālajās biržās.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top