Tehnoloģijas

Kā viens uzņēmums vakar atslēdza pusi interneta

Kāpēc daudzas populāras mājaslapas vakar vakarā nebija pieejamas?

 

Kāpēc daudzas populāras mājaslapas vakar vakarā nebija pieejamas?

Vakar vakarā notika nozīmīgs notikums – daudzas vietnes un populārie pakalpojumi visā visā pasaulē pēkšņi kļuva nepieejami.

Tika skartas tādas populāras mājaslapas kā Discord, Riot Games un Destiny serveri, Patreon platforma, Feedly un simtiem citu.

Vaininieks šajā interneta klusumā bija ASV kompānija Cloudflare. Tā ir specializējusies DNS serveru nodrošināšanā, aizsardzībā pret DDoS uzbrukumiem un drošas piekļuves nodrošināšanā resursiem. 

Cloudflare struktūra avarēja, un visi pakalpojumi, kas paļaujas uz uzņēmuma DNS, arī tika “atvienoti” no tīkla. Un šādu pakalpojumu bija ļoti daudz.

Cloudflare komanda ātri reaģēja un ziņoja par “labojuma” ieviešanu. Tomēr daži servisi tomēr turpināja strādāt ar pārtraukumiem, regulāri parādot piekļuves kļūdu.

Tajā pašā laikā Cloudflare noliedza baumas, ka problēma radusies uzbrukuma rezultātā. Tiek atzīmēts, ka pati sistēmas atslēgšanās ilga 27 minūtes un interneta plūsma samazinājās par 50%, taču tas neietekmēja visu Cloudflare tīklu, bet tikai dažus reģionus. Skartie reģioni bija Londona, Amsterdama, Frankfurte, Parīze, Stokholma, Sanpaulu, Kuritiba, Portualegri, Dalasa, Sietla, Losandželosa, Čikāga, Vašingtona, Ričmonda, Ņujorka, Atlanta, Maskava, Sanktpēterburga un citi.

Cloudflare vadītājs atzīmēja, ka visas sistēmas jau ir atjaunotas un Cloudflare šobrīd meklē kļūmes cēloni.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top