BitCoin

Kad vajadzēja iepirkt bitkoinu?

Kad vajadzēja pirkt bitkoinu, lai nopelnītu?

Vai vispār ir vērts ieguldīt naudu bitkoinā? Pēc kārtējā lielā kriptovalūtas cenas sabrukuma šo jautājumu, droši vien, ir uzdevis katrs. Portāla Longhash analītiķi ir veikuši savu pētījumu par aktīvu ienesīgumu. Viņiem ir labas ziņas.

Bitkoina vērtība šobrīd balansē mazliet virs 7000 dolāru līmeņa. Tas ir nedaudz zem monētas tirgus cenas pirms dažām nedēļām. Un tomēr – visā savā vēsturē BTC virs pašreizējās cenas ticis tirgots tikai 410 dienas. Proti – 90 procentos sava pastāvēšanas laika kriptovalūta bijusi ienesīgs investīciju instruments, salīdzinot ar šodienu.

Laiks pirkt bitkoinu?

Tiesa, ne viss ir tik vienkārši. Ja jūs nopirkāt kriptovalūtu jūnija beigās, tad jūsu investīciju kapitāls, visticamāk, ir samazinājies gandrīz uz pusi. Ņemot vērā tagadējo kursu, dažus pēdējos mēnešus ieguldīšana kripto ir bijusi slikta ideja.

90 procentu cipars nepavisam nenozīmē to, ka 90 procentu BTC holderu joprojām ir plusā. Samērā liela daļa kripto investoru savus pirmos bitkoinus ir iegādājušies pēdējos pāris gados.

Jā, 2019. gadā bitkoina cena ir palielinājusies gandrīz četras reizes, ja ņem vērā pieaugumu no gada minimuma līdz gada maksimumam. Starp citu, šī gada iepriekšējās 329 dienas kriptovalūtas cena kritās aptuveni 190 dienas. Proti – 58 procentus 2019. gada dienu BTC saviem holderiem radīja tikai zaudējumus.

Rezultāts – 2019. gads ir bijis sliktākais, lai ieietu kripto tirgū. Atgādinām – mēs ņemam vērā tikai bitkoina pašreizējo vērtību. Otrs “sliktākais BTC gads” bija 2018. gads. Tālāk ekrānuzņēmumā rozā krāsā atzīmēts laiks katrā gadā, kad kriptovalūtas iegāde varēja nodrošināt peļņu šodien. Visi tie, kas investēja monētā 2016. gadā, ar simtprocentīgu varbūtību var pārdot savus kripto krājumus šodien un nopelnīt naudu.

Pirkt kriptovalutu

Avots: longhash.com

 

  1. gadam rādītājs ir 85,4 procenti, 2018. – 54,2 procenti. Visbeidzot, šajā gadā bitkoinu iegāde 42,2 procentos gadījumu nodrošināja peļņu.

Into the Block analītiķi aprēķinājuši, ka pēc stāvokļa šodien aptuveni 56 procenti bitkoina holderu ir plusā, kamēr 8 procenti var iziet uz nulli pēc kriptovalūtas pārdošanas. Vēl 36 procenti, diemžēl, ir cietuši zaudējumus, neveiksmīgi investējot BTC.

Secinājums: ideālā gadījumā bitkoinus vajadzēja pirkt jau 2017. gada sākumā vai agrāk, galu galā tie pircēji ir plusā pat tagad. Iespējams, daļēji tas attaisno hodla stratēģiju – proti, kriptovalūtas iegādi uz ilgu laiku.

Vissliktāk ir tiem, kuri iegādājušies savus pirmos bitkoinus 2017. gada beigās, kad kriptovalūta sasniedza savu vēsturisko maksimumu 20 tūkstošu dolāru līmenī. Arī Ethereum turētājus diezin vai sanāks apskaust. Atgādinām – pēc stāvokļa novembra beigās tikai 0,01 procenti visu ETH maku ir plusā. Proti – tie pirka monētas dārgāk virs 135 dolāru līmeņa.

Šis fakts ir problēma, jo atkarībā no Ethereum kursa pieauguma tirgū ieplūdīs milzīga monētu plūsma, no kurām lietotāji gribēs atbrīvoties. Rezultātā tas radīs spiedienu uz kriptovalūtas kursu, bet bullrun droši vien aizkavēsies.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top