Tehnoloģijas

No +70C līdz -40C temperatūrai: kādiem testiem ticis pakļauts izturīgākais viedtālrunis?

No +70C līdz -40C temperatūrai: kādiem testiem ticis pakļauts izturīgākais viedtālrunis?

Iepriekš tādās nozarēs kā ražošana, celtniecība un loģistika pastāvēja uzskats, ka plašam patērētāju lokam domātie viedtālruņi nav piemēroti darbam īpaši izaicinošā vidē. Viedtālruņu sniegumu un līdz ar to ­darbinieku produktivitāti ietekmē tādi ārējie apstākļi, kā, piemēram, lietus, pārmērīgi karsta vai auksta temperatūra, putekļi. Šobrīd tirgū pieejami viedtālruņi, kas apvieno militārā līmeņa izturību ar augstākas klases patērētāju tālruņu funkcijām, ļaujot turpināt darbu arī nelabvēlīgā vidē.

Viens no pasaulē spējīgākajiem viedtālruņiem – Samsung Galaxy XCover 5 – ir testēts 22 dažādos veidos atbilstoši Amerikas Savienoto Valstu militārajam standartam MIL-STD-810H, kā arī pelnīti ieguvis IP68 novērtējumu. MIL-STD-810H standartu ir izstrādājis ASV  Aizsardzības departaments un tas apliecina, ka ierīce būs piemērota darbam arī ekstrēmā vidē, savukārt, IP68 standarts garantē, ka ne mitrums, ne putekļi neietekmēs tās darbu.

Ko var “paciest” viedtālrunis, kas ieguvis augstāko izturības novērtējumu?

No +70C līdz -40C temperatūrai kādiem testiem ticis pakļauts izturīgākais viedtālrunis

Kritieni no augstuma

Neviens viedtālrunis nav pasargāts no kritieniem – lai cik rūpīgi mēs saudzētu viedierīces, dažādu apstākļu rezultātā tās mēdz piedzīvot kritienus. Bet neviena ierīce apzināti un pēc kārtas nav piedzīvojusi 26 kritienus no 1.5 m augstuma. Testējot ierīci,  tika veikti sešu stundu ilgi vibrācijas testi, lai pārbaudītu tās piemērotību izmantošanai transportlīdzekļos un citos rūpnieciskos apstākļos.

Liels augstums un zemas temperatūras

Esot lielā augstumā, piemēram, atrodoties kalnos, gaiss kļūst vairāk retinātāks un elpot ir grūtāk – jo augstāk būsim, jo vairāk var būt nepieciešama skābekļa maska. Samazinātais gaisa blīvums nodara bojājumus arī elektronikas precēm un to iekšējām sastāvdaļām. Ierīcei gan ieslēgtā, gan izslēgtā veidā tika piemērots atmosfēras spiediens, kas līdzvērtīgs atrodoties 4500m augstumā. Tāpat tika pārbaudīta tās veiktspēja lielā aukstumā, divas stundas izmantojot to -20C temperatūrā un vēl divas stundas, uzglabājot -40C temperatūrā.

Saules starojums, lietus un sāls izraisīta korozija

Sniegs nav vienīgais apdraudējums ar ko saskaras darbinieki, strādājot ārtelpās un kas var ietekmēt viedtālruņa darbu. Lietus, tieša saules gaisma un sāls ietekmē izraisīta korozija ir faktori, ar kuriem nākas saskarties noteiktās darba vidēs. Viedtālrunis pārdzīvoja trīs nepārtrauktus,  24 stundu ilgus saules starojuma ciklus, 30 minūšu periodu, kura apstākļi pielīdzināmi stipram lietum (101 mm) un 24 stundu ilgu sāls korozijizturības testu. Pēc visa piedzīvotā, ierīce joprojām darbojās – tās korpuss nebija deformēts, netika novērota krāsas maiņa vai korozijas pazīmes.

Īpaši augsta temperatūra

Ja viedtālruni noliksim saulē, tas visticamāk spēcīgi uzkarsīs un tā darbība tiks ierobežota. Ierīcei būs vajadzīgs laiks, lai spētu atdzesēt uzkarsušo korpusu. Viedtālruņi, kas ieguvuši MIL-STD-810H standartu, izceļas ar veiktspēju pat +71C temperatūrā un strādās bez aizķeršanās. Arī tad, ja vairākas stundas tas būs atstāts karstā transportlīdzeklī, kopējai temperatūrai uzkarstot līdz +80C.

Putekļi, temperatūras maiņa, mitrums un ūdens

Radīts, lai stātos pretī dažādām grūtībām – viedtālruņa korpuss no abām pusēm 12 stundas atradās putekļos, vidē, kuras relatīvais mitruma līmenis ir 95 %, kā arī tika pakļauts temperatūras svārstībām no +32C līdz +48C. Tas pārvarēja arī ūdens izaicinājumu, atrodoties vairāk nekā 30 minūtes 1.50m ūdens dziļumā, kā arī sešas stundas pavadot apklāts ar ledu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top