Tehnoloģijas

Kādu summu Latvija un Igaunija samaksās par Vācijas pretgaisa aizsardzības sistēmām IRIS-T SLM?

Kādu summu samaksās Latvija un Igaunija par Vācijas pretgaisa aizsardzības sistēmām IRIS-T SLM?

Iepriekšējā dienā rakstījām, ka Lietuva un Igaunija kopīgi pasūtīs Vācijas vidēja darbības rādiusa zeme-gaiss raķešu sistēmas IRIS-T. Darījums izmaksās vairāk nekā 1 miljardu ASV dolāru.

IRIS-T SLM būs daļa no Eiropas mēroga iniciatīvas Sky Shield, kuras mērķis ir izveidot Eiropas pretgaisa aizsardzības sistēmu. Tā ir Vācijas ideja, kas radās pēc Krievijas pilnvērtīgā iebrukuma Ukrainā 2022. gadā.

Vidēja darbības rādiusa zeme-gaiss raķešu sistēmas spēj nodrošināt aizsardzību pret ienaidnieka kruīza raķetēm, droniem, lidmašīnām un helikopteriem 40 km rādiusā. Maksimālais gaisa apdraudējumu pārtveršanas augstums ir 20 kilometri.

Saskaņā ar DW datiem darījuma vērtība ir 1 miljards eiro. Ar šo līgumu Vācija kļūs par Igaunijas lielāko partneri aizsardzības jomā. Iepriekš šis tituls piederēja Amerikas Savienotajām Valstīm. Latvijai šis ir lielākais militārais iepirkums kopš neatkarības atgūšanas.

Paredzams, ka visas IRIS-T SLM zeme-gaiss raķešu sistēmas tiks piegādātas trīs gadu laikā pēc līguma noslēgšanas ar Diehl Defence. Palaidējiekārtu skaits, kas varētu ietvert 4-8 vertikālās palaišanas konteinerus, vēl nav precizēts. Papildus palaišanas iekārtām kompleksā ietilpst arī radars un vadības centrs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top