Tehnoloģijas

Kādus komponentus Ukrainas armija atrada irāņu dronā Mohajer-6 (Video)

Ukrainas pretgaisa aizsardzībai izdevies veiksmīgi nosēdināt vienu no Irānas bezpilota lidaparātiem Mohajer-6, ko Krievija aktīvi izmanto karā pret Ukrainu. Tas palika neskarts, tāpēc Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direkcijas darbinieki ķērās pie darba. Viņi demontēja dronu un izpētīja tā tehniskās iespējas.

Jo īpaši darbinieki interesējās par to, kā valsts, pret kuru gadu desmitiem ir piemērotas sankcijas, spēja izveidot šādu bezpilota lidaparātu ražošanu.

Rezultātā izrādījās, ka lielākā daļa Mohajer-6 komponentu ir ārzemju izcelsmes – ir pat Ukrainas detaļa. Turklāt visas detaļas ir iezīmētas Irānas valsts valodā – persiešu valodā, kas neapšaubāmi liecināja par drona irāņu izcelsmi.

“Salīdzinājām šo dronu ar citiem šī uzņēmuma droniem un noskaidrojām, ka drons satur 3/4 komponentus no ASV, ir arī no Japānas, Ķīnas, Zviedrijas, Austrijas un pat viena Ukrainas produkcijas sastāvdaļa. Tagad GUR speciālisti meklēs ceļus, kā viņi tur nokļuva, ”sacīja GUR pārstāvis. Visi pierādījumi tiks nodoti starptautiskajām organizācijām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top