Valūtas

Kalifornijas universitāte samaksājusi 1,14 milj. $ izspiedējiem kriptovalūtā

Hakeru uzbrukums

Foto: Kevin Ku/Unsplash

Pēc uzbrukuma Kalifornijas universitātei  izspiedēji saņēma 1,14 milj. $ izpirkuma maksu krioptovalūtā. Tas tika paziņots izglītības iestādes mājaslapā.

Hakeru instalētā programmatūra šifrēja datus universitātes serveros Medicīnas skolā, padarot informāciju uz laiku nepieejamu. Lai novērstu problēmu – iestādei nācās samaksāt 116,4 BTC.

“Šifrētie dati ir svarīgi akadēmiskajam darbam, ko mēs kā universitāte veicam sabiedrības labā. Tāpēc mēs pieņēmām smagu lēmumu – izmaksāt daļu izpirkuma maksas – aptuveni 1,14 milj. $ cilvēkiem, kuri ir saistīti ar ļaunprogrammatūras uzbrukumu, apmaiņā pret rīku šifrētās informācijas atbloķēšanai”, – sacīja Kalifornijas universitātes pārstāvji.

Universitāte neprecizēja, kādi tieši dati tika šifrēti. Tomēr iestādes pārstāvji uzsvēra, ka pacientu medicīniskie ieraksti internetā nenonāca.

Uzbrukumu organizēja grupa Netwalker, kas sākumā pieprasīja 3 milj. $. Savukārt universitāte par informācijas atbloķēšanu bija gatava piedāvāt 780 tūkstošus $. Rezultātā puses vienojās par 1,14 milj. $.

Universitātes pārstāvji paziņoja, ka aktīvi izmeklē problēmu sadarbībā ar tiesībaizsardzības institūcijām.

Šī mēneša sākumā Netwalker uzbruka Mičiganas valsts universitātei, kura tomēr atteicās maksāt izpirkuma maksu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top