Visas ziņas

Kanādā arestēts pusaudzis par kriptovalūtas zādzību 50 miljonu ASV dolāru apmērā

Kanādā arestēts pusaudzis par kriptovalūtas zādzību 50 miljonu ASV dolāru apmērā
Astoņpadsmit gadus vecajam Monreālas iedzīvotājam ir izvirzītas četras apsūdzības par 50 miljonu ASV dolāru lielu izkrāpšanu, 17. janvārī ziņoja žurnāls “Infosecurity”.

Tāpat noziegumā ir arī apsūdzēts kibernoziedzinieks Samijs Bensaci par kriptovalūtu zādzību miljoniem dolāru apmērā. Kā apgalvo, zādzība bija notikusi 2018. gada pavasarī. Kvebekas policijas pārstāvis Hugo Fjurnērs apstiprināja šo faktu, norādot, ka “ir veikta kriptovalūtas zādzība 50 miljonu ASV dolāru apmērā netālu kaimiņos uz dienvidiem  un 300 000 dolāru apmērā Kanādā”.

Starp iespējamiem upuriem bija Dons un Alekss Tapskoti, slaveni Kanādas uzņēmēji kriptovalūtas jomā un grāmatas “Blokķēdes revolūcija: kā jaunā tehnoloģija maina biznesu un pasauli” līdzautori.

Dons Tapskots aģentūrai “The Star” apstiprināja, ka zādzības shēma tika mērķtiecīgi izveidota, vienlaikus noliedzot, ka kibernoziedziniekiem būtu izdevies nozagt viņam piederošo kriptovalūtu:

“Mēs apstiprinām faktu, ka pagājušajā gadā kibernoziedzinieki mēģināja nozagt kriptoaktīvus no mūsu uzņēmuma. Šis mēģinājums bija neveiksmīgs. Mēs sadarbojāmies ar policiju un bijām pārsteigti par viņu operativitāti nozieguma atklāšanā un vainīgo saukšanā pie atbildības. ”

Bersaci tika arestēts Britu Kolumbijas štatā 2019. gada novembrī. Nākamajā mēnesī viņš tika atbrīvots pret 200 000 Kanādas dolāru lielu drošības naudu (153 000 ASV dolāri), un viņam tika noteikts aizliegums piekļūt jebkurai tiešsaistē izmantojamai ierīcei, ieskaitot spēļu konsoles, kā arī tika noteikts aizliegums jebkādas formas īpašumtiesībām uz kriptovalūtu un tās apmaiņu.

Žurnāls “Infosecurity” ziņo, ka daudzas personas, kuras bija cietušas no kiberuzbrukuma, bija apmeklējušas Konsensa konferenci Ņujorkā. StopSIMCrime.org menedžeris Robs Ross “Infosecurity” pastāstīja, ka šādu pasākumu laikā kibernoziedzinieki bieži vien izvēlās savu nākamo kibernozieguma upuri.

Avots: Cointelegraph

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top