Biržas

Kāpēc birža “Coinbase” saņēma sodu desmitiem miljonu dolāru apmērā un kas notiek ar “Wyre”?

Kāpēc kriptovalūtas birža "Coinbase" saņēma sodu desmitiem miljonu dolāru apmērā un kas notiek ar "Wyre"?

 

Ņujorkas Finanšu pakalpojumu departaments (NYDFS) ir panācis 100 miljonu dolāru izlīgumu ar Coinbase par atbilstības jautājumiem. Lielākā ASV kriptovalūtu birža maksās 50 miljonus soda naudas, un vēl 50 miljoni tiks izmantoti kā ieguldījums, lai birža uzlabotu normatīvo aktu ievērošanu – par darījumu uzraudzību Coinbase ietvaros un tās klientu identitātes pārbaudes procedūru. 

Coinbase kriptovalūtu biržas vadītājs Braiens Ārmstrongs 2022. gada beigās bija pamanāms. Aktīvi komentēja to, kas notiek ar bankrotējošo FTX tirdzniecības platformu.

Armstongs, ar piemēriem, demonstrēja savas tirdzniecības platformas priekšrocības. Jo īpaši viņš atzīmēja, ka viņa birža neizmanto lietotāju naudu, kā arī neiesaistās riskantos darījumos, par kuriem FTX gadījumā bija atbildīga tirdzniecības kompānija Alameda Research.

Braiens arī ieteica kriptovalūtu kopienai nenostāties FTX dibinātāja Sema Bankmana-Frīda pusē. Pēc viņa teiktā, nebija iespējams nepamanīt miljardu dolāru iztrūkumu viņa paša bilancē, kas nozīmē tikai to, ka Sems zināja par visu, kas notiek.

Kāpēc sodīja Coinbase?

Departamenta amatpersonas informēja, ka Coinbase atbilstības programmā ir atraduši “būtiskas problēmas”, kas pārkāpj Ņujorkas banku likumu. Pārkāpums skāra arī ASV noteikumus, kas attiecas uz virtuālajām valūtām, naudas pārvedumiem, darījumu uzraudzību un kiberdrošību.

Visas šīs problēmas ir padarījušas biržu neaizsargātu pret tādām noziedzīgām darbībām kā krāpšana, naudas atmazgāšana vai narkotiku kontrabanda, ziņo Decrypt avoti. Ziņas komentēja arī departamenta uzraudze Adrienne Harris.

“Visām finanšu iestādēm ir obligāti jāaizsargā savas sistēmas no krāpniekiem. Coinbase nav spējusi izveidot un uzturēt funkcionālu atbilstības programmu”.

NYDFS eksperti atklāja, ka klienta identitātes pārbaudes process Coinbase ir vairāk formalitāte, nevis pilnvērtīga procedūra. Turklāt platformas aizdomīgo darījumu uzraudzības sistēmā ir uzkrājies ievērojams neizpildīts pārbaužu apjoms, kas līdz 2021. gada beigām sasniedza vairāk nekā 100 000 neapstiprinātu brīdinājumu. Rezultātā daži Coinbase atzīmētie darījumi tika pārskatīti tikai vairākus mēnešus pēc to veikšanas.

Kas notiek ar Wyre?

Tomēr Coinbase problēmu mērogs ir mazāks nekā daudziem citiem kriptovalūtu uzņēmumiem. Piemēram, platforma Wyre, kas nodarbojas ar kriptovalūtas maksājumiem, var tikt likvidēta jau šajā mēnesī. Pagaidām šī informācija ir balstīta uz baumām.

Wyre ir diezgan populāra platforma kriptovalūtu nozarē. Ar Wyre var iegādāties digitālos aktīvus apmaiņā pret fiat valūtām izmantojot bankas kartes. Šī opcija ir īpaši populāra iesācēju lietotāju vidū, kuri nevēlas tērēt laiku, lai iepazītos ar P2P darījumiem un citiem līdzvērtīgiem variantiem.

Informācijai par Wyre nedienām ir balstīta uz izpilddirektora Ioannis Giannaros e-pasta saraksti. Divi uzņēmuma darbinieki, kuri vēlējās palikt anonīmi, to norādīja intervijā ziņu izdevumam Axios. Giannaros nosūtīja vēl vienu vēstuli, kurā nebija skaidri norādīts, ka Wyre pilnībā pārtrauks darbu, bet gan koncentrējās uz gaidāmajām atlaišanām.

“Mēs turpinām strādāt, taču, lai plānotu turpmāko rīcību, samazināsim darbinieku skaitu”.

Platformai Wyre šogad aprit 10 gadi. Savā uzplaukuma brīdī tās vērtība bija 1,5 miljardi dolāru vai vismaz tā bija summa, ko kompānija Bolt bija gatavs samaksāt, lai pagājušā gada aprīlī iegādātos Wyre. Tomēr septembrī šis līgums tika lauzts, un abas kompānijas vienojās palikt par partneriem.

Mēs uzskatām, ka negatīvais notikumu attīstības scenārijs daudziem kriptovalūtu uzņēmumiem šodien ir pilnīgi loģiska situācija, jo tirgus tradicionāli piesaista mazāku uzmanību, kad likmes ir zemas un interese par produktu ir apsīkusi. Tas ietekmē gan tirdzniecības apjomus, gan lietotāju intereses. Varam pieņemt, ka šāda tendence nišā nebeigsies tikai ar Wyre iespējamām problēmām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top