Visas ziņas

Eksperti nosaukuši galvenos iemeslus, kāpēc biržas nevēlas strādāt ar klientiem no Ukrainas

Eksperti nosaukuši galvenos iemeslus, kāpēc biržas nevēlas strādāt ar lietotājiem no Ukrainas

Foto: Pixabay

Ukrainas Blokķēdes asociācija (UBA) izanalizējusi kriptovalūtu platformu ierobežojumu galvenos iemeslus Ukrainas iedzīvotājiem. UBA dalījusies ar pētījuma rezultātiem.

Papildus Bittrex, kas nesen paziņoja par pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu vairāku valstu lietotājiem, ukraiņiem nav pieejamas šādas biržas:

  • Coinbase;
  • Gemini;
  • Bitflyer;
  • Korbit;
  • Mercado bitcoin;
  • Coinfield;
  • Bitso.

Ukrainas rezidenti nevar tirgot kriptovalūtu fjūčeru kontraktus platformā Kraken Futures, nevar lejupielādēt lietotni BitMEX Mobile Ukrainas App Store un ir piekļuves problēmas biržai CoinList, lai gan platformai nav valstu “melnā saraksta”.

Kā izveidojušās situācijas galvenos iemeslus UBA uzsver vispārējās īpatnības regulatīvajā finanšu sfērā, “kas saistītas ar padomju mantojumu un ilggadīgu nevēlēšanos sakārtot likumdošanu starptautiskā aktīvu brīvas kustības formātā”.

“Mūsu [Ukrainas] slēgtā un bieži vien papīru sistēma traucē fondu tirgus un citu pasaules finanšu instrumentu attīstībai”, – paziņojuši UBA speciālisti.

Tieši novecojusī likumdošanas bāze traucē ukraiņiem tirgot fjūčerus Kraken, – atzīmēja Asociācija.

Vēl viens iemesls, kādēļ kriptovalūtu platformas atsakās strādāt Ukrainā, – bažas par neatzītu jurisdikciju rezidentu apkalpošanu.

“Lai izpildītu sankciju saraksta prasības un nepakļautu riskam savu licenci, platformai ir jāpārliecinās, ka lietotājs nav no Krimas”, – atzīmēja UBA.

Saskaņā ar Ukrainas Digitālās transformācijas ministrijas apgalvojumu – tieši lietotāju no Krimas identificēšanas problēma bija iemesls, kādēļ Bittrex pameta valsti.

Kriptovalūtu biržas var bažīties, ka Ukraina pilnībā neievēros Finanšu darījumu darba grupas (FATF) prasības.

Neskatoties uz to, ka Augstākā Rada ir pieņēmusi likumprojektu par FATF normu ieviešanu, kas skar arī virtuālos aktīvus, kā arī gatavo likumdošanas bāzi kriptovalūtu tirgum – ar to nepietiek, kamēr visi likumprojekti “nav stājušies spēkā un nav sākuši darboties”, – saka UBA.

Speciālisti uzskata, ka padarīt Ukrainu par pievilcīgu jurisdikciju ārvalstu biržu darbībai var turpmāka likumdošanas bāzes atjaunināšana, kā arī kriptovalūtu apgrozījuma legalizēšana un “visa tirgus izvešana no ēnas jaunā līmeni” saskaņā ar FATF noteikumiem.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top