BitCoin

Kāpēc bitkoinam netiks veikts uzbrukums 51?

bažas saistībā ar galvenās kriptovalūtas drošību

Nedēlas Top tēma ziņās bija uzbrukums Ethereum Classic tīklam. Pēc altkoina hashrate lielākās daļas pārņemšanas arvien vairāk ekspertu sāka paust bažas saistībā ar galvenās kriptovalūtas drošību. Tā kā bitkoina tīkls arī darbojas uz Proof-of-Work bāzes, hakeriem ir iespēja veikt dubultos izdevumus BTC, ja ir pietiekami daudz resursu.at

Tad cik daudz jaudu patiesībā vajag, lai reizi par visām reizēm iznīcinātu bitkoinu? Lai izkliedētu bailes un paniku kopienā, viens no zināmākajiem izstrādātājiem – Džimijs Songs  – Twitter paskaidroja, kāpēc uzbrukuma 51 scenārijs galvenajai kriptovalūtai ir gandrīz nerealizējams.

Uzbrukuma 51 iespēju atzina jau pats Satoši Nakamoto, atzīmējot to kriptovalūtas white paper.

Ja liela daļa nodu kontrolēs godīgi maineri, tad to bloku ķēdīte augs ātrāk un pārspēs jebkādas citas ķēdes. Lai mainītu datus iepriekšējā blokā, uzbrucējam nāksies pielikt ļoti daudz pūļu, lai pārvarētu citu nodu darbu.

Citiem vārdiem sakot – bitkoina tīkls paliks drošībā tikmēr, kamēr liela daļa tā hashrate būs “pareizās puses” rokās. Šis noteikums attiecas ne tikai uz galveno kriptovalūtu, bet arī uz altkoiniem, kuri arī paļaujas uz algoritmu Proof-of-Work.

Kā apgalvo Džimmijs Songs – ar katru dienu bitkoins hakeriem kļūst par arvien noslēgtāku mērķi.

Veikt uzbrukumu 51 bitkoinam ir patiešām sarežģīti. Jums jābūt ne tikai pietiekami jaudas hashrate pārņemšanai, bet arī jāatrod spēcīgs barošanas avots visai iekārtai. Laika gaitā un pieaugot pašam hash rate – uzbrukuma izmaksas neizbēgami pieaugs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top