Valūtas

Kāpēc jauniem kripto projektiem ir grūti atkārot Ethereum vai bitkoina panākumus?

Kāpēc jauniem kripto projektiem ir grūti atkārot Ethereum vai bitkoina panākumus?

Ethereum līdzdibinātājs Džo Ljubins: Ethereum un bitkoinam bija nopietna priekšrocības, salīdzinot ar mūsdienu projektiem industrijā. Brīdī, kad tika laists klajā bitkoins un Ethereum, decentralizēto tehnoloģiju sfēra nebija tik interesanta finanšu regulatoriem.  Tāpēc tolaik gandrīz visi jaunuzņēmumi nesaskārās ar kādiem būtiskiem šķēršļiem.

Priekšrocības

Intervijas laikā konferencē Hong Kong FinTech Week Ljubins atzīmēja, ka izstrādātāju komandām tagad nav viegli: uzsākot savu projektu, tām ir jāņem vērā milzīga faktoru daudzveidība. Piemēram – agrāk neviens neaizdomājās par problēmām no valsts vai finanšu regulatoru puses.

Ethereum monētu sākotnējā izvietošana noritēja bez “sadarbības” ar regulatoriem. Tagad jebkuram daudz maz pamanāmam projektam tāda greznība nav iespējama. Lielie jaunuzņēmumi noteikti piesaistīs SEC uzmanību, un īpaši “smagos gadījumos” tos pat aktīvi apspriedīs Amerikas valdībā.

Spilgts piemērs – Facebook Libra. Jau vairākus mēnešu to asi kritizē daudzas ASV valsts iestādes. Diemžēl pagaidām visu Marka Zakerberga ideju iemiesošanas perspektīvas blockchain sfērā ir ļoti neskaidras.

Ljubins uzstāj – “pat ja projektam ir ļoti laba tehnoloģiskā bāze, tam būs ļoti grūti iziet cauri tā attīstības pirmajam posmam”. Turklāt projekti ar milzīgu reputāciju – kā Ethereum – ir pieprasīti lielākajā daļā kriptovalūtu entuziastu. Jauniesācējiem šādā situācijā ir grūti ātri parādīt sevi.

Rezultātā problēmu ar regulatoriem trūkums ir savdabīgs bonuss. Jaunajiem projektiem pirms uzsākšanas tagad nākas ņemt vērā šo faktoru. Kā parāda Telegram un Libra – regulatori var nodrošināt nopietnas problēmas – līdz pat uzsākšanas atlikšanai.

Atgādinām – Telegram komandai Vērtspapīru un biržu aktivitātes dēļ nāksies provizoriski atlikt projekta sākšanu līdz 2020. gada 30. aprīlim. Turklāt kompānijas juristi patlaban pieprasa tiesai noraidīt Komisijas prasību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top