Biržas

Kāpēc krītas kriptovalūtu cenas

Kriptovalūtu tirgū vērojams nopietns kritums. Gandrīz visām monētām cena kritusies par 15-25%. Tirgus kopējā kapitalizācija diennakts laikā kritusies no 712 mljrd. $ līdz 549 mljrd. $.

 

Valūtu minimālais kritums atrodas pie 5% atzīmes, bet maksimālais – 55%. No populārajām kriptovalūtām visvairāk cietušas NEM (-33%) un Ripple (-33%), Stellar (-30%), Cardano (-29%). Ethereum nokrities uz 22%.

Bitkoins demonstrē relatīvu izturību. Tā kurss krities par 15%, kas, salīdzinot ar pārējām monētām, nav tik daudz. Šobrīd tā kurss ir 10000 $.

Iespējamie iemesli cenas kritumam

Tik strauja sabrukuma iemesls var būt ziņas no Āzijas valstīm, kur kriptovalūtas tika pakļautas jaunam regulējuma vilnim. Viss sākās ar to, ka Ķīna gatavojas pastiprināt maininga regulējumu, kas rosināja daudzus mainerus aizdomāties vai nu par darbības pārtraukšanu, vai pārcelšanos uz valsti ar vieglāku regulējumu. Pēc tam Ķīna aizliedza kriptovalūtu platformas un lietojumprogrammas.

Tam var pievienot baumas par to, ka Dienvidkorejas varasiestādes grasās aizliegt kriptovalūtas. Dienvidkorejas valdība šo informāciju ir atspēkojusi un pavēstījusi par vieglāka regulējuma plāniem, tomēr tas jau ir ietekmējis tirgu. Pie šiem iemesliem var attiecināt arī aizliegumu izmantot kriptovalūtas kā maksājumu līdzekli Indonēzijā, kaut gan šī valsts īpaši neietekmē digitālo valūtu tirgu, vai arī Wall Street cilvēki uz fjūčeru slēgšanu cenu samazina. Kas to lai zin.

Nevajadzētu aizmirst arī to, ka altkoinu tirgus pēdējā laikā bija pārāk pārpildīts. Pēc bitkoina krišanās no 20000 $ daudzi pārslēdzās uz alternatīvām valūtām, kas izraisīja pārmērīgu un pārāk strauju altkoinu pieaugumu, tāpēc krišanās bija paredzama. Nav tikai zināms, cik ilgi tas turpināsies, un cik daudz tirgus kritīsies.

Līdžiga situācija tirgū bija arī 2015, 2016, 2017.  gadā.  Cenas kāpums un pēc tam janvārī straujšs kritums.

Ieteikumi

Mūsu lasītājiem noteikti iesakām nekrist panikā un nepārdot savas monētas par cenām, kas ir zemākas par iepirkuma cenām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top