Tehnoloģijas

Viedoklis: Kāpēc neizmantot Paypal norēķinu sistēmu kriptovalūtu maksājumiem

Kāpēc jums nevajadzētu izmantot “Paypal” norēķinu sistēmu bitkoinu maksājumiem

Uzņēmums “PayPal” jau ASV saviem lietotājiem piedāvā kriptovalūtas digitālo maku bitkoinu, Ethereum, Bitcoin Cash un Litecoin iegādei, pārdošanai un uzglabāšanai. Tas apstiprināja baumas par šādu iespējamu notikumu, un daudzi sabiedrībā to uzskata par nozīmīgu pavērsienu kriptovalūtas jomā. Iespējams, ka tas var būt jauns pagrieziena punkts kriptovalūtas nozarē un, tas ietekmēs miljoniem cilvēku, kuri līdz šim nekad nebija apsvēruši iespēju izmantot kriptovalūtu.

Izmantojot “Paypal” norēķinu sistēmu, 2020. gada otrajā ceturksnī tika veikti darījumi par vairāk nekā 221 miljardiem dolāru. Tas nozīmē darījumu apjoma pieaugumu par 10% tikai sešos mēnešos. “PayPal” nodrošina tiešsaistes maksājumus, kā arī citus pakalpojumus, piemēram, kreditēšanu un apdrošināšanu. “Paypal” norēķinu sistēmai ir sen izveidojusies laba reputācija, lai gan laiku pa laikam tā “iesaldē” lietotāju naudas līdzekļus un aiztur maksājumus, kas ir pretrunā ar šīs kompānijas darbības perspektīvu, taču maksājumu gigants joprojām ir populārs, un ir gatavs integrēt savā sistēmā kriptovalūtu.

Vai kriptovalūtas maksājumu integrēšana “Paypal” sistēmā būs noderīga?

Vēl pavisam nesen “PayPal” iestājās pret kriptovalūtas lietošanu. 2018. gadā bijušais “Paypal” izpilddirektors Bils Hariss bitkoinu lietošanas praksi nodēvēja par “visu laiku lielāko krāpšanās sistēmu”, kas tad ir mainījies?

Šis pēkšņais pavērsiens ir iepriecinošs, it īpaši tāpēc, ka privātie uzņēmumi, piemēram kā, “Microstrategy” un “Square”, ir paziņojuši par kriptovalūtas klāsta dažādošanu. Galu galā tas varētu izvērsties par masveida kriptovalūtas pieņemšanas sākumu, ko daudzi jau sen gaidīja.

“PayPal”, sākot pārdot bitkoinu, diez vai plāno vairot kriptovalūtas izmantošanu. Preses relīzē, kurā tika paziņots par jauno kriptovalūtas izmantošanas pakalpojumu, “PayPal” ir paziņojis divējādas ziņas: no vienas puses, “Paypal” lietotājiem netiks nodrošinātas atslēgas uz savu kriptovalūtas maku, bet, no otras puses, viņi plāno “nodrošināt kontu īpašniekus ar izglītojošu saturu, kas viņiem palīdzētu izprast kriptovalūtas ekosistēmu”.

Ja “PayPal” plāno miljoniem bitkoinu lietotājiem nenodrošināt tik svarīgo piekļuvi kriptovalūtai, tas ir pretstatā ar vispārējiem kriptovalūtas lietošanas pricipiem. Nevajadzētu uzskatīt, ka trešajai pusei, kas uzglabā kriptovalūtu, būtu jāatļauj pilna kontrole pār to.

Lai gan daudziem kriptovalūtas lietotājiem tiks solīts daudz pilnīgāks regulējums, kas ļaus apdrošināt ieguldīto kriptovalūtu, viņiem būs ierobežota iespēja faktiski izmantot savus noguldījumus. Tāpat tiem, kuri izvēlēsies noguldīt bitkoinus, ilgtermiņā tas varētu izrādīties neapdomīgs solis, jo trešā puse var spekulēt ar kriptovalūtas cenu un ieviest citus jaunus finanšu mehānismus, kurus lietotāji līdz galam neizpratīs.

Vai “PayPal” varētu tikt pozicionēts kā kriptovalūtas maksājumu līderis?

Kad kriptovalūta tiks pilnībā ieviesta “PayPal” sistēmā, to uzraudzīs uzņēmumi, iestādes un patērētāji. Lai gan “Paypal” sistēma var lepoties ar “digitālo maksājumu pieredzi”, vēsturiski tā ir ieņēmusi agresīvu nostāju pret tiem, kuri iegādājās kriptovalūtu biržās, atsaucoties uz pieņemto to izmantošanas politiku, aizliedzot darījumus, kas “ir saistīti ar valūtas maiņu vai kases darījumiem”.

Taču arī “Paypal” plāno savus ierobežojumus, tā piemēram, likt lietotājiem izmantot tikai savu platformu, nomācot konkurenci un neļaujot lietotājiem pašiem pārvaldīt savu kriptovalūtu. Kaut ko arī liecina izteiktais “PayPal” paziņojums, par to, ka “26 miljoniem tirgotāju būs ļauts izmantot kriptovalūtu kā finansēšanas avotu digitālajai komercijai. ”

Ja ilgtermiņā “PayPal” turpinās darboties bez kompetentas informācijas sniegšanas lietotājiem, neļaujot tiem pašiem pārvaldīt savus kriptovalūtas uzkrājumus, tam nebūs nekāda vērtība. Vislielākais risks pastāv tajā, ka kriptovalūtas lietotāji uztvers “Paypal” par kompetentiem kriptovalūtas norēķinu jomā. Tas varētu apdraudēt visu kriptovalūtas lietotāju kopienu un iepriekš rūpīgi izstrādāto ekspertu padomu nozīmīgumu.

Patreiz nebūtu ieteicams izmantot “Paypal” sistēmu norēķiniem ar kriptovalūtu; pastāv daudzas citas vietas, kur iegādāties kriptovalūtu, kas jums ļaus to droši pašiem pārvaldīt. Nevajadzētu iekļūt slazdā, uzticoties “Paypal” maksājumu sistēmai kriptovalūtas lietošanas jomā, kas iepriekš ir bijusi izteikta bitkoinu lietošanas pretiniece.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top