Biržas

Kāpēc notika negaidīta kriptovalūtu kursu krišanās?

Kāpēc notika negaidīta kriptovalūtu kursu krišanās

24. februārī kriptovalūtu tirgus, kas parādīja visai labus rezultātus, pēkšņi “ienira”, pazaudējot 15 mljrd. savas kapitalizācijas tikai pāris stundās.
Iepriekš bitkoins vairākkārt mēģināja tikt pāri 4000$ pretestības līmenim – un tas arī notika. Tomēr šķiet, ka tam pietrūka pietiekama impulsa, lai turpinātu šo pozitīvo dinamiku. Tā rezultātā 24. februāra dienas otrajā pusē tirgus samazinājās no 143 mljrd. $ līdz 127 mljrd. $.
Attiecīgi – tīklā parādījās arī daži pieņēmumi par to, kas tad notika.

  • Saskaņā ar vienu no tādiem pieņēmumiem – tirgus aktivitātes pieaugums izraisīja botu skaita palielināšanos. Parasti boti nevienu nepārsteidz, tomēr ir versija, ka tirgus dalībnieki – tostarp dažas biržas – varēja izmantot botus, lai “palielinātu” tirdzniecības apjomus, kas arī izraisīja mākslīgu cenu paaugstināšanos. Tiklīdz monētu kurss sasniedza noteiktu līmeni, boti atslēdzās, un tirgus strauji sāka samazināties.
  • Citi analītiķi uzskata, ka bitkoina nespēja izlauzties cauri galvenajam 4200$ pretestības līmenim izraisīja pēkšņu noskaņojumu maiņu tirgū. piemēram, DonAlt tehniskais analītiķis Twitter paskaidroja, ka atšķirībā no bitkoina – altkoini pašreiz atrodas “atjaunošanās pēdējā fāzē”, un tas liecina par to pozitīvu nākotni.
  • Reddit parādījās arī teorija par to, ka iemesls bija kriptovalūtu datu izsekošanas vietnes CryptoCompare īslaicīgā iziešana no ierindas. Tīmekļa vietne izmanto tos pašus API, kurus izmanto arī izstrādātāji, kuri nodarbojas ar tirdzniecības botu izveidi. Dīkstāves laikā no plkst. 17:05 līdz 18:30 cenas un tirdzniecības apjoms CryptoCompare nekustējās. Posta u/bitcoinguppy autors saka, ka līdzīga situācija ar tirgus krišanos bija vērojama arī tad, kad vietne CoinMarketCap pārstāja uzskaitīt datus no Korejas kripto biržām.

Lai gan iepriekš teiktais ir pieņēmumu līmenī, šīs versijas nevar izslēgt. Kā šķiet – pagaidām treideriem labāk ievērot HODL stratēģiju un cerēt, ka kriptovalūtu tirgū tā bija tikai īslaicīga lejupslīde.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top