Tehnoloģijas

Kāpēc okupanti tik ļoti baidās no F-16?

Kāpēc okupanti tik ļoti baidās no F-16?

Moderno iznīcinātāju F-16 nodošana Ukrainai radīs daudz problēmu Krievijas okupantiem. Viņi centīsies uzbrukt Ukrainas lidlaukiem, lai padarītu šo lidmašīnu darbību neiespējamu, jo tās pārtvert gaisā ir gandrīz neiespējami.

To ēterā “24 kanāla” pastāstīja militārais eksperts, militārais pilots-instruktors, Ukrainas Bruņoto spēku rezerves pulkvedis Romāns Svitans. Pēc viņa teiktā, visticamāk, Ukraina saņems F-16 komplektā ar  radiolokācijas novērošanas lidmašīnām, kas praktiski padarīs tās par neiznīcināmām atrodoties gaisā. Ienaidnieks darīs visu iespējamo, lai neļautu Ukrainas militārajiem spēkiem apkalpot šos iznīcinātājus un veikt ar tiem kaujas uzdevumus.

“F-16 ir bīstama krieviem, jo šai lidmašīnai ir palaišanas platforma ar līdz pat desmit raķetēm, ko var izmantot pret ienaidnieka lidmašīnām, kā arī pret uz zemes esošiem līdzekļiem, piemēram, pretgaisa aizsardzības sistēmām,” viņš skaidroja.

Jo īpaši ar to būs iespējams pretdarboties Krievijas pretgaisa aizsardzībai uz laiku okupētajās Ukrainas teritorijās, tostarp Krimā. Arī tāla darbības rādiusa raķešu sistēmu izvietošanas gadījumā ar F-16 būs iespējams iznīcināt ienaidnieka lidmašīnas. Tad krievu piloti baidīsies lidot tuvāk par 150-200 kilometriem no kaujas līnijas.

“Tas nozīmē “mīnus” krievu vadāmo bumbu triecienus – to darbības rādiuss ir tikai 70 kilometri. Lai vienā apgabalā atvairītu Krievijas lidmašīnas un pretgaisa aizsardzību, pietiks pat ar vienu brigādi – 40 lidmašīnām. Tālāk uz zemes var strādāt vecās padomju lidmašīnas – Su-25, Su-24, MiG-29,” uzsvēra Svitans.

Šāds spiediens uz ienaidnieku no gaisa dos iespēju Ukrainas sauszemes karaspēka vienībām darboties vismaz vienā no frontes virzieniem, un sauszemes tehnika virzīsies ātrāk.

“Krievi to visu lieliski saprot un ar to rēķinās – viņi gatavojas. Viens no sagatavošanās variantiem ir iznīcināt vai vismaz nokļūt līdz lidlaukiem, kur teorētiski var nolaisties F-16,” rezumēja eksperts.

Avots: 24tv

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top