Visas ziņas

No 2021. gada janvāra karšu norēķiniem vēl lielāka drošība, daļā internetveikalu pirkumus nevarēs veikt

No 2021. gada janvāra karšu norēķiniem vēl lielāka drošība, daļā internetveikalu pirkumus nevarēs veikt

Foto: Hannes Edinger / Pixabay.com

No 2021. gada janvāra stājas spēkā stingrākas autentifikācijas prasības karšu pirkumiem internetā līdz ar Eiropas Savienības otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) prasībām. Karšu īpašniekiem tas nozīmē vēl lielāku drošību, taču prognozējams, ka ne visi tirgotāji jau ir ieviesuši jaunās prasības, tāpēc dažos internetveikalos karšu pirkumi var nenotikt.

Saskaņā ar direktīvu palielinās tādu karšu darījumu klāsts, kam nepieciešama drošā autentifikācija. Drošā autentifikācija (ar Smart-ID, biometriju, kodu kalkulatoru, e-ID) tirgotājiem jālieto klienta atpazīšanai papildus tai informācija, kas ir uzdrukāta uz maksājuma kartes. Tas sniedz klientiem – karšu īpašniekiem – papildu aizsardzību, jo, pirkumiem izmantojot tikai uz kartes uzdrukātu informāciju, ir risks, ka kartes dati var tikt nokopēti un izmantoti bez kartes īpašnieka ziņas.

Risinājums drošiem karšu darījumiem ir 3D Secure starptautiskais tehniskais protokols jeb Droši pirkumi internetā, ko nodrošina gan VISA, gan Mastercard karšu maksājumu sistēmas. Liela daļa interneta tirgotāju jau ir ieviesuši un veiksmīgi izmanto 3D Secure risinājumu.

Ja tomēr internetveikals vēl nav ieviesis direktīvai atbilstošas tehniskās prasības, maksājumi ar karti tajā var tikt noraidīti. Tirgotājs var no savas puses piedāvāt arī citas maksāšanas veida iespējas, kamēr nav ieviestas atbilstošas prasības, – internetbankas saiti maksājumiem, internetbankas pārskaitījumu u.c. Par šādām iespējām informāciju klientiem var sniegt tikai pats tirgotājs. Lūdzu, vienmēr pārbaudiet, vai tirgotājs un interneta vietne ir uzticami!

Plašāk par PSD2 direktīvu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top