Valūtas

Kas ir Bitcoiin?

Kas ir Bitcoiin?

Pēdējo mēnešu laikā mēs esam redzējuši vairākas bitkoina versijas. Bitcoin Cash  un Bitcoin Gold ir vienas no veiksmīgākajām bitkoinu versijām.  Pastāv arī tādi hārdforki, kuri nav guvuši lielu ievērību un ir jau aizmirsti. Drīzumā būs pieejama jauna valūta – Bitcoiin, lai gan tas ir uz Ethereum blokķēdes balstīts ERC20 tokens. Šis mulsinošais nosaukums radīs daudz neskaidrības, jo ir līdzīgs jau zināmajam  Bitcoin.

Vai jaunā kriptovalūta radīs apmulsumu?

Lai gan tas ir labi, ka jauno kriptovalūtu izstrādātāji ievieš “otrās paaudzes Bitkoina” konceptus, tomēr veids, kā tas tiek darīts, rada daudz jautājumus. Esošā Bitkoina koda forkošana ir plaši zināms veids, kā izcelt un padarīt populāru jauno zīmolu. Tomēr ir jāatzīst, ka jauna ERC20 tokena izveide, kas mulsinās jaunos kriptovalūtu lietotājus, nav tā labākā izvēlētā pieeja. Nenoliedzami, ja Bitkoīns saglabās savu popularitāti, tas radīs zināmas problēmas.

Raugoties uz šī projekta turpmāko perspektīvu, ir zināms, ka Bitkoīns kā uz Ethereum blokķēdes balstīta sistēma, lietotājiem piedāvās daudzas labas iespējas. Projekta izstrādes komanda apgalvo, ka pirms ICO izstrādes periodā tā ir ieguvusi 12,6 miljonus ASV dolāru, lai gan nav zināms, vai tā ir patiesība. Tā kā darījumu veikšana ar sākotnējo Bitkoinu ir kļuvusi lēna un dārga, protams, ir īstais laiks ieviest labāku valūtas versiju. Tas gan nenozīmē, ka jaunā valūta novērsīs esošā Bitkoina trūkumus, taču ir skaidrs, ka projekta komanda neatteiksies no saviem plāniem.

Vadoties pēc esošās informācijas jaunās valūtas izstrādāju izveidotajā mājas lapā, Bitkoīns ir balstīts uz vispasaules tīmekļa pieeju, kas nodrošinās zemākas izmaksas un darījumu apstrādes ātrums būs 100 reizes lielāks, nekā jau zināmajam Bitkoinam. Bitkoīnu projektu bieži sauc par “otrās paaudzes Bitkoinu”, lai gan ir acīmredzams, ka šim projektam ir maz sakara ar faktisko Bitkoinu, kuru mēs visi šodien pazīstam. Tajā nav pat tādas pašas koda bāzes, kāda tā ir Ethereum blokķēdes augšpusē. Daudzi to uztvers kā vēl vienu ERC20 tokenu, kuram vēlas pievērst uzmanību, izmantojot līdzīgu populārākās kriptovalūtas nosaukumu.

Pārsteidzoši ir tas, ka būs iespējams šīs valūtas mainings.  Tas pats par sevi ir interesanti, jo pēc būtības ERC20 tokeni nav paredzēti mainingam. Ir acīmredzams, ka būs nepieciešams tam detalizētāks izskaidrojums, jo Dragon Mining komanda ir apstiprinājusi, ka būs iespējams Bitkoīna mainings. Turklāt projektā būs iestrādāta likmju pierādījuma tehnoloģija, kas Bitkoīnu padarīs par hibrīdu digitālo valūtu. Ieguvumi no atlīdzībām palielināsies līdz pat 12% gadā, kas ir diezgan ievērojams rādītājs.

Ja var ticēt norādītajam jaunās valūtas izstrādātāju mājaslapā, tad tai būs izveidota darba pierādījuma sistēma. Tā kā tiek izmantots HashCash algoritms, ir redzams, ka Bitkoīns tomēr kopē citus Bitkoina klonus. Būs interesanti pavērot, kā jaunajam projektam veiksies, kaut gan ir iespējams, ka Bitkoīns būs uz Ethereum blokķēdes balstīts projekts, kas neizmanto ERC20 sistēmu. Tajā pat laikā investoriem būs jāizdod ICO un tokeni, tāpēc tas viss kopumā var radīt lielu apmulsumu.

Pastāv arī daži nākamie projekta pagrieziena punkti, kas ir uzskaitīti šī projekta mājas lapā, norādot, ka Bitkoīnam jau tagad ir izstrādāts darbības plāns. Jaunā valūta oficiāli nonāks apgrozībā šī gada martā un aprīlī būs nodrošināti darbvirsmas maki. Mobilie maki būs pieejami šī gada jūlijā, ko noteikti daudzi kriptovalūtas lietotāji gaidīs. Turklāt komanda ir pārliecināta, ka līdz decembrim jaunās valūtas cena sasniegs 388 ASV dolāru atzīmi, kaut gan diez vai tas būs iespējams.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top