Visas ziņas

Kas ir Coda?

 

Coda projekts

Kriptovalūtas tirgū ir pieejamas dažāda veida kriptovalūtas, tāpat pastāv arī tūkstošiem dažādu projektu, taču daudzi no tiem nav bijuši ilgtspējīgi. Coda projekta komanda ir izstrādājusi jaunu projektu, nodrošinot decentralizētu kriptovalūtu un nemainīga izmēra blokķēdi. Jaunais projekts ir uzmanības vērts, jo tas var piedāvāt daudz jaunu iespēju.

Coda koncepts

Ir interesanti vērot arī to, kā kriptovalūtas izstrādātāji cīnās ar pastāvošajām problēmām, kas skar kriptovalūtas jomu. Mērogojamība un pieejamība ir divi galvenie šķēršļi, kurus ir jāpārvar. Šobrīd tikai Coda projekta komanda ir ieplānojusi izveidot nemainīga izmēra blokķēdi. Pēc būtības tas šķiet neiespējami, tomēr projekta komandai attiecībā uz šo plānu ir izstrādāta sava pieeja.

Kā darbojas projekta ideja?

Projekta mājaslapā ir norādīts, ka Coda blokķēdes verificēšana nebūs dārga un tā būs pieejama ikvienam. Ņemot vērā samērā neparasto projekta pieeju, jauno platformu varētu izmantot miljoniem lietotāju un tāpat tajā varētu sagaidīt tūkstošiem darījumu. Coda blokķēdei varēs piekļūt no jebkuras ierīces ar interneta pieslēgumu un attiecīgi tajā arī validēt veiktos darījumus.

Šādas kompaktas blokķēdes izveidei būs nepieciešama rekursīvā kompozīcija zk-SNARKS. Tā ļaus projekta komandai sakompresēt Coda blokķēdi. Papildu ieguvums no šīs pieejas ir tas, ka nebūs nepieciešams uzglabāt vai lejupielādēt visu darījumu vēsturi, lai pārbaudītu blokķēdi. Šī blokķēde ar jauno pieeju atšķirsies no jau zināmajām Bitcoin vai Ethereum blokķēdēm, kuru izmērs ir samērā liels.

Coda projekta komanda ir izstrādājusi jaunu projektu

Ņemot vērā blokķēdes nelielo izmēru, Coda varēs nodrošināt tūlītēju sinhronizāciju.

Būs interesanti pavērot, vai projekta komandai izdosies saglabāt jauno blokķēdi nemainīgā izmērā, ja to sāks izmantot ļoti liels daudzums lietotāju. Iespējams, ka šī projekta ideja ļoti labi darbosies, ņemot vērā jauno tehnoloģiju dažādās iespējas. Tāpat arī pastāv zināmi zk-SNARKs aspekti, kas var nodrošināt šim projektam lielu potenciālu.

Projekta komandas nākotnes plāns

Pašlaik ir grūti iedomāties kriptovalūtas projektu, kuram nav reāli tīkla bloki. Tomēr ir plānots, ka Coda būs decentralizēta un ikvienam pieejama, kas nozīmē, ka daudzi cilvēki būs ieinteresēti jaunajā Coda kriptovalūtā. Nav gan teikts, ka tam ir paredzama veiksmīga nākotne, taču ir noteikti vērts pievērst uzmanību šim projektam un tā tehnoloģijai.

Coda projekta mājaslapa Codaprotocol.com

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top