Visas ziņas

Kas ir Enecuum?

Mūsdienas tirgū ir daudz dažādu projektu, kas ir balstīti uz blokķēdes tehnoloģiju, taču ne visiem šiem projektiem ir vienāds mērķis. Enecuum tiek pozicionēts, kā nākotnes blokķēdes tehnoloģijas projekts,  liekot akcentu uz šīs tehnoloģijas integrēšanu biznesa procesā. Ņemot vērā projekta attīstības ātrumu, mērogojamību un drošību, ir noteikti vērts tam pievērst uzmanību.

Enecuum koncepts

Lai gan ir arī citi projekti, kuri ir integrējuši savā biznesā blokķēdes tehnoloģiju,  esošā konkurence var tikai tikt uztverta kā pozitīva zīme. Enecuum projekta komanda akcentu liek uz ātrumu, drošību un mērogojamību, lai kompānijas varētu vienkārši integrēt šo tehnoloģiju. Paredzams, ka šis risinājums sasniegs 1 miljonu darījumus sekundē, kas ir diezgan iespaidīgs rādītājs.

Enecuum projekts

Kā tas viss darbojas?

Enecuum izmanto hibrīdo konsensa algoritmu. Tā maininga komponents ir balstīts uz uzlaboto Bitcoin-NG versiju, kas ļauj veikt mainingu paralēli dažādos tīkla blokos. Šādi Enecuum plāno panākt lielu darījumu skaitu. Šis projekts būs arī noturīgs pret ASIC, izmantojot  CryptoNight algoritma versiju, bet ar pāris veiktām modifikācijām.

Enecuum izmanto darbības pierādījumu divos posmos. PoA maineri var panākt konsensusu, lai veidotu 64 dalībnieku komandas.  Katra komanda validē 62 mikrobloku ķēdes ar 40 darījumiem katrā, un reģistrē tos tīklā. PoA mainings ir daudz tehniski draudzīgāka pieeja, jo ir vienīgi nepieciešams stabils un ātrs interneta savienojums. Vajadzētu būt arī iespējams veikt PoA mainingu mobilajās ierīcēs.

PoA mainingu mobilajās ierīcēs

Enecuum izmanto arī pierādījuma algoritmu, lai panāktu konsensusu. Maineri pastāvīgi pārbaudīs visu maku bilances sistēmā, kas nodrošinās viņiem elastīgas atlīdzības. Enecuum vēlas, lai ekosistēmā ir iesaistīti pēc iespējas vairāk cilvēku. Šī pieeja ir ļoti laba, taču vēl ir daudz kas jāpaveic šajā jomā.

ENQ tokens

Projekta komanda, tāpat kā citas, ir izstrādājusi savus tokenus. ENQ gadījumā tie ir divi. Pirmais ir ERC20 tokens, kuru varēs vēlāk apmainīt pret kriptovalūtu ar attiecību 1:1. Šis tokens nodrošinās ērtu piekļuvi šīs decentralizētās vides funkcijām.  Tas arī nozīmēs SHARNELL viedo līgumu izveidi, darījumu reģistrāciju un piekļuvi sarežģītiem aprēķiniem.

Projekta komandas nākotnes plāni

Enecuum komanda plāno paveikt daudzas lietas. Pirmkārt, tiks nodrošināts Petri net redaktors viedajiem līgumiem, kam sekos SHARNELL viedo līgumu izstrāde. 2018. gada beigās tiks ieviesta vārteja viedo līgumu automatizētai pārsūtīšanai no citām sistēmām uz Enecuum. Turpmāki uzlabojumi notiks 2019. gadā un turpmākajos gados. Tas ir uzmanību piesaistošs projekta plāns, ņemot vērā to, ka tas tika sākotnēji izstrādāts 2015. gadā.

Enecuum projekta mājas lapa enecuum.com

Enecuum video Blockshow Berlin konferences

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top