Enigma

Kas ir Enigma (ENG)?

Projekts Enigma

Enigma ir platforma, kas ir izveidota ar mērķi atrisināt datu privātuma problēmu blokķēdē.  Izmantojot ārpus ķēdes tīkla slāni, Enigma nodrošinās blokķēdei tik ļoti nepieciešamo uzglabāto datu privātumu un mērogojamību. Turklāt platforma piedāvās tā sauktos slepenos, viedos līgumus, kas nodrošinās lietotāju datu privātumu, kas šobrīd nav raksturīgi esošajiem blokķēdes protokoliem.

Kā platforma darbojas?

Enigmas darbības pamatā ir datu ieguve no blokķēdes un to uzglabāšana ārpus ķēdes tīklā. Tāpat kā citās esošajās blokķēdēs, šajā blokķēdē dati ir publiski, taču āpus ķēdes tīkls nodošina datu privātumu.

Enigma informatīvā ziņojumā ir norādīts, ka “aizsardzības kods tiek izmantots gan blokķēdes publiskajās, gan arī privātajās daļās”. Tas ļauj Enigma platformā uzglabāt datus privāti, kā arī nodrošināt publisku pierādījumu tam, ka blokķēdē tika veikta transakcija.Tādējādi Enigma nodrošina gan datu privātumu, gan korektu atskaiti, savukārt blokķēde nodrošina tikai pēdējo.

Privātie (vai slepenie) līgumi ir neatņemama šīs struktūras sastāvdaļa. Tie ir līdzīgi Ethereum viedajiem līgumiem, izņemot to, ka uzmanība, protams, ir  pievērsta datu privātumam. Izmantojot Enigma slepenos līgumus, skriptu valodu, izstrādātāji varēs nodrošināt dApps privātuma funkcijas. Ja, piemēram, kompānija vēlēsies publiskot ceturkšņa atskaiti par darbinieku algām, tā varēs izmantot Enigma platfomu, lai slepenībā pārvaldītu atsevišķas darbinieku algas, padarot publiski pieejamu tikai kopējo vidējo darbinieku algu. Katrs darbinieks varēs norādīt savu algu privātajā līgumā, kas tikts iekļauta galējā aprēķinā. Kad atskaite būs sagatavota, darbinieki varēs salīdzināt savu darba algu ar pārējo kolēģu algām, ziņojumā gan būs norādīta tikai darbinieku kopējā vidējā alga, nevis katra darbinieka alga atsevišķi.

Enigma Trifecta

Enigma ir ārpus ķēdes tīkls, kas papildina blokķēdes tīklu darbību, nodrošinot šādas galvenās priekšrocības:

Datu uzglabāšanu: Enigma izmanto decentralizētu, ārpus ķēdes dalīto heš-tabulu (DHT), lai saglabātu atsauces uz datiem, neatklājot pašus datus. Šo ārpus ķēdes datu uzglabāšanas veidu var izmantot vispārējai datu bāzei ar informāciju, kas atrodas ārpus finanšu darījumu jomas, šobrīd tas nekalpo par pastāvošo blokķēžu mērķi.

Datu privātumu: Datu privātuma jautājumam ir vērts pievērst uzmanību. Ārpus ķēdes tīklu pārvalda privātie/slepenie līgumi, lai dati būtu drošībā un neredzami tiem, kuriem nav pieejamas privātās atslēgas. Turklāt “[dati] ir sadalīti starp dažādiem mezgliem, un tie kopā nodrošina nepieciešamās funkcijas, neatklājot informāciju citiem mezgliem.  Tātad nevienai pusei nebūs piekļuve visiem datiem; bet katrai pusei būs piekļuve tikai vienai daļai informācijas.

Mērogojamību: Nodrošinot datu uzglabāšanu ārpus ķēdes, Enigma nākotnē varēs nodrošināt mērogojamības risinājumus papildus datu privātuma funkcijām.

Platformas Enigma nākotne

Enigma komanda sastāv no Informācijas un Tehnoloģijas institūta (MIT) zinātniskā grāda ieguvējiem un masu informācijas līdzekļu jomas pārstāvjiem, šie komandas dalībnieki cītīgi strādā, lai nodrošinātu projektam panākumus. Nākotnē projekts būs saistīts ar dažādām jomām, “ieskaitot finanšu, veselību, identitāšu un kredītu sfēru.” Komandas galvenais uzdevums šobrīd ir pilnveidot Enigmas nozīmīgāko aplikāciju Catalyst. Catalyst izmanto Enigma datu tirgu un piedāvā saviem lietotājiem stratēģijas un instrumentus, lai uzlabotu kriptovalūtas investīciju un izpētes veikšanu. Catalyst aplikācijas pakalpojumus ir iespējams izmantot jau šodien, tā ir zināma norāde uz projekta trajektoriju un iezīmē labu nākotni Enigma platformai.

Enigma projekta mājaslapa enigma.co

Video kas ir Enigma?

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top