Valūtas

Kas ir Ethereum Classic?

ETC1

Kriptovalūta Ethereum Classic / ETC

Kas ir Ethereum Classic?

Ethereum Classic – uz blokķēdes tehnoloģiju balstīta platforma, kas kalpo decentralizētu lietojumprogrammu izstrādei uz smartkontraktu bāzes ar atvērtu izejas kodu.

Šo tehnoloģiju var prezentēt kā iepriekš ieprogrammētu scenāriju, kurā nevar iejaukties trešā puse, lai mainītu sākotnēji ielikto loģiku (piemēram, pārskaitīt līdzekļus uz kādu svešu kontu). Tas nodrošina caurredzamību, lētumu un vienkāršu sarežģītas biznesa loģikas izstrādi.

Atšķirība no Ethereum

Šīs platformas pamatā likts tas pats princips un tā pati mehānika, kā platformai Ethereum, bet pats projekts un tā kopiena ievēro stingrākus ideoloģiskos ietvarus.

Lieta tāda, ka 2016.gada 17.jūnijā paša attīstītākā investīciju projekta platformā Ethereum uzlaušanas rezultātā nezināmi hakeri nolaupīja vairāk kā 60 miljonus dolāru (~3.7 miljonus ETH saskaņā ar kursu uzlaušanas datumā). Rezultātā tika veikts hardfork ar iepriekšēju softfork – operāciju, kas atcēla uzlaušanu un atguva nozagtos līdzekļus kontrakta kontā, lai pēc tam atdotu investoriem. Šim risinājumam bija daudz pretinieku, viņu galvenā ideja – Kods ir Likums, to nedrīkst mainīt nekādos apstākļos.

Hardfork tika veiksmīgi veikts 20.jūlijā, rezultātā parādījās divas versijas: ETH un ETC. Jauns pagrieziena punkts šai stāstā sākās 23.jūlijā, kad viena no lielākajām biržām Poloniex paziņoja par ETC izsoļu sākumu, tad kriptovalūta ātri sāka iegūt popularitāti.

Maininga algoritms: Ethash
Ģenerācijas sistēma: POW
Atlīdzība par bloku: 5 ETC
Oficiālā vietne: https://ethereumclassic.github.io/
Twitter: @eth_classic

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top